Neviditelný pes  |  Zvířetník  |  Ekonomika  |  Věda  |  SciFi Pátek 9.5.2003
Svátek má Ctibor
  Výběr z vydání
 >ENERGIE: Temelínské pošťuchování po skandinávsku.
 >ZE ŽIVOTA: Jak jsem (ne)změnil názor na dopravní policii
 >DOPRAVA: České dráhy konečně mobilní
 >ŽIVOT: Psové a jiné animálie (11)
 >RODINA A PŘÁTELÉ: Malé vítězství velkých hovad
 >PSÍ PŘÍHODY: Pohled plný úžasu
 >FILM: To jsem viděl už stokrát!
 >PENÍZE: Evropan ve výslužbě u Bismarcka
 >KNIHA Jesmeni
 >PRÁVO: Názor na pašeráky drog
 >GLOSA: Nacpi se a usni
 >ŠAMANOVO DOUPĚ: Devátý květen
 >RODINA A PŘÁTELÉ: Dneska se opět hraje petanque
 >PSÍ PŘÍHODY: Záhada maximálního chlazení
 >ŽIVOT: Psové a jiné animálie (10)

 >>> HLAVNÍ STRÁNKA  >>  Společnost  >>  Doprava  
 
9.5. DOPRAVA: České dráhy konečně mobilní
Tomáš Krejča

České dráhy budou konečně "mobilní". A nepohnout se, doufejme, jen na poli telekomunikace, ale i vztahů k zákazníkům. V obou případech se tedy snad už lépe uslyšíme a pochopíme.
Jeden případ za všechny: Horkého srpnového dne jsme se vraceli z pravděpodobně nejznámějšího hudebního festivalu v České republice Trutnov OPEN AIR. Počty návštěvníků akce se pohybují mezi patnácti až dvaceti tisíci. A za této situace nám bylo sděleno, že trať je"rozkopaná" a do Pardubic se proto budeme muset dostat náhradní autobusovou dopravou. Unaveni namáhavým programem jsme s přáteli raději ani nepřemýšleli o "načasování" oprav na jediné hromadnější komunikaci a s pokorou přestoupili do narvaného autobusu. Poznatky cestovatele: pokora je nutná. V koloně Karos jsme byli na čtvrtém (předposledním) místě.
Jakmile autobus před nádražím zastavil, popřáli jsme nesympatickému panu řidiči pěkného dne a kvapem vyrazili na nástupiště. Jak nepříjemný byl pohled na v dálce mizející vlak a téměř 120 lidí smutně hledící ku Praze, to bych vám nepřál poznat. Nejhezčí na tom ale byl pán v modré uniformě a s "mávátkem" v ruce, když nám na otázku "PROČ vlak ODJEL" prostě odsekl, že jsme se neměli "flákat" po peróně.
O opilém řidiči "ještěrky", který nás při své "ďábelské" jízdě po nástupišti málem přejel a ani o kanceláři, kde k dokreslení pohody chybí jen pípa, se raději už rozepisovat nebudu.
Jistě chápete, s jakým očekáváním poslouchám zprávy o blížících se změnách na železnicích. Doufejme jen, že změny nepřijedou se zpožděním. Jsem rád, že zaměstnanci drah budou telefonovat. Třeba si i předají informaci, že náhradní autobusy ještě nedorazily všechny a vlak by měl počkat aspoň ty potřebné dvě minuty.


Další články tohoto autora:
Tomáš Krejča

Počet přístupů na stránku:

Komentáře ke článku