Neviditelný pes  |  Zvířetník  |  Ekonomika  |  Věda  |  SciFi Čtvrtek 5.6.2003
Svátek má Dobroslav
  Výběr z vydání
 >ŠAMANOVO DOUPĚ: Emoce, komplexy a kompatibilní českoněmecká minulost
 >LIDŠTINY: Marjánko, vysmátá má!
 >PRÁVO: Tiskové prohlášení Jany Bobošíkové
 >POLITIKA: Tvrdý měkký muž
 >RODINA A PŘÁTELÉ: U nás se vaří, ba vyvařuje!
 >PSÍ PŘÍHODY: Neobvyklé setkání
 >EKOLOGIE: Populační strategie kůrovce a kalamita devadesátých let v Šumavském parku.
 >NÁZOR: Petr Mareš jde na -trávu- s rozumem
 >ŽIVOT: Práce pro republiku
 >POVÍDKA: Tichý Američan
 >FEJETON: Balení řetězů
 >PENÍZE: Bitva o penze začíná
 >POSTŘEH: O výpravčím
 >GLOSA: Jak se do lesa volá…
 >UNIE: Citáty ze záhrobí

 >>> HLAVNÍ STRÁNKA  >>  Bartovy příhody  
 
5.6. PSÍ PŘÍHODY: Neobvyklé setkání
Ondřej Neff

S Bartem - a před tím s Gordonem, vždyť tu chodím se psem na procházku 18 let!, potkáváme všelijaké lidi. Nejraději potkávám Japonce. Klaním se jim a říkám jim Dobrýtro a oni se klasí a říkají Gudmórning a smějí se a pes se jim taky klaní. Objevoval se tu kdysi vyznavač slunce, konal zde jakési obřady mysteriózní povahy. Karatista zde trénoval Bassai Dai, mistrovskou katu karate školy Šotokan. Potkávali jsme šílenou ženu zabředlou do rozhovorů s lidmi kteří možná dokonce i někdy existovali, ale jindy, jinde a jinak. Mihli se tu opilci a feťáci, zloději kabelů, policajti se tu zašívali i s autem a prochrupovali hodiny služby, nezávislí filmaři tu nezávisle filmovali nezávislý film který nikdy nenašel dost nezávislého diváka, aby se nezávisle šel podívat, prošly tudy zástupy, celé generace pejskařů.

Muž, kterého jsem dnes potkal, byl Man In Black.
Muž v černém. Černý oblek, sněhobílá košile, černá kravata. Černé brýle. Ostříhaný na kost. Kolem levé hokejky jeho černých brýlí se vinul kroucený drátek, kam vedl, to jsem nepostřehl, jak jsem na něj vyjeveně zíral. Vynořil se zpoza křoví a kráčel pružně, dá se říci křepce. Kristepane, kde ten se tu vyloup? Co pohledává agent tajné služby v křovinách Mrázovky? Copak se i počet psích hovínek na čtvereční metr stal objektem státního tajemství?

Toto mi svistlo hlavou v prvních vteřinách pošetilého úžasu.
Jakmile se logické obvody dostaly ke slovu, bylo to jasnější. Vždyť je tu hotel Mövenpick, a v něm zřejmě procitá z papalášského snu nějaký vysoce postavený papaláš; probudí se, nasnídá se, za dohledu mužů v černém nasedne do auta, někam odjede, tam se sejde s jinými lidmi svého typu, a společně budou pracovat na tom, aby svět byl zase o něco horší a oni aby na tom něco trhli.


Další články tohoto autora:
Ondřej Neff

Počet přístupů na stránku:

Komentáře ke článku