Neviditelný pes  |  Zvířetník  |  Ekonomika  |  Věda  |  SciFi Neděle 25.5.2003
Svátek má Viola
  Výběr z vydání
 >PÁLÍ TI TO?: Jsem také idiot!
 >MÉDIA: Krásná moderátorka, vztek autora a co s tím má společného Železný.
 >POOHLÉDNUTÍ: Korejské slasti
 >POSTŘEH: O krásce
 >MEJLEM: Ohlasy a názory čtenářů
 >NÁZOR: Říkejme zaměstnancům pravdu
 >VYPOŘÁDÁVÁNÍ S MINULOSTÍ, ODPOUŠTĚNÍ PROVINILCŮM
 >FEJETON: FACKA ANEB PŘÍBĚH OLEKA KRÁKORY
 >ZAMYŠLENÍ: Spisovatelé na rozcestí
 >SVĚT: Afghánistán, semeniště světové kriminality
 >ŽIVOT: Psové a jiné animálie (15)
 >RODINA A PŘÁTELÉ: Cena za nahá prsa
 >PSÍ PŘÍHODY: Omluvitelné opomenutí
 >POLITIKA: Blahoslaveni budiž neinformovaní?
 >KOMENTÁŘ: Studený čumák (8)

 >>> HLAVNÍ STRÁNKA  >>  Zábava  
 
25.5. PÁLÍ TI TO?: Jsem také idiot!
Ladislav Kahoun

Svůj včerejší článek jsem psal hlavně tak, aby byl čtivý (a něco sdělil, ale to jen "jakoby" mimochodem, nejdřív si to přece lidé musejí chtít přečíst). Tento článek píši proto, že ho považuji za potřebný k utišení bližních (a navíc mě Dido vyprovokoval). Začnu ale od začátku - ten vlastně neznám, chatoval jsem u včerejšího článku s jakýmsi Didem až kamarádka zapla, no jak jinak, post-Železného NOVU. IQ test národa tam už šel, začátek jsem neviděl..

Chtějí, abych si zapamatoval jakousi adresu? Co že? Bez šance... Nepamatuji si nic a psycholožka v pořadu říká, že po čtyřicítce se paměť prý zhoršuje. To mi ještě není. No to mě časem čeká ústavní péče.
Dále pokračují číselné řady. Spočítám první, je to dřina, bolí to. Druhou řadu počítat odmítám. Kamarádka se snaží a na mou otázku, proč v sobotu večer ve volném čase a zadarmo maká mi odpovídá, že jsem blbej. No, odpověď na tuto a, aspoň pro mě, zásadní otázku se nedozvím. No já fakt nevím, sám dál nemakám, snad v chatu čtenáři napíší PROČ?...
Následují obrazce. Chvíli trvá než mi dojde, že mi neukazují jako zadání soustavu dvou řádek obrazců, ale jen jednu řádku a ve druhé není už zadání, ale nabídka odpovědí. Zaostřuji svůj špatný zrak na obrazovku a když se mi to podaří, domýšlím obrazec. Tak který z těch vespod to je? Ježišmarja, nevidím ho tam! Než se mohu ve zmatku vrhnout blíž k televizi, obrazce mizí. Nestihl jsem to, asi mi není pomoci...

A teď přichází matematika - Čejková sama říká, že je nejneoblíbenější. No tak to si snad raději dojdu na záchod přečíst Speed... Vracím se asi moc brzy, na obrazovce je nějaká trojčlenka nebo nanejvýš úměra. To jsem tu klidně mohl zůstat raději než ve Speedu zjistit, že na nový kabriolet na léto mi pár stovek přece jen chybí.

Přichází technická představivost nebo co. Jásám, tohle jsem studoval, nebo jsem se aspoň pokoušel... Čejková ukazuje první, zatím jen cvičnou, primitivní otázku pro blbý, jak opřít žebřík? To snad nemyslej vážně. Tak i tohle si vymyslel můj oblíbenec Železný? Opřít žebřík - a to jako podle jakého kritéria? Aby nepodklouzl - jedna odpověď. Aby se nepřeklopil vzad? - to by správně byla jiná odpověď. Aby byl co nejméně namáhán a nepřelomil se, když se po něm leze? - to by pak byla správně třetí odpověď. A víte co bylo správně? - no přece ta poslední odpověď, kterou jsem nepřiřadil ani k jedné předchozí možnosti a vůbec o ní neuvažoval... Že by jako mysleli průmět všech kritérii? NOVA, ta hloupá komerce, nevěřím. Je to marné, jsem idiot a zkoušky z fyziky jsem asi kdysi do toho indexu nafalšoval.
Je deset hodin, chci přepnout na ČT2 na pořad Síto. Kamarádka protestuje, při rovnosti hlasů se tedy demokraticky rozhodujeme nepřepínat a dozvídám se výsledky...

A dostáváme se k tomu, proč píši tento článek a proč myslím, že je potřebný. Když se, se skromností sobě vlastní, považuji za relativně chytrého (a kdysi absolvovaná Ravennova progresivní matice mě v tom podporuje) a teď mi vyšlo, že jsem idiot, co teprve ostatní? Tak přátelé, Vy, kteří jste dobrovolně celý večer zadarmo makali, aby Vám nakonec vyšlo, že jste idioti, nejste v tom sami. A Vy, kteří jste jako já hlavu nenamáhali a nevadí Vám, že jste třeba idioti - jsem s Vámi. A nebo že by ne? Že by ne my?
Další články tohoto autora:
Ladislav Kahoun

Počet přístupů na stránku:

Komentáře ke článku