Neviditelný pes  |  Zvířetník  |  Ekonomika  |  Věda  |  SciFi Středa 4.6.2003
Svátek má Dalibor
  Výběr z vydání
 >POLITIKA: Vyjádření názoru se nesmí trestat vězením!
 >POLITIKA: Armádu čeká více změn než dosud
 >MROŽOVINY: Základní bezpečnostní problém Evropy (a Česka)
 >ŽERTÍK: A všichni budou konečně šťastní!
 >RODINA A PŘÁTELÉ: Okouzlující návštěva Paříže
 >PSÍ PŘÍHODY: Aféra s včelou
 >NÁZOR: Ošklivý sen koalice i koncesionářů
 >TÉMA: Český sen - Vám to asi nedojde...
 >MOBIL: Trápení s hlasovou schránkou
 >GLOSA: Blbě načasovaný Český sen
 >NÁZOR: Proč do EU?
 >EKONOMIKA: Slabý dolar může být problémem pro Evropu
 >UNIE: Evropská mumie
 >GLOSA: Češi objevili kámen mudrců !
 >PENÍZE: Na dovolenou jenom s kartou? Rozhodně ne!

 >>> HLAVNÍ STRÁNKA  >>  Bartovy příhody  
 
4.6. PSÍ PŘÍHODY: Aféra s včelou
Ondřej Neff

Moje dcera Irena je tu na prázdninách a vnáší ženský prvek (zcela přehnané) pořádkumilovnosti do našeho mládeneckého světa, který s Davidem udržujeme v příjemně pravděpodobném stavu.

O kuchyni se nebudu zmiňovat.V ní máme pořádek, teď je v ní taky pořádek, ovšem trochu jiný než před tím, jaksi agresivní, dokonce bych řekl arogantní. Dřív nevadilo, že jsem nechal ležet lžičku na desce linky, kdežto teď? Kdybych to udělal, ta lžička by vyskočila a omlátila by se mi o hlavu.
Zpátky na zahradu. Samozřejmě že se starám o hubení plevelu - jednou za týden projedu trávník sekačkou. Ta neprojede do křovin a mezi kytky, to je jasné, a to, že tam roste bejlí pokládám za průvodní jev přírodního dynamismu. Ne tak Irena, ta to pokládá za nepořádek, který je třeba zlikvidovat.
K čemuž se schylovalo včera odpoledne za Bartovy dychtivé asistence. Bart miluje zahradní práce, v pořadí: kropení hadicí, sekání trávníku, plení bylin. Líbila se mu i přípravná práce, kdy jsem hledal pracovní rukavice a nalezl asi šest levých rukavic a ne a ne najít byť jen jednu pravou!
Nakonec jsem rukavice našel. Nevypleli jsme toho mnoho. Irena šlápla bosou nohou na včelu. Posledně, když dostala žihadlo, je to už pár let, jí otekla ruka jako bakule. Takže jsme volali naši hodnou doktorku Káťu a chystali se ke kvapnému odjezdu. První kdo seděl v autě byl Bart, tlemil se, zářil, a dával najevo, že to všechno spískal on.
Tomu nevěřím. S hmyzí říší nemá žádné styky, to je prokázáno. Včela pracovala na vlastní pěst a zaplatila za to cenu nejvyšší. Bart s námi nesměl. Irena dostala od Káťi druhé píchnutí a Bart, po našem návratu, obdržel piškot jako bolestné. Jsem zvědav, kdy Irena dostane náladu na druhé kolo plení zahrady.


Další články tohoto autora:
Ondřej Neff

Počet přístupů na stránku:

Komentáře ke článku