Neviditelný pes  |  Zvířetník  |  Ekonomika  |  Věda  |  SciFi Pátek 9.5.2003
Svátek má Ctibor
  Výběr z vydání
 >ENERGIE: Temelínské pošťuchování po skandinávsku.
 >ZE ŽIVOTA: Jak jsem (ne)změnil názor na dopravní policii
 >DOPRAVA: České dráhy konečně mobilní
 >ŽIVOT: Psové a jiné animálie (11)
 >RODINA A PŘÁTELÉ: Malé vítězství velkých hovad
 >PSÍ PŘÍHODY: Pohled plný úžasu
 >FILM: To jsem viděl už stokrát!
 >PENÍZE: Evropan ve výslužbě u Bismarcka
 >KNIHA Jesmeni
 >PRÁVO: Názor na pašeráky drog
 >GLOSA: Nacpi se a usni
 >ŠAMANOVO DOUPĚ: Devátý květen
 >RODINA A PŘÁTELÉ: Dneska se opět hraje petanque
 >PSÍ PŘÍHODY: Záhada maximálního chlazení
 >ŽIVOT: Psové a jiné animálie (10)

 >>> HLAVNÍ STRÁNKA  >>  Kronika dne  
 
9.5. Týden třikráte licoměrný
(nov)

Na začátku tohoto týdne uveřejnil týdeník Respekt informaci o policejních odposleších 9 poslanců a 3 ministrů. Důvodem nebyly žádné zpravodajské hry či temné politické čachry, ale jejich telefonáty s lidmi podezřelými z trestné činnosti. Kupříkladu policie vyslechla 3 hovory, které vedl náměstek zkrachovalé IPB Procházka s poslancem Tlustým, a jeho kolegovi Langerovi zase volal muž, prověřovaný v poslancově rodné Olomouci kvůli podezřelému privatizačnímu kšeftu.
Nejde ale jen o opoziční ODS, neboť policie má i záznamy telefonních hovorů Schlinga s exmístopředsedou ČSSD Kučou a Lachnita s Ronenem z firmy Housing and Construction (kauza dálnice D 47) a též ministra Grosse. Kromě Andreje Babiše (podezřelého z nekalých praktik při získání rozhodujícího vlivu v Lovochemii) ministrovi vnitra totiž volala přítelkyně jeho ženy Hana Palochová, správkyně nevěstince "André" v Nuslích, podezřelá ze styků s Albánci, jež pašují do českých "nightclubů" dívky z Balkánu.
Gross "údajný" rozhovor s nuselskou bordelmamá popřel a nařkl Respekt, že se pokouší vnést rozkol mezi něho a Špidlu. Jestliže ale Respekt lhal, proč ministr tento týdeník ihned nezažaluje? Poté, co byli za článek v deníku Super odsouzeni pomlouvači manželské dvojice Šafránková, Abrhám by určitě uspěl.
Všechny protesty postižených politiků a jejich útoky na policii - že ji úkolují političtí protivníci - jsou zatím jenom licoměrným kejháním potrefených husí. Čtenáři, kteří si myslí, že volaní za podezřelé telefonáty nemohou, nechť jim zkusí zavolat. V případě ministrů se určitě přes sekretariáty nedostanou.

V úterý informoval tisk o iniciativě poslanců KDU-ČSL Karase a Kasala, kteří společně s kolegou Plevou (ODS) předloží Sněmovně návrh zákona, podle něhož lékař, jenž provedl interrupci, by mohl být odsouzen až na 5 let, pokud by potrat nebyl nutný k záchraně života těhotné. Ponechejme stranou, že tato a všechny podobné snahy vycházejí z teologické definice života a nikoli přírodovědné, a všimněme si morální stránky věci. Postoj předkladatelů nepochybně vychází z přesvědčení věřícího, že jenom Bůh má právo dávat a odnímat život, a proto jsou mravnost a morálka na jejich straně.
Jako vždy v případech těchto morálních horlitelů a kazatelů mravnosti udeří nepředpojatého člověka do očí, jak vlastně tito lidé nevěří své víře a vyžadují, aby byla obšancována světským zákonem. Zabít plod v těle matky určitě není nic, nad čím by se mělo jásat, ale jestliže je morální přesvědčení poslanců Kasala, Karase a Plevy tak silné, proč se nespolehnou, že zvítězí silou Božího zákona, Jím posvěcené morálky?
Kdyby zmínění pánové třeba založili nadaci pro osamělé matky v nouzi, každý by jim zatleskal. Takhle se dá spíše kalkulovat nad licoměrností onoho poslaneckého tria, které samo a nikoli jejich Bůh chce rozhodovat o osudu žen a předepisovat jim, jak mají zacházet se svým tělem.

Nu a dnes je den, kdy jsme za minulého režimu slavívali vítězství Spojenců ve 2. světové válce. Ve skutečnosti bezpodmínečnou německou kapitulaci podepsal generál Jodl již v 2:42 v noci ze 7. na 8. května 1945 v Eisenhowerově hlavním stanu v Remeši s tím, že veškeré nepřátelské akce skončí do půlnoci 8. května. Podle podmínek se museli němečtí zástupci dostavit 9. května 1945 do Berlína, aby tam na sovětském velitelství kapitulaci ratifikovali. Na přání Stalina pak měli západní spojenci zprávu o kapitulaci pozdržet až do berlínské ratifikace. Avšak jistý americký novinář tajemství vyzradil, což Stalina rozlítilo. Nicméně sovětský diktátor z propagandistických důvodů ve svém impériu 9. květen 1945 jako Den vítězství licoměrně prosadil. I to bylo příznakem, že západní spojenci sice vyhráli válku, avšak mazaný Stalin mír.

Mrož


Další články tohoto autora:
(nov)

Počet přístupů na stránku:

Komentáře ke článku