Neviditelný pes  |  Zvířetník  |  Ekonomika  |  Věda  |  SciFi Pondělí 26.5.2003
Svátek má Filip
  Výběr z vydání
 >SINGAPUR: Ministři dostanou nižší platy aby 'šli příkladem'
 >O CHYTRÝCH LIDECH: Lidé na zemi, hvězdy na nebi...(dokončení)
 >SPORT: ...a Nazaret jásal a plesal
 >EU: Dánové hrají evropskou ruletu.
 >RODINA A PŘÁTELÉ: Cestou necestou v Dobřanech
 >PSÍ PŘÍHODY: K ptákům se nečuchá, jen někdy
 >FEJETON: O ženách a zbytečnosti detektoru lži.
 >GLOSA: Vyděrači v Čechách... Tomá.. Ehm. ANONYM
 >NÁZOR: Vláda chce, aby ODS ovládla mediální rady. Nesmysl? Nikoli!
 >NET: Nový portál o drogách
 >POLITIKA: Ransdorfa vykopli v USA z hospody!
 >GLOSA: Ať žije skutečný svět.
 >NÁZOR: Už víte proč v nastávajícím referendu o vstupu do EU volit ANO?
 >PÁLÍ TI TO?: Jsem také idiot!
 >MÉDIA: Krásná moderátorka, vztek autora a co s tím má společného Železný.

 >>> HLAVNÍ STRÁNKA  >>  Kronika dne  
 
26.5. Kterak bolševika vyhodili z hospody
(eff)

Miroslav Ransdorf označil za ubohost čin našich krajanů, kteří ho vyprovodili pískotem z krajanské hospody Bohemian Hall v New Yorku. Ransdorfa sem přivedl, kdo jiný, než Jan Kavan, který česká, kdy mu Národní bezpečnostní úřad dokončí bezpečnostní prověrku, která potvrdí, že on nikdy, ale nikdy neměl nic společného s komunistickými tajnými službami a že celá aféra "krycí jméno Kato" je jenom jedno veliké, ale opravdu veliké nedorozumění.

Z Ransdorfova pohledu jd eopravdu o ubohost.
Česká společnost komunistům velkoryse odpustila, že ji na bezmála půl století zapřáhla do ruského imperiálního chomoutu a udělala z ní nesvéprávnou gubernii se vším, co s tím souvisí, s šibenicemi na jedné straně a přídělem margarínu na neděli na druhé straně. Komunistická strana, která otevřeně přiznává že chystá "deset let mimořádných opatřeni", pokud by se měla dostat k moci, ta je vnímána jako "standardní politická síla". Jenže ona je vnímána jako standardní politická síla v zemi s nestandardní politikou, v zemi kde slova nemají přesné pojmové obsahy, kde neexistují jasná vymezení, kde nikdo nedovede říct "voda teče" a "hovno smrdí", kde ministr financí je schopen tvrdit, že se po zvýšení SPH z 5 na 17% nedá čekat žádné zdražení (perlička s posledních hodin). V takové zemi je skutečně možné, aby byli komunisté v plném rozsahu rehabilitováni a prezidentovi republiky nevadí, že se šéf komunistů vecpe přímo vedle něho a nechá se fotit na balkónu zámku v Lánech.

Naši krajané ale žijí ve standardní zemi a za dobu kterou s USA strávili (kam utekli před Grebeníčky a Ransdorfy - když lidé tohoto typu byli ještě u moci a dělali to, o čem Grebeníček a Ransdorf zatím jenom sní) si osvojili jiné uvažování.

Troufnu si odhadnout, že kdyby byla česká hospoda v Tel Avivu a přišel do ní Miroslav Sládek, asi by ho z ní taky vyhodili.
Je dobře, že to udělali naši krajané v Bohemian Hall.


Další články tohoto autora:
(eff)

Počet přístupů na stránku:

Komentáře ke článku