Neviditelný pes  |  Zvířetník  |  Ekonomika  |  Věda  |  SciFi Sobota 31.5.2003
Svátek má Kamila
  Výběr z vydání
 >NÁZOR: Policie se chovala velmi nekorektně
 >PENÍZE: Kdo si počká, ten se dočká
 >MOBY DICK: Týden v Českých Textárnách
 >POSTŘEH: O hmyzácích
 >MEJLEM: Názory a ohlasy
 >NÁZOR: Justicia est regnorum fundamentum
 >POOHLÉDNUTÍ: Paměti velikánů i malikánů
 >TORTUROMÓDA: Chceš-li módu nosit...
 >PRAHA: Metronom na Letné a Evropská unie
 >RODINA A PŘÁTELÉ: Kdo koho zastřelil
 >PSÍ PŘÍHODY: Zatracený čoklové
 >KOMENTÁŘ: Nenažranost aneb Osa zla v akci
 >SVĚT: Kanada dekriminalizuje marihuanu
 >ZAMYŠLENÍ Z FLORIDY: Stáří vpřed
 >CHTIP: Dříve narozeným

 >>> HLAVNÍ STRÁNKA  >>  Náš rybník  
 
31.5. NÁŠ RYBNÍK: Týden v trapu
JITA Splítková


Váhavý střelec?
"Odcházím!" … "Ne, počkejte, ještě ne…" … "Anebo jo…"
Ve čtvrtek se ministr obrany Jaroslav Tvrdík rozhodl rezignovat a informoval o tom premiéra Vladimíra Špidlu. Po pátečním jednání s předsedou vlády však Tvrdík demisi stáhl. V pátek k večeru Tvrdík sdělil, aby jeho demise byla považována za platnou.

Místo modlení práskačství?
Zřejmě ano! Je zajímavé, pozorovat vývoj KDÚ – ČSL a jejich fan klubu čili voličské základny. Lepší demonstrativní příklad, než nám byl v těchto dnech nabídnut, si nelze představit.
Moderátorka diskusního pořadu televize Nova Sedmička Jana Bobošíková ve čtvrtek strávila šest hodin na policii. Policisté ji vyslýchali kvůli trestnímu oznámení, které na ni podala zřejmě sympatizantka KDU-ČSL. Ta se domnívá, že Bobošíková šířila poplašnou zprávu, pomlouvala a hanobila skupinu obyvatel, píše Mladá fronta Dnes (ČTK).
Trestní oznámení za hanobení skupiny obyvatel, jemuž čelí moderátorka Sedmičky na Nově Jana Bobošíková, podala údajná příznivkyně KDU-ČSL také na poslance Ivana Langra (ODS), Miloslav Ransdorfa (KSČM) a Miroslava Grebeníčka (KSČM). Bobošíková to dnes řekla novinářům. Langer potvrdil, že dnes obdržel předvolání na policii. (ČTK).

Čí ručka tahá za nitky pimprlat? Čí očka se usmívají? Kdo rozehrává hru? Hádejte!
A což kdyby se také konečně začala probírat ožehavá témata kolem církví - v první řadě té nejcírkvovatější katolické? To by bylo zajímavé. Svojí nenažranost katolická církev vystavuje na odiv už staletí, naposledy nám konkrétně byla předvedena ve smlouvě našeho státu s Vatikánem, kterou parlament naštěstí zamítl a doufejme že definitivně … rekatolizace tu už jednou byla… Jejich morální pokrytectví není také novinkou. Katolická církev často musí přiznávat nové sexuální skandály svých prelátů. Vychází najevo hlavně homosexuální praktiky, pederastrie i pedofílie v kněžských sutanách. Křesťanství (z velké většiny zastupované katolíky) přirozený lidský pohlavní pud tabuizovalo, o to víc otevřelo cestu sexuálnímu pokrytectví a zároveň i všemožným fíliím. Katolická církev se vždy tvářila jako něco čistého a zatím je důkazem, že vše jest šalba a klam. K víře přeci nikdo nepotřebuje žádného dealera, tu má v sobě.

Velké události by se měly patřičně slavit .
Prezident Václav Klaus přiletěl v pátek odpoledne do Petrohradu, kde se u příležitosti 300. výročí založení města koná summit Ruska a EU. Na vrcholnou schůzku pozval ruský prezident Vladimir Putin kromě představitelů členských zemí patnáctky i zástupce států, o které se má EU příští rok rozšířit. Oslav třístého výročí založení města na Něvě by se mělo zúčastnit více než 40 hlav států. Klause a další účastníky summitu, jehož oficiální jednání se uskuteční v sobotu, přivítal Vladimir Putin. (ČTK)
Jsme tedy skoro už v EU? Jedni chtějí druzí ne. Když vidím, kdo tam nechce, tak tam chci. Když vidím, kdo tam chce, tak tam nechci :-).


JITA Splítková


Další články tohoto autora:
JITA Splítková

Počet přístupů na stránku:

Komentáře ke článku