Neviditelný pes  |  Zvířetník  |  Ekonomika  |  Věda  |  SciFi Středa 30.4.2003
Svátek má Blahoslav
  Výběr z vydání
 >POLITIKA: Volání po návratu socialismu
 >MROŽOVINY: Buďme lidmi, nikoli partajemi.
 >FOTOMOMENTKA: Jídlo prostě vede
 >POLITIKA: Senátorka Gajdůšková si dovolila příliš!
 >RODINA A PŘÁTELÉ: Včera Marťané, dnes bomba
 >PSÍ PŘÍHODY: Pane, já tě nechápu
 >POSTŘEH: O zemědělství
 >FOTOGRAFIE: Šest smyslů
 >FEJETON: Státní zakázka
 >NÁZOR: Slovenské reformy v České republice neproběhnou
 >EKONOMIKA: Klid, sazby stabilní, koruna posiluje k dolaru
 >NÁZOR: Nové kolonie EU?
 >PENÍZE: Klientům pojišťoven zvoní na lepší časy
 >NÁZOR: Přísný metr na supervelmoc
 >IRÁK: Míroví aktivisté slabí duchem

 >>> HLAVNÍ STRÁNKA  >>  Kronika dne  
 
30.4. Šest statečných na porážku Novy nestačí
(eff)

Bitva o média přešla v parlamentu do další fáze. Jaká bude nová rada pro rozhlasové a televizní vysílání?
Zrodil se dokonce i plán na první pohled neproveditelný a šílený, že by nová rada, pokud by byla dostatečně poslušná a její členové by byly loutky pověšené na skutečně pevných nitkách, by sebrali televizi Nova vysílací licenci. Zatím mají tyto projekty jeden očividný výsledek: televize Nova se stává jednoznačně protivládně naladěnou stanicí. Masáž mozků zde dosahuje dosud nevídaných rozměrů - však je to také na volebních preferencích Špidlovy vlády zřetelné. Moc poutavá je také hádka o tom,zda se mají členové rady volit tajně nebo veřejně. Poslanci by zřejmě nejraději dělali všechno tajně: tajně by volili, tajně bydlí v luxusních bytech na Malé straně, mnozí z nich tajně... ale to už nedořeknu, protože to je opravdu hodně tajné.
Zatím to tak nedopadá a po velké bitvě, kdy poměry stran vláda versus opozice byly 98:98, se podařilo zvolit pouhých 6 členů. Špidlův sen o ovládnutí rady devíti poslušnými členy je, zdá se teď, nerealizovatelný. Ostatně, i kdyby se to nakrásně podařilo, těžko si představit, že za stávajícího rozložení sil by si takto na vodě položená vláda mohla dovolit zlikvidovat nejsledovanější televizní stanici v zemi. Pod záminkou "nevyváženosti zpravodajství".

Češi v Iráku
Tak to vidíte, prezident Václav Klaus se tak snažil, aby namíchnul Američany, urazil i amerického velvyslance, a ti kluci američtí ušatí přesto pozvali Českou republiku na bagdádskou konferenci o budoucnosti Iráku! Vedle význačných iráckých osobností tu jsou delegace USA, Austrálie, Británie, Španělska, Polska a České republiky. Pro nás je to nezvyklá situace. Dějiny nás naučily spíš na roli těch, co stojí za dveřmi, a teď jsme naopak uvnitř a za dveřmi stojí někdejší velmoci jako je Francie nebo Německo! Cyrilovi Svobodovi a naší velvyslankyni v Kuvajtu Janě Hybáškové bychom měli za tento diplomatický úspěch poděkovat. Ovšem jestli se naše podniky dokáží zapojit do poválečné obnovy Iráku, to už není věcí prezidentů, ministrů a vyslanců. To je věc podnikatelů a připomínám, že slovo "podnikatel" předpokládá podnikání a ne tunelování, švindlování a lhaní. Diplomaté neselhali, teď je řada na podnikatelích.

Aston


Další články tohoto autora:
(eff)

Počet přístupů na stránku:

Komentáře ke článku