Neviditelný pes  |  Zvířetník  |  Ekonomika  |  Věda  |  SciFi Pondělí 26.5.2003
Svátek má Filip
  Výběr z vydání
 >SINGAPUR: Ministři dostanou nižší platy aby 'šli příkladem'
 >O CHYTRÝCH LIDECH: Lidé na zemi, hvězdy na nebi...(dokončení)
 >SPORT: ...a Nazaret jásal a plesal
 >EU: Dánové hrají evropskou ruletu.
 >RODINA A PŘÁTELÉ: Cestou necestou v Dobřanech
 >PSÍ PŘÍHODY: K ptákům se nečuchá, jen někdy
 >FEJETON: O ženách a zbytečnosti detektoru lži.
 >GLOSA: Vyděrači v Čechách... Tomá.. Ehm. ANONYM
 >NÁZOR: Vláda chce, aby ODS ovládla mediální rady. Nesmysl? Nikoli!
 >NET: Nový portál o drogách
 >POLITIKA: Ransdorfa vykopli v USA z hospody!
 >GLOSA: Ať žije skutečný svět.
 >NÁZOR: Už víte proč v nastávajícím referendu o vstupu do EU volit ANO?
 >PÁLÍ TI TO?: Jsem také idiot!
 >MÉDIA: Krásná moderátorka, vztek autora a co s tím má společného Železný.

 >>> HLAVNÍ STRÁNKA  >>  Zábava  
 
26.5. GLOSA: Vyděrači v Čechách... Tomá.. Ehm. ANONYM
Tomáš Krejča

Umístil jsem bombu na železničním mostě. Jestliže nedostanu 10 miliónů, pak si mě nepřejte. Do nemocnice jsem umístil lahvičku s kyanidem. Pokud nezaplatíte 300 miliónů korun, otrávím jídlo v mnoha jiných. Počkejte, znám ještě jeden dobrej! A co třeba jak někdo volá do metra: "Umístil jsem na trase C bombu". Jo, a s tím letištěm, to je taky dobrý!
Víte, oni za to nemůžou. Anonym měl těžké dětství, kdy ho otec nutil poslouchat Bacha, matka jíst koprovku a babička odříkat básničku na plénu místních důchodců. Je to otřesné dětství. Chápu, že takto narušený člověk prostě má potřebu zvednout telefon a pořádně otrávit lidem cestu do práce či do škol. Když už má těžký život on, aspoň se tak s nimi o kousek podělí. Nejsem si jistý, zda řešení nějakého komplexu méněcennosti je pouze v obvolávání stanic metra. Ještě bych pochopil, kdyby to bylo pro peníze - jak ale ukázali naši milí vyděrači, ani to není tím pravým motivem. Obávám se ale, že je to spíš nudou - aspoň v těch "běžných" případech - než sledování nějakého politického cíle. Autory bomby v olomoucké telefonní budce jistě netrápil boj separatistů v provincii Aceh.
Chycení Anonymové stanou před soudem. Trochu drahý žert. A řešení? Já nevím. Před pár dny jsem jel autobusem a přistoupili tři malí kluci. Bylo jim asi osm. Stále se schovávali a jak jsem pochopil, hráli si na "pronásledované speciální jednotkou". Jinak ale vypadali neškodně. Problém je, že zvednout telefon a zavolat na linku 158 (navíc ještě bezplatně) je ta nejrychlejší cesta na scestí a většina "malých ryb" propluje. Jinak to asi ani nepůjde - policie musí prověřovat vše - i kdyby anonymně vyhrožovalo třeba nemluvně.
Skončím stylově. Dneska je takový chmurný den. nuda: Požaduji po NEVIDITELNÉM PSU 500 miliónů korun, jinak vám pošlu do redakce poštou antax. Nezapomeňte, že to mohu uskutečnit, neboť vaši e-mailovou adresu mám!


Další články tohoto autora:
Tomáš Krejča

Počet přístupů na stránku:

Komentáře ke článku