Neviditelný pes  |  Zvířetník  |  Ekonomika  |  Věda  |  SciFi Sobota 19.4.2003
Svátek má Rostislav
  Výběr z vydání
 >ZAMYŠLENÍ: 15 otázek pro Sudetské Němce
 >GLOSA: O pohodlí a svobodě
 >NÁZOR: Toto tajemství je úřední
 >MEJLEM: Ohlasy a názory čtenářů
 >INFO: Křišťálové srdce Poděbrady 2003
 >BURIANOVA KULTURNÍ OZDRAVOVNA (16)
 >DIGITÁLNÍ MÉDIA: Jak dál v roce 2003? (IV.)
 >FRANCOUZSKÉ POHLEDY: Na Montmartre - itinerář
 >PSÍ PŘÍHODY: Všechno nejlepší, Ireno!
 >RODINA A PŘÁTELÉ: Atrakce na Interkameře
 >MOBY DICK: Týden v Českých Textárnách
 >TÉMA: Ministr dopravy Šimonovský "kápl božskou"
 >NÁZOR: Peníze nejsou až na prvním místě
 >ZAMYŠLENÍ: Konečně!!!
 >ŽIVOT: Psové a jiné animálie

 >>> HLAVNÍ STRÁNKA  >>  Kultura  
 
19.4. INFO: Křišťálové srdce Poděbrady 2003
Markéta Židlická

Už počtvrté se uskuteční v prostorách lázní Poděbrady Mezinárodní festival dokumentárních a publicistických videopořadů z oblasti lékařství a zdravého životního stylu - Křišťálové srdce Poděbrady 2003.

Hlavním posláním festivalu je diskuse mezi odbornými a uměleckými kruhy o smyslu, využití a edukativním působení audiovizuálních děl v šíření moderních medicínských metod a informování veřejnosti o světových trendech ve zdravotnické péči, rozvoji lékařských věd a speciálních vědeckých disciplin. Přestože se jedná o ryze odbornou přehlídku snímků, prostřednictvím veřejně přístupných projekcí budou moci mnozí diváci shlédnout převážnou většinu přihlášených snímků domácí i zahraniční produkce a budou se moci zúčastnit řady neformálních diskusí z oblasti zdravotnictví a umění. Chybět nebudou ani doprovodné kulturní akce.

V rámci festivalu proběhnou dvě významná odborná sympozia i řada zajímavých společenských akcí. Národní síť Zdravých měst České republiky bude na svém zasedání (27. - 28. 5.) projednávat možnosti rozvoje českých měst a využití prostředků z programů a fondů Evropské unie, které jsou jim již nyní k dispozici. Následně proběhne také sympozium České lékařské komory, na němž budou představitelé nemocnic debatovat o aktuálních profesních a ekonomických otázkách, vyplývající ze zařazení nemocnic pod správu krajů.

Generálním partnerem pořadatelů festivalu je opět společnost Skanska CZ a.s. Termín konání Křišťálového srdce Poděbrady je 27. - 31. května 2003. Vzhledem k významu projednávaných témat je očekávána účast vrcholných představitelů státní správy a místních samospráv.

Kontakt:
Spiralis, o. s.
Markéta Židlická
Mánesova 39
120 00 Praha 2
Tel: 222 251 619
Email: zidlickam@spiralis-os.cz
www.spiralis-os.cz
Další články tohoto autora:
Markéta Židlická

Počet přístupů na stránku:

Komentáře ke článku