Neviditelný pes  |  Zvířetník  |  Ekonomika  |  Věda  |  SciFi Středa 7.5.2003
Svátek má Stanislav
  Výběr z vydání
 >VÝSTAVA: Malý kulturní tip aneb co s dítkem v pubertě v Praze
 >FEJETON: Včely
 >POLITIKA: Inkvizitoři středověku.
 >MROŽOVINY: Když dva dělají totéž
 >RODINA A PŘÁTELÉ: Kde jsou ty staré zlaté časy zimy!
 >PSÍ PŘÍHODY: Případ se slepýšem
 >POOHLÉDNUTÍ: Asijský přínos
 >POLITIKA: Poslanec Laštůvka opět proti USA
 >FEJETON: Výhody alkoholismu
 >DOPRAVA: Co se děje na silnicích
 >PRÁVO: Soudní podivíni II.
 >MÉDIA: Advokátská žurnalistika
 >EKONOMIKA: Ve čtvrtek ECB rozhodne o úrokových sazbách
 >PENÍZE: Mýty dneška o bydlení
 >POSTŘEH: Znovu o nutičích reklam

 >>> HLAVNÍ STRÁNKA  >>  Kronika dne  
 
7.5. Aféra s odposlechy
(eff)

Obsluha odposlouchávací stanice musela mít druhé Vánoce... Zrovna měli ve sluchátkách správkyni nevěstince, a kdopak že jí to volá? Pepo, slyšíš to taky? Vždyť je to pan ministr!
Aféru rozpoutal týdeník Respekt a jsou v ní namočeni tři ministři a devět poslanců. Ti všichni si prý telefonovali s lidmi, kteří jsou vyšetřováni a tudíž i odposloucháváni policií - v souladu s právem, na základně soudního povolení. Těch sledovaných osob je víc, ovšem pikantní je jistá záhadná dáma, se kterou si v nočním čase telefonovali ministři vnitra Gross a obrany Tvrdík. Ještě štěstí, že to jsou představitelé silových ministerstev. Taková šlamastika si vyžaduje silného chlapa - až manželka máchající výtiskem Respektu v jedné ruce a válečkem na nudle v druhé ruce bude žádat vysvětlení. Hodně síly přeji, pánové ministři silových ministerstev!

Praktického významu případ zřejmě nemá. Únik informací prokazuje bordel v bezpečnostních složkách, o něm však víme už dávno a navíc - není to nic výjimečného. Padoušský zrádcovský postoj k zaměstnavateli, ať je to kdokoli, je v českém prostředí vžitý a budeme na něj doplácet po celé generace.

Ke snižování stavu úředníků
Škoda že jsem si nedělal čárky... Musel bych mít tlustý notes, aby pojmul čárky za každý pokus všech vlád jež jsem zažil o omezení byrokracie - tak se tomu říkalo za minulého režimu, tehdy se dokonce režim snažil o přesun úřednictva do výroby! Teď se bude rozumovat o tomtéž. Ústřední orgány nebudou posíleny kvůli vstupu do EU, rozhodli vládní experti. Vsaďte se, že budou! Bezpečně budou. A při příštím setkání mají rozhodnout o snižování počtu nynějších půl milionu zaměstnanců veřejného sektoru o dvě procenta ročně. Že propustí deset tisíc úředníků ročně? To je prostě k smíchu. Vsaďte se, že nepropustí! Odchod do důchodu až v 63?Tak tomu věřím. Což takhle odchod do důchodu v třiasedmdesáti, nebo třiasomdesáti... Však na to taky přijde řada.

Aston


Další články tohoto autora:
(eff)

Počet přístupů na stránku:

Komentáře ke článku