Neviditelný pes  |  Zvířetník  |  Ekonomika  |  Věda  |  SciFi Sobota 24.5.2003
Svátek má Jana
  Výběr z vydání
 >MÉDIA: Krásná moderátorka, vztek autora a co s tím má společného Železný.
 >POOHLÉDNUTÍ: Korejské slasti
 >POSTŘEH: O krásce
 >MEJLEM: Ohlasy a názory čtenářů
 >NÁZOR: Říkejme zaměstnancům pravdu
 >VYPOŘÁDÁVÁNÍ S MINULOSTÍ, ODPOUŠTĚNÍ PROVINILCŮM
 >FEJETON: FACKA ANEB PŘÍBĚH OLEKA KRÁKORY
 >ZAMYŠLENÍ: Spisovatelé na rozcestí
 >SVĚT: Afghánistán, semeniště světové kriminality
 >ŽIVOT: Psové a jiné animálie (15)
 >RODINA A PŘÁTELÉ: Cena za nahá prsa
 >PSÍ PŘÍHODY: Omluvitelné opomenutí
 >POLITIKA: Blahoslaveni budiž neinformovaní?
 >KOMENTÁŘ: Studený čumák (8)
 >MOBY DICK: Týden v Českých Textárnách

 >>> HLAVNÍ STRÁNKA  >>  Náš rybník  
 
24.5. TÝDEN V TRAPU: Tři záhady
JITA Splítková

Praha se opět dostala do světových masmédií. Neoslavují její krásu, tajemnost ani nekritizují třeba taxikáře, ale píší o dvou vyděračích (někde dokonce novináři použili slovo teroristé), kteří chtějí (každý sólově) milióny za to, že naši krásnou Prahu nevyhodí do luftu. V Praze se nikdo neděsí, nějak si neumíme představit člověka, co by takovéto hrozby myslel vážně. Vtipné to ovšem také nikomu nepřipadá, jestli je to žert. Další možná verze je, že se jedná o akci psychicky nemocných lidí (nebo jednoho člověka?). Také je zde varianta, že všechny ty výhrůžky a požadavky peněz, (kterých je poslední měsíc už skutečně dost) mají prostě vyvolat v lidech strach. Snad nám tuto záhadu objasní ministerstvo vnitra.

Další záhadičkou naší politické scény se stává místopředseda vlády Petr Mareš (US-DEU). Co vyvolává jeho snivý pohled? Co vede jeho politická rozhodnutí? Jeho osobu zahaluje dým zvláštní vůně. Ovšem pan místopředseda se demaskoval a nepřímo záhadu svého pohledu objasnil.
Místopředseda vlády Petr Mareš (US-DEU) pokračuje i po hlasité mediální námitce šéfa národní protidrogové centrály Jiřího Komorouse ve své snaze změnit přístup státu a jeho složek k nerozšířenější droze - marihuaně. Poprvé na toto téma vystoupil před týdnem, když prohlásil, že za držení většího množství marihuany by lidé neměli končit ve vězení...
"Takový přístup považuji za nepřijatelný. Proto jsem se písemně obrátil na všechny poslance, aby byli ostražití před podobnými snahami. V boji proti drogám se prostě nelze vyhnout i střetům s těmi politiky, kteří marihuanu jako drogu podceňují. Zvláště marihuanu, která je po hořkých zkušenostech s jejím užíváním v USA zařazena do první a nejnebezpečnější skupiny drog," řekl Právu Komorous... a Mareš obrací:
... "Nenavrhuji, aby byla marihuana legalizována, nadále by to nebylo legální, byl by to ale pouze přestupek," trvá na svém Mareš. "Nemohu přijmout tvrzení pana Komorouse, že marihuana je podle mne neškodná, natož pak, že je léčivá..."

V pátek agentura Reuters seznámila svět s informací, že již je znám viník, který způsobil nákazu SARS. Je jím prý cibetka africká. Toto agentuře sdělil vedoucí katedry mikrobiologie hongkongské university Juan Kuok Jung. Maso těchto šelmiček je v zemích jihovýchodní Asie pokládáno za delikatesu. Zdejší všežraví gurmáni netušili, že právě toto roztomilé zvířátko, které u nich vyvolává sbíhání se slin, má ve svých slinách a stolici vysokou koncentraci koronaviru, který vyvolává SARS. Na cibetky tento koronavirus nepůsobí, na člověka, jak víme, ano. Že by pomsta "Matky přírody" a varování, že "ne vše co se hýbe, je k sežrání"?

JITA Splítková


Další články tohoto autora:
JITA Splítková

Počet přístupů na stránku:

Komentáře ke článku