Neviditelný pes  |  Zvířetník  |  Ekonomika  |  Věda  |  SciFi Pátek 25.4.2003
Svátek má Marek
  Výběr z vydání
 >FEJETON: Jak přežít máj
 >FEJETON: Nevážné zamyšlení o jménech
 >INFO: Válka kuřáků s nekuřáky se nekoná.
 >POLITIKA: Jak s korupcí?
 >RODINA A PŘÁTELÉ: Děti a alkohol
 >PSÍ PŘÍHODY: Vylekaná paní od plynu
 >NÁZOR: Klady a zápory nového Hradu, hlavně úředníků.
 >ŽIVOT: Psové a jiné animálie (9)
 >OHLAS: Veřejnoprávní televize v EU
 >FRANCOUZSKÉ POHLEDY: Od Louvru k Notre-Dame - itinerář
 >PENÍZE: Union banka - konkurs, nebo vyrovnání?
 >TÉMA: Jaderná energetika ve stínu Černobylu
 >CESTY: Začíná čas letních výletů a dovolených
 >NÁZOR: Fata morgána Společné zahraniční a bezpečnostní politiky
 >FRANCOUZSKÉ POHLEDY: Od Louvru k Notre-Dame

 >>> HLAVNÍ STRÁNKA  >>  Politika  
 
25.4. POLITIKA: Jak s korupcí?
Miroslav Beneš

Hovoření o boji s korupcí se stalo jedním z aktuálních témat, protože za působení socialistických vlád jsme na žebříčku Transparency International významně propadli. Nejjednodušší lék na korupci by bylo nikomu nic prostě nedát.
Když se Vás někdo zeptá, zda jste proti korupci, odpovíte: "Jasně, že ne." Když Vás někdo vyzve: "Neuplácejte", začnete možná vysvětlovat, čeho se Vám nedostane, či jakou si způsobíte újmu. Řešení asi nebude tak jednoduché.
Když Vám zavolá novinář, co uděláte pro potlačení korupce, odpovíte, tak jak jste bytostně přesvědčeni: "Je nutné snížit počet nařízení a úkonů, které stát vykonává, jenom tak může být boj s korupcí úspěšný." Na další otázky, co jste udělali, odpovíte: "Jako opoziční strana musíme hlavně poukazovat na chyby exekutivy." A hned se pochlubíte například zrušením stavby D47, které jsme před několika měsíci k údivu vlády kritizovali až i vláda uznala, že tunel přes Moravu by byl levnější než chystaný kontrakt.
Když předložíte návrh na zrušení zákona "o ochraně zemědělského půdního fondu", který je v době dotování zemědělské výroby a různých pobídek na stavění na "zelené louce" pro některé vyvolené přímo výzvou ke korupci, neboť bez razítka Vám zůstane role či louka, zatímco soused už prodal i investorovi, dostanete titul ropáka.
Cesta ODS není cestou kontroly kontrol kontrolovaných, ale cestou škrtání. Každé hlasování proti zvýšení či pro snížení daně je hlasování proti korupci. Koruna, která zůstane v kapse občanovi, se totiž nemůže ztratit na "cizím účtu". To je každodenní boj.
Ing.Miroslav Beneš, poslanec PS PČR


Další články tohoto autora:
Miroslav Beneš

Počet přístupů na stránku:

Komentáře ke článku