Neviditelný pes  |  Zvířetník  |  Ekonomika  |  Věda  |  SciFi Pátek 23.5.2003
Svátek má Vladimír
  Výběr z vydání
 >FEJETON: FACKA ANEB PŘÍBĚH OLEKA KRÁKORY
 >ZAMYŠLENÍ: Spisovatelé na rozcestí
 >SVĚT: Afghánistán, semeniště světové kriminality
 >ŽIVOT: Psové a jiné animálie (15)
 >RODINA A PŘÁTELÉ: Cena za nahá prsa
 >PSÍ PŘÍHODY: Omluvitelné opomenutí
 >POLITIKA: Blahoslaveni budiž neinformovaní?
 >KOMENTÁŘ: Studený čumák (8)
 >MOBY DICK: Týden v Českých Textárnách
 >ÚVAHA: Co je dílem Božím a co lidským?
 >ČESKÝ AUTOR V AMERICKÉM SVĚTĚ: POHYB V MOŘI BEZ NAVIGACE
 >POSTŘEH: O sázení
 >NÁZOR: Izrael - znovu masakry a mrtví
 >NÁZOR: Opravdoví eurobubáci.
 >Kam putují miliardy

 >>> HLAVNÍ STRÁNKA  >>  Šamanovo doupě  
 
23.5. MOBY DICK: Týden v Českých Textárnách
Jan Kovanic

Pondělí 19. května 2003

Managoři rozhodli, že jsme málo hodnoceni. Konečně to pochopili! Doufám, že se to projeví na výplatní pásce. Psáno odpoledne: Já to nepochopil. Ne, že jsme nedoceněni, ale že se na nás vypracovává málo hodnocení! Tak třeba zatím jsme hodnoceni jen podle cílů. Od nynějška máme být hodnoceni i podle kritérií.

Úterý 20. května 2003

Kritériem, podle kterého máme být nově hodnoceni, jsou naše dovednosti. "Existence reálných projevů dovedností v chování zaměstnanců je pro společnost velmi důležitá," píše v podnikových Zprávách managor hodnocení Ivoš Kvakoš. "Proto je musíme trpělivě hledat u každého zaměstnance zvlášť, abychom mohli provést odpovídající hodnocení." E? Myslel jsem, že stačí, když dovedu napsat texty, které se prodávají.

Středa 21. května 2003

Dovednost, která se na nás bude nově vyžadovat, je správné chování k zákazníkům. Ráno do naší textárny nastoupila pracovnice oddělení Zúčtování se zaměstnanci Mladá Doga, aby - podle vlastních slov - "vycítila typické projevy chování u kritéria Zaměření na zákazníka". Odešla mrzutá. Za celý den nic nevyčuchala. Možná proto, že nejsme obchodní oddělení...

Čtvrtek 22. května 2003

Vedoucí Duto Hlav nás seznámil s výsledky včerejší porady na oddělení Lidských a nelidských zdrojů: "Projevy zaměření na zákazníka se u vás budou hodnotit pouze vůči zákazníkům interním." Kolega Ambrož se optal, kdo to jako má být. "Každý zaměstnanec firmy" odtušil Duto. Pokračoval: "Tedy kolegové - a hlavně vaši nadřízení." Zeptal jsem se, co to vlastně zmamená. Dověděl jsem se: "Jde o vhodné a etické chování vůči vnitřním klientům. To vše budu bedlivě sledovat a každé zaváhání v etice vám osladím, vy flákači!"

Pátek 23. května 2003

Včera jsme prý špatně rozumněli. Duto Hlav nám nevyhrožoval, že "nám to osladí", ale citoval Koordinátora koordinátorů Tluč Hubu, který tvrdí, že své představy o etickém chování máme "sladit s nadřízeným"... A co to vlastně je, to naše "zákaznické jednání"? Vybírám z mailu Viceprezidenta pro rozvoj Dur Duraka: "Zahrnuje plnění pracovních závazků, jako je např. dodržování včasných příchodů na pracoviště".
Ale božínku, k čemu tolik rachotu? Vždyť co jiného všichni dutohlavové sledují od doby, co bylo zavedeno nevolnictví? Přesné příchody!

...........................................

Listárna Moby Dicka

Vážený Moby Dicku,

situace v Textárnách je opět zajímavá, netušíte, jaké drby kolují o Gumovém Baziliškovi z Dull computer a o šancích Gumového Ejchuchu z Východoslovenských Kováren?

Zdraví PN

Milé PN,

do kantýny teď moc nechodím, takže žádné ověřené zprávy nemám. Zdá se, že na ředitelské místo si brousí kusadla nějaký hmyz z MIZu. Ovšem naším ředitelem je a zůstane Běsný Kokot - ať už se bude jmenovat jakkoli...

Za dopis dík,
>>:)) Moby Dick

...........................................

(Jména osob, jakož i názvy podniků a institucí zde uvedených, jsou pouhou literární fikcí. Jakákoli podobnost je čistě náhodná.)

Archiv deníčku od dubna 2000 do konce roku 2002
Leden 2003
Únor 2003
Kdo je kdo v Českých Textárnách - verze z dubna 2003

V březnu se deníček změnil na týdeníček, vychází v pátek nebo v sobotu a přesunul se do Šamanova doupěte. Takže od té doby jsou Mobyho zápisky uchovány po týdnech v archivu Š. doupěte.

Podněty, připomínky a výkřiky čtenářů Deníčku Moby Dicka můžete posílat na schránku moby.dick@seznam.cz.


Další články tohoto autora:
Jan Kovanic

Počet přístupů na stránku:

Komentáře ke článku