Neviditelný pes  |  Zvířetník  |  Ekonomika  |  Věda  |  SciFi Čtvrtek 17.4.2003
Svátek má Rudolf
  Výběr z vydání
 >HUDBA A ZVUK: Partitura a jak se dostává na světlo boží
 >PRÁVO: Soudní podivíni
 >ŠAMANOVO DOUPĚ: Život je komunikace
 >INTERNET: Konečně za paušál - a bez drátů!
 >RODINA A PŘÁTELÉ: Druhý den na Interkameře
 >PSÍ PŘÍHODY: Objevil se spolubojovník
 >INTERNET: Další nehoráznost Telecomu
 >EKOLOGIE: Tupý meč ministra Ambrozka
 >POLITIKA: Prezidentův užitečný nápad
 >POLITIKA: Vítězství svobody v Iráku
 >NÁZOR: Maskot a pan "generální"
 >NÁZOR: O pravdě a přátelství
 >KOMENTÁŘ: Studený čumák (4)
 >RODINA: Jak uhlídat děti
 >NÁZOR: EU - myslet stále ještě bolí.

 >>> HLAVNÍ STRÁNKA  >>  Společnost  >>  Internet  
 
17.4. INTERNET: Další nehoráznost Telecomu
Lukáš Havlíček

Zpráva z ČTK z 14.4. uvádí: "za šest týdnů si ADSL pořídilo 900 (DEVĚT SET) lidí.. instalace již brzo nebude delší než 21 dnů... nejpomalejší rychlost stojí již od 1400 Kč..." Cena "již od 1400" je samozřejmě bez dalších nutných stokorun Telecomu.

Dokdy budou zprávy o "budovatelských úspěších našeho monopolního operátora" pro českého uživatele infarktovou záležitosti? I reportáž o ADSL v zahraničí člověka nadzvedne:

Velká Británie - stejná kapacita šestkrát levnější než v ČR (pro p. ministra informatiky, který "nikdy netvrdil, že ADSL v ČR bude levné", pro jistotu překládám:"šestkrát méně drahá");

Taiwan: instalace do tři dnů za dveste korun a poplatek měsíčně kolem 500,- Kč. Viz webove stránky Chunghwa Telecom Taiwan. Jsou v angličtině, ale snad se na ne raději ani nedívejte, protože při porovnání s ceníkem a podmínkami Českého Telecomu se člověku z nabídky české firmy chce ZVRACET!

A světě div se! V zemí, která má pouze dvakrát více obyvatel než ČR, už má ADSL 1.200.000 zákazníků. MILION DVESTE TISIC. Při rychlosti "900 přípojek za 6 týdnu" mi vychází nějakých 8.000 týdnu, tj. to, co na Taiwanu zvládli za dva roky, bude Českému Telecomu tímto tempem trvat 154 let.

V tomto kontextu je vidět, že sousloví "velký počet", použité mluvčím Telecomu, je pouze NEHORÁZNÁ PROPAGANDISTICKÁ SPROSTOTA vůči občanům ČR.

Pane Crho, na rozdíl od vaší mediální mlhy je realita průzračné jasná. Telecom nás všechny mačká jak citróny a může to dělat mj. proto, že my, vaši rukojmí v těch oblastech, kde není natažen ani kabel a kam ani mikrovlna nedolétne, se nemůžeme jakkoliv efektivně bránit. Udělejte nám proto alespoň jednu laskavost: do mrtvol se nekope. Když už na nás takhle rejžujete, tak to prosím aspoň dělejte mlčky.

Lukáš Havlíček
serpentinet.com (web o všem co se týká čínské kultury)


Další články tohoto autora:
Lukáš Havlíček

Počet přístupů na stránku:

Komentáře ke článku