Neviditelný pes  |  Zvířetník  |  Ekonomika  |  Věda  |  SciFi Pondělí 28.4.2003
Svátek má Vlastislav
  Výběr z vydání
 >DOPRAVA: Stupidita, nebo gaunerství?
 >DOPRAVA: Kámen úrazu
 >O CHYTRÝCH LIDECH: Protiklady potomka antiky (3)
 >ŽIVOT: Ženská je jen ženská, ale cigáro….
 >RODINA A PŘÁTELÉ: Privilegovaná motorka
 >PSÍ PŘÍHODY: Hovawart na skřipci
 >ZAMYŠLENÍ: 40 miliard ročně!
 >PRÁVO: Ústavní soud není hračka
 >LIDÉ: Vzrušení, neboli excitiment
 >ZAMYŠLENÍ: Pojmenování potomstva
 >ÚVAHA: Chvála obezity
 >PENIZE: Není poradce jako poradce
 >SPORT: Dopis pro Jágra
 >POSTŘEH: O pannách
 >SPOLEČNOST: Vzkaz od Pánaboha na přechodu v Mikulově

 >>> HLAVNÍ STRÁNKA  >>  Kronika dne  
 
28.4. O dopravě v Praze i jinde
(eff)

V sobotu jsem v Lidovkách psal v rubrice Úhel pohledu o mých pochybnostech stran toho, zda v koncipování a realizace dopravního systému v Praze hraje větší role stupidita nebo gaunerství. Článek ostatně zveřejňuji i v tomto vydání Psa. Třeba si někdo mohl myslet, že jsem ho psal v hnutí mysli. Ale není tomu tak, mluví ze mne zkušenost čtyřiceti let motorizovaného pohybu po Praze (a samozřejmě nejen po Praze - prvky stupidity či gaunerství se jasně projevují všude). Nicméně jsem se musel smát, když v novinách z téhož dne čtu, že v Praze omylem schválili stavbu silnice, která má přivést automobilovou dopravu na ostrov Kampa (čtete dobře, ano, je to TEN ostrov Kampa u Karlova mostu pod Pražským hradem) a že tenhle zločin zase omylem posvětila vláda, když schválila protipovodňová opatření, kamž nějaký kuliferda omylem zastrčil i uvedenou stavbu vozovky. A že prý se nemáme bát, že to nemáme brát vážně, že je to všechnoomyl a nic se stavět nebude.
Nuže, táži se - je to projev čeho? Stupidity nebo gaunerství? Jestli jde skutečně o omyl - ve věci, která vyvolala veřejnou diskusi, lidi se bouří, nejen obyvatelé Malé Strany ( i já jako Smíchovák se bouřím, protože mám Prahu a Kampu obzvlášť rád), i já jsem se na jedné takové schůzi hádal s panem Bürgermeistrem, který tehdy vehementně stavbu vozovky hájil... a teď zase on vzkazuje, že je to jen omyl a že se nic stavět nebude. Tak znova, stupidita, nebo gaunerství? Jestliže stupidita, pak jde o mozky vygumované soustavným čicháním Okeny. Pokud gaunerství, pak nastal čas pro defenestraci.

Řeknete, prkotina. Jenže to nejsou prkotiny. V sobotu čtu v Právu článek "Jednání kolem dálnice pozvolna umírají". Napsal to nějaký novinářský pisálek, nějaká hyena? Ne, to je rozhovor s hejtmanem Moravskoslezského kraje Evženem Tošenovským. Z článku je jasně vidět absolutní nezájem a intelektuální impotence lidí, kteří se věcí (ne)zabývají. A to je jen náhoda, že uvedené články vyšly v jediný den.

Aston


Další články tohoto autora:
(eff)

Počet přístupů na stránku:

Komentáře ke článku