Neviditelný pes  |  Zvířetník  |  Ekonomika  |  Věda  |  SciFi Sobota 10.5.2003
Svátek má Blažena
  Výběr z vydání
 >JURISDIKCE: Kdo má mít na starost účtování
 >GLOSA: Podařený kousek presidenta republiky.
 >MOBY DICK: Týden v Českých Textárnách
 >NÁZOR: České politické elity by měly společně hájit státní zájmy
 >ENERGIE: ČEZ - zítra a dnes
 >ENERGIE: Temelínské pošťuchování po skandinávsku.
 >ZE ŽIVOTA: Jak jsem (ne)změnil názor na dopravní policii
 >DOPRAVA: České dráhy konečně mobilní
 >ŽIVOT: Psové a jiné animálie (11)
 >RODINA A PŘÁTELÉ: Malé vítězství velkých hovad
 >PSÍ PŘÍHODY: Pohled plný úžasu
 >FILM: To jsem viděl už stokrát!
 >PENÍZE: Evropan ve výslužbě u Bismarcka
 >KNIHA Jesmeni
 >PRÁVO: Názor na pašeráky drog

 >>> HLAVNÍ STRÁNKA  >>  Náš rybník  
 
10.5. TÝDEN V TRAPU: Každá cesta má svůj začátek i cesta k sex symbolu a k zákonům proti svobodě žen.
JITA Splítková

Ne vždy se podaří vystopovat úplný začátek všech dějů a událostí - ten den D, velký den, který rozhodl, že z doposud "nepopsaného" člověka se v budoucnu stane hvězda nebo vážený vědec. 8. květen 1950 je oním dnem D pro ženu žen, mýtickou krasavici a sexuální idol své doby - Brigitte Bardot. Tento den totiž vyšla její fotka na titulní straně francouzského Elle (v době focení jí bylo pouhých 15 let - narodila se 28.9.1934).
Na základě této fotografie si ji později vybral pro svůj film A bůh stvořil ženu Roger Vadim. V tomto filmu poprvé dostala hlavní roli a hned ujistila svět, že když bůh tvořil ženu, měl před očima jí - Bardotku. O bytosti, jakou byla, se nediskutuje, ta se prostě obdivuje. Byla tak krásná, že ji vždy milovala a obdivovala obě pohlaví. Nevinně neřestné bohyni nemůže závidět sebekrásnější žena. Zcela nelogicky, podle sebe určitě logicky v 39 letech opustila filmové ateliéry a začala se angažovat za práva našich malých bratří - zvířat.
Příští rok bude B.B. sedmdesát, je to krásná paní a leccos má v životě za sebou... a proč o ní píšu? Kdyby ona začala hovořit o interrupcích, v současnosti v našem rybníku opět přetřásaných, neřeknu ani popel, ale že o čistě ženské záležitosti neustále pižlají chlapi - hlavně politici a černokabátníci - zaměstnanci církví, tak to mě může vzít ďas. Ono bohatě stačí bigotní dámy, takže pánové, dejte si zpátečku, o sobě má právo rozhodovat každý sám. A to i žena, kterou katolická církev vždy chtěla mít pouze a jen v podřízené roli rodícího stroje, aby pak už ženám skutečně nestačily síly nanic jiného a mlčely k věcem veřejným. V současnosti nemlčí a mlčet nemíní. Je zajímavé pozorovat, jak se stále stejné skupiny snaží o průnik k moci a stále k tomu používají stejné metody. Dobu temna se v současnosti snaží zavést ve svých zemích mnoho lobbyistickými skupinami ovládaných politiků a nejedná se jen o interrupční zákony ono americký Patriot Act je také síla. Doufejme, že náš parlament aspoň v bodě zákonů o přerušení těhotenství, nijak k temnění doby nepřispěje a spíše zajistí, aby ty ženy, které jdou na potrat z ekonomických důvodů, tyto důvody neměly. A katolická církev, církev nejsvatější, by mohla zřídit sirotčince a starat se o nechtěné a odložené děti, ale to oni ne, to oni raději jen verbálně. I když o životě nechtěných dětí mlčí všichni.


JITA Splítková


Další články tohoto autora:
JITA Splítková

Počet přístupů na stránku:

Komentáře ke článku