Neviditelný pes  |  Zvířetník  |  Ekonomika  |  Věda  |  SciFi Pátek 6.6.2003
Svátek má Norbert
  Výběr z vydání
 >PRÁVO: Irena Válová z Media Observatory vyslýchána, odmítla vypovídat
 >REAKCE: Zpověď podivína
 >POLITIKA: Klausových prvních sto prezidentských dnů
 >GLOSA: Pojďme k referendu.
 >RODINA A PŘÁTELÉ: Ireně se líbí na úřadech
 >PSÍ PŘÍHODY: Jak se patří otrávený pes
 >POVÍDKA: Most odnikud nikam
 >FEJETON: Krásné množství
 >EXOTIKA: Pohádka o bludičce Jasmíně
 >NÁZOR: Diskriminace jako porušení lidských práv?
 >NÁZOR: O bídě českých poměrů, nejen zelené politiky
 >GLOSA: Nakupující nepřemýšlející tlupy budou nakupovat u České televize
 >ŠAMANOVO DOUPĚ: Emoce, komplexy a kompatibilní českoněmecká minulost
 >LIDŠTINY: Marjánko, vysmátá má!
 >PRÁVO: Tiskové prohlášení Jany Bobošíkové

 >>> HLAVNÍ STRÁNKA  >>  Společnost  
 
6.6. PRÁVO: Irena Válová z Media Observatory vyslýchána, odmítla vypovídat
Irena Válová

Dne 3. června 2003 jsem se po předchozí výzvě dostavila na Službu kriminální policie a vyšetřování Praha 10 Policie České republiky k podání vysvětlení podle §158 odst. 5 Trestního řádu, a to na základě trestního oznámení pana Radka Pokorného, advokáta z advokátní kanceláře Pokorný, Wagner a spol., které podal dne 28. 4. 2003 u Obvodního státního zastupitelství pro Prahu 10.

Po zhruba půlhodině výslechu jsem za přítomnosti svého advokáta mgr. Marka Nespaly z AK Pejchal a spol. učinila prohlášení, že trestní oznámení považuji za pokus o dehonestaci mojí osoby v souvislosti s ochranou svobody slova proti ryze komerčním zájmům s politickým kontextem, a proto "nadále odmítám k věci vypovídat".

Pan advokát Radek Pokorný oznámil skutečnosti nasvědčující podezření ze spáchání celkem pěti trestných činů (porušování tajemství dopravovaných zpráv, pomluva, šíření poplašné zprávy, poškozování cizích práv, poškození a zneužití záznamu na nosiči informací), které mohly být spáchány v souběhu.

Trestné činy jsem měla spáchat v souvislosti se zprávou o situaci na trhu tištěných médií v ČR, kterou jsem za Media Observatory přednesla dne 7. února 2003 před Stálou komisí pro sdělovací prostředky Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR.

Trestní oznámení advokáta Radka Pokorného má celkem 13 stran, na nichž rozebírá obsah mojí zprávy přednesené v Parlamentu a podrobně rozepisuje, proč se domnívá, že přednesením informací a názorů ve zprávě mohlo dojít k uvedeným trestným činům. Jako podezřelou osobu pak uvádí mne. Podezřelou osobou je paní Irena Válová, …při bližší identifikaci podezřelé osoby jde zřejmě o podezřelou osobu uvedeného jména bytem v Praze 10…

Policejní rada ze služby kriminální policie a vyšetřování Praha 10 se choval z mého pohledu velmi profesionálně a otázky kladl intenzivně a k věci. Spis zřejmě bude předán na Prahu 1, kam místně přísluší.

Kontakt pro další informace: mgr. Marek Nespala tel. 224 914 326 - 7, irena.valova@worldonline.cz
Další články tohoto autora:
Irena Válová

Počet přístupů na stránku:

Komentáře ke článku