Neviditelný pes  |  Zvířetník  |  Ekonomika  |  Věda  |  SciFi Úterý 27.5.2003
Svátek má Waldemar
  Výběr z vydání
 >LITERATURA: Místo v cirkuse
 >LETECTVÍ: "Tetička Ju" zavítala do Prahy
 >ARCHITEKTURA: Secesní pohádka v Darmstadtu
 >ŠAMANOVO DOUPĚ: Oběti nacismu, oběti komunismu
 >RODINA A PŘÁTELÉ: Pár poznámek ze sobotního výletu
 >PSÍ PŘÍHODY: Hodina mezi Vojtou a Brokem
 >POLITIKA: Dezinformace MFD kolem reformy veřejných financí
 >POLITIKA: Rozděl (opozici) a panuj
 >HUDBA A ZVUK: Dostat děti k hudbě je dobrodružství i umění
 >NÁZOR: IQ test novinářů 2003
 >EKONOMIKA: Převládá očekávání růstu
 >POSTŘEH: O rocku
 >NÁZOR: Snad každému…
 >PENÍZE: Klidné spaní za 4 tisíce ročně
 >CHTIP: Malý synek přemýšlí o kapitalismu

 >>> HLAVNÍ STRÁNKA  >>  Zábava  
 
27.5. SPOLEČNOSTI: Život jako z reklamy
. Booot

Přítelkyni se blyští oči jako metalíza zbrusu nového, extravagantního, technicky dokonalého vozidla třídy A s airbagy v základní výbavě a elektrickým stahováním oken za příplatek 3.000 Kč. Jasně mi dává najevo svůj chtíč pohledem nahotinky pijící Aquilu s osvěžující chutí citronů. Zhasínám zářivku od Elektroluxu a přitápím taškou Bramac. Říkají, že vydrží. Zatímco si vtírám jogurt s extra velkými kousky ovoce do vlasů, vyvstává dilema. Kterou ochranu použít? Zda vodu po holení Gilette, nebo tričko s nápisem Miss Kenvelo? Napadá mě i kondom z té turecké reklamy. Rozvalená přítelkyně s ďábelským křupotem okusuje Magnum a dává mi prstem znamení, že dneska v noci bude stačit Gilette. Zalézám si k ní do postele, houpající se na billboardu Petra Muka. Jsem nabuzen z Redbullu, dává mi křídla, žvýkám Excite a pak to praskne. Řítíme se i s postelí do nové Carismy. Je prostorná. Mazlíme se, ta holka to umí, je přece od Matella. Zkouší účinnost žiletek Wilkinson a pomalu mi řeže nohu. Do ucha mi šeptá: "Následuj instinkt, poslouchej žízeň."

Přiletěl otec, vypnul televizi a odcházeje ze dveří haleká cosi o tom, abych u ní neusínal, abych ten zatracenej krám už vyhodil, než z toho zmagořím. Žít život žurnalisty a právníka v jedné osobě není lehká záležitost. Člověk musí sledovat média, věnovat se kulturnímu i politickému dění u nás i v zahraničí, aby byl v obraze. Že se stává směšnou figurkou, konzumující denně tuny nepravd, intrik a klamů, netuší. Reklamní slogany se mu zarývají pod kůži, používá je v běžném životě namísto spisovných vět. Uniká tupou citací reklamy kloudné odpovědi, ztrácí komunikační um, stává se omezeným nabývá neschopnosti reagovat a vyjadřovat se. Podmanivým barvám a oslňujícímu grafickému zpracování se těžko brání, s úsměvem pokyvuje vtipným kouskům, nevěda, že pouze podtrhují svou bezmeznou stupiditu. Náš žurnalista posnídá energetické tatranky, popije k nim míchanou Pepsi s Braníkem. Za žádnou cenu si nepřipouští, že jeho svět je řízen postavičkami z reklam. Vždyť na ně nevěří, nemá je rád, nesleduje je. Náročný den přežije pouze díky pravé zrnkové kávě Tchibo. Večer, spokojen se svým výkonem, napsal přeci dnes fejeton o reklamách do Lidových novin, slastně uléhá sám u záře obrazovky TV Nova.

Zubní pasta Signál mi tetuje po těle zajímavé obrazce. Muž z katalogu na plavky mě hladí po vlasech, čerstvě vypraných v Perwollu. Do pokoje provoněného horskou aviváží Azurit vchází bába Tutovka. Otráveně se ptá, hledíc na sýr Želetava: "Chcete být milionářem?" Další vstupující poklekává a kouří lehká Mrlbora, kteá vážně poškozují zdraví. Aby toho nebylo málo, přichází Béďa Trávníček a ukončuje trapně bezvýchodnou situaci svým Kolem štěstí. Výhra 100%, bez akontace, bez rozumu, bez naděje, bez smyslu života.

Booot
Další články tohoto autora:
. Booot

Počet přístupů na stránku:

Komentáře ke článku