Neviditelný pes  |  Zvířetník  |  Ekonomika  |  Věda  |  SciFi Sobota 26.4.2003
Svátek má Oto
  Výběr z vydání
 >ZAMYŠLENÍ: 40 miliard ročně!
 >ÚVAHA: Chvála obezity
 >PENIZE: Není poradce jako poradce
 >GLOSA: Někteří politici ODS žijí v jiném, nebezpečném, světě.
 >POSTŘEH: O pannách
 >MOBY DICK: Týden v Českých Textárnách
 >FEJETON: Jak přežít máj
 >FEJETON: Nevážné zamyšlení o jménech
 >INFO: Válka kuřáků s nekuřáky se nekoná.
 >POLITIKA: Jak s korupcí?
 >RODINA A PŘÁTELÉ: Děti a alkohol
 >PSÍ PŘÍHODY: Vylekaná paní od plynu
 >NÁZOR: Klady a zápory nového Hradu, hlavně úředníků.
 >ŽIVOT: Psové a jiné animálie (9)
 >OHLAS: Veřejnoprávní televize v EU

 >>> HLAVNÍ STRÁNKA  >>  Šamanovo doupě  
 
26.4. MOBY DICK: Týden v Českých Textárnách

Pondělí velikonoční 21. dubna 2003

Krásně jsem si užil svátečního dne. Ale co chudáci managoři bez své pravidelné pondělní porady? Ti musejí být nešťastní!

Úterý 22. dubna 2003

Pondělní managorská porada byla dnes. Vedoucí Duto Hlav nám z ní přinesl k prokazatelnému seznámení toto Ustanovení Organizačního řádu společnosti pro činnost Organizační jednotky Bezpečnost: "Odborně řídí, organizuje, zajištuje, navrhuje, řeší, stanovuje a realizuje včasná dočasná i trvale účinná odborně bezpečnostní opatření k ochraně majetku společnosti, mezi která patří dohled nad viditelným nošením ide.prů. jako významné součásti komplexu technického a organizačního zabezpečení objektů, provozů a pracovišť společnosti."

Středa 23. dubna 2003

Bezpečák Mazanec to má těžký: "Naplnění bezpečnostního a ochranného účelu provozování identifikačních systémů v objektech zaměstnavatele vyžaduje nezbytně dodržování pracovní kázně všech zaměstnanců při používání ide.prů." Takže když nenosíme identifikační průkazy, tak je nahranej!

Čtvrtek 24. dubna 2003

Nahraní jsme my, protože "nedodržování pokynů a pravidel pro používání ide.prů., které zaměstnavatel na základě zavedeného monitoringu identifikačních vstupních systémů* zjistí, bude kvalifikováno jako porušování základních povinností, které bude zaměstnavatel kvalifikovat jako závažné porušení pracovní kázně zvlášť hrubým způsobem, což může vést k rozvázání pracovního poměru ze strany zaměstnavatele podle příslušných ustanovení zákoníku práce", čili bez odstupného.
* "Monitoring identifikačních vstupních systémů" = vrátný na nás u vchodu vejrá, zda máme viditelně nesen identifikační průkaz. Někdy, když pospíchám od tramvaje, ho nesu v zubech. Avšak viditelně!

Pátek 25. dubna 2003

Hm, když byla Válka v Zálivu 1, tak bezpečáci uzavřeli v našem baráku z bezpečnostních důvodů jedno vstupní schodiště - dočasně. Už je zavřené nafurt. Takže dočasně zavedené viditelné nošení ide.prů. k účelu Války v Zálivu 2 už asi máme taky napořád. To jsem sám žádostiv, co dočasného vymyslí Mazanec pro příští válku!

...................................................

Listárna Moby Dicka

Milý Mobby,
prosím tě schovej své deníčky před mamlasgory z XY a.s., neboť mám neblahý dojem, že se podle nich řídí a používají je jakožto základní příručku ve své práci.
M.E., M.E.@XY.cz

Milý M.,
mamlasgor - taky dobrý.
Ale mám pro tebe a další dopisovatele jednu radu: Neposílejte mi maily z firmy, kde jste zaměstnaní - mamlasgoři nečtou můj deníček, ale s rozkoši sledují maily svých podřízených... Tak bacha!

Za dopis dík,
>>:)) Moby Dick

.................................................

(Jména osob, jakož i názvy podniků a institucí zde uvedených, jsou pouhou literární fikcí. Jakákoli podobnost je čistě náhodná.)

Archiv deníčku od dubna 2000 do konce roku 2002
Leden 2003
Únor 2003
Kdo je kdo v Českých Textárnách - verze z dubna 2003

V březnu se deníček změnil na týdeníček, vychází v sobotu a přesunul se do Šamanova doupěte. Takže od té doby jsou Mobyho zápisky uchovány po týdnech v archivu Š. doupěte.

Podněty, připomínky a výkřiky čtenářů Deníčku Moby Dicka můžete posílat na schránku moby.dick@seznam.cz.


Další články tohoto autora:

Počet přístupů na stránku:

Komentáře ke článku