Neviditelný pes  |  Zvířetník  |  Ekonomika  |  Věda  |  SciFi Sobota 17.5.2003
Svátek má Aneta
  Výběr z vydání
 >ŠAMANOVO DOUPĚ: Manipulace
 >TÉMA: Volební právo dětí podle strany lidové
 >ŽIVOT: Psové a jiné animálie (14)
 >Zemřela June Carter
 >MÉDIA: Jak nevolit Radu pro rozhlasové a televizní vysílání
 >FEJETON: Ženy a humor - reportáž
 >ÚVAHA: Půjčovna koz(s?) aneb Boskovice v televizi
 >NÁZOR: Kde jsou bojovníci za svobodu slova?
 >MOBY DICK: Týden v Českých Textárnách
 >POLITIKA: Vláda přežije, bude-li vládnout
 >NÁZOR: Reforma ČSSD
 >POSTŘEH: O botách
 >PRO POBAVENÍ: Ilegální školní pomůcky
 >RODINA A PŘÁTELÉ: Patálie se zapomenutým svetrem
 >PSÍ PŘÍHODY: Jak to bylo letos s čolky

 >>> HLAVNÍ STRÁNKA  >>  Náš rybník  
 
17.5. NÁŠ RYBNÍK: Týden v trapu
JITA Splítková

Doba vymknuta z kloubů šílí... konkrétněji - nešílí doba, ale šílí lidé:
Ve čtvrtek v Praze pacient těžce zranil mačetou(!) psychiatra a téměř mu amputoval ruku, lékaři po desetihodinové operaci končetinu zachránili. Muž má proseknuté čelo až do mozku a úlomky zasahují zřejmě do mozkové tkáně. V nejbližší době ho čeká neurochirurgická operace, řekla novinářům ředitelka Fakultní nemocnice Královské Vinohrady Marie Alušíková.
Tento den, o několik desítek kilometrů dál- v Ústí, došlo k další události, která se zdá neuvěřitelná:
Devětadvacetiletá žena vtrhla časně ráno do ústeckého rádia North music a postřelila o dva roky mladšího muže do hrudníku. Dalšího redaktora při jejím útoku pořezalo roztříštěné sklo. Policie ženu zadržela.
Stav postřeleného muže je podle mluvčí ústecké nemocnice Kamily Němcové velmi vážný. "Má poraněny některé orgány, bude operován," dodala. Druhý zraněný má podle zjištění ČTK pořezanou ruku.
Po vyslechnutí takovýchto zpráv, člověk sedí před bednou a zůstává na ni civět s otevřenou pusou, ale to není ještě vše, co nejen tento týden vyvolává rozevření úst, tou další věcí jsou peněžní transakce.
Za kulatý jen kulatý, tak vznikly peníze... zpívali V+W a s jejich vznikem se kolem nich začalo vše točit. Ovšem v našem rybníku se točí nějak setsakra podivuhodně. Člověk, o kterém si nejen každý novinář, ale i návštěvník jeho sídelního městečka, může obstarat informace, že se jedná o hochštaplera hledaného Interpolem, za podivné obchody v řadě zemí (první podle médií bylo Švýcarsko, kam emigroval, a kde obchodoval kromě farmaceutických produktů prý i se zbraněmi), dostane od státu jen tak miliony korun. Miliardy dostanou další podnikatelé, o kterých také kolují různé zkazky. Miliony chtějí po státu vyděrači a stát dává a dává a dává... Poněkud nepochopitelné pro diváka detektivek - tam přeci policie vydírané varuje: Nedávejte nic.
Pak jsou tady "menší" kauzy:
Policie tento týden navrhla obžalovat Dagmar Havlovou, švagrovou bývalého prezidenta Václava Havla. Manželka exprezidentova bratra Ivana Havla je stíhána pro trestný čin porušení povinnosti v řízení o konkurzu v souvislosti s koupí části paláce Lucerna v centru Prahy... Podle dostupných informací Havlová překračuje zákon tím, že odmítá spolupracovat se správcem konkurzní podstaty zkrachovalé firmy C.H.R., dceřinné společnosti koncernu Chemapol Group, Pavlem Plchem... Havlová koupila v roce 1999 polovinu paláce od C.H.R za 145 miliónů, společnosti jej dva roky před tím prodal prezident Havel za částku o 55 miliónů vyšší, tedy za 200 miliónů. Obchodní transakce se začala zpochybňovat poté, co se C.H.R. dostala do konkurzu. "Otázkou je, zda za 24 měsíců mohla klesnout cena této nemovitosti o 55 miliónů," sdělil již dříve zvláštní správce pro soupis a zpeněžení konkursní podstaty C.H.R. Jaromír Henyš. (ČTK)
A další peněžní kauza kolem této rodiny: Sněmovna dnes poslala druhou verzi zákona o doživotním platu pro bývalé prezidenty do druhého čtení. Předloha počítá s tím, že exprezident by z částky 100 tisíc korun pobíral svůj plat, hradil plat asistentovi a platil nájem kanceláře. Zákon by se měl jako prvního týkat Václava Havla.
To je už jen maličkost...

Tuto neděli 18.5. je Mezinárodní den muzeí, slaví se od roku 1978 (tento svátek návrhla Mezinárodní muzejní rada). Návštěva muzea uklidňuje a naštěstí jich ještě máme dost.

JITA Splítková


Další články tohoto autora:
JITA Splítková

Počet přístupů na stránku:

Komentáře ke článku