Neviditelný pes  |  Zvířetník  |  Ekonomika  |  Věda  |  SciFi Sobota 21.6.2003
Svátek má Alois
  Výběr z vydání
 >TÉMA: Hippokrates na věčné časy a nikdy jinak
 >SPORT: Dublin - Dnes začíná Světová speciální olympiáda
 >GLOSA:Omluva: za co vlastně?
 >MOBY DICK: Týden č. 25 v Českých Textárnách
 >IZRAEL: Jejich hrdinové - naši milovaní bratři
 >STORY: Záhadná nevyřešená choroba Mr. Robertse
 >POLITIKA: Falešné karty pana poslance Zahradila
 >POLITIKA: Češi a Němci v koalici odhodlaných
 >ZAMYŠLENÍ: Hippokrat by se dnes divil.
 >SKANDÁL: Trapnost záře nebývalé a dosahu dalekého
 >„Zrychlení“ ADSL – nemilé překvapení pro uživatele i ministra Mlynáře!
 >VÍKENDOVINY: Na obzoru plachta bílá - jsou to uši krokodýla! 2.
 >Barmští generálové jsou mistry politického vyděračství
 >POSTŘEH: O ťukání
 >Ondřej Neff zdraví z cest.

 >>> HLAVNÍ STRÁNKA  >>  Šamanovo doupě  
 
21.6. MOBY DICK: Týden č. 25 v Českých Textárnách

Pondělí 16. června 2003

Na dnešní managorské poradě vznesl čáp marabu, takto managor stížností a zároveň zástupce zaměstnanců ve vedení firmy návrh, aby byly vyslyšeny hlasy "trpících chudých textárníků". Na jeho návrh podpořil vedoucí manadement naší firmy spravedlivé požadavky pracujících a připojil se k naší stávkové pohotovosti. My jsme ji vyhlásili?

Úterý 17. června 2003

Čáp marabu si pozval šéfodboráře Milivoje Plachého, aby spolu připravili požadavky, které musí splnit vláda - jinak půjdeme do stávky! Plachý po schůzce prohlásil: "Celá naše společnost je jako jedna rodina. A nejde, aby si jedno její dítě kupovalo drahá auta a ostatní neměli na svačinu." Tedy, já si svačinu kupuju sám, ale možná že se naši managoři zřeknou svých služebních vozů?

Středa 18. června 2003

Marabu s Plachým vyhlásili na čtvrtek demonstraci textárníků, jež má podpořit spravedlivé požadavky zaměstnaců na potřebnou reformu potřebné reformy veřejných financí. "Marabuí vajíčka zatím létat nebudou," svěřil se Plachý redaktorům Hospodských novin. Účastníci demonstrace budou mít na nezbytně nutnou dobu omluvenu neúčast na pracovišti. Každý demonstrant obdrží z odborového stávkového fondu pět gastroturek - ceny ve vinárnách kolem centrálního náměstí jsou nehorázné!

Čtvrtek 19. června 2003

Na dnešní masové demonstraci zazněly spravedlivé požadavky našich dosud plachých textárníků: "Minimální daň pro umělce! Minimální daň pro živnostníky!! Zvyšte živnostníkům odvody!!! Zvyšte jim daně!!!! A registračníma pokladnama do nich!!!!!" Ministr práce Škromach později prohlásil, že tyto požadavky považuje za "průchozí".

Pátek 20. června 2003

Včera bylo na náměstí plno. Z naší textárny se demonstrace účastnil poslední odborář Drn. Viděl tam prý i našeho managora čištění Lenku Pilnou, Dogu Mladou z oddělení Zúčtování se zaměstnanci, našeho superexperta Holu Mátohu, kterého na koženém řemínku vedl managor pro retenci Tluč Huba a managora hodnocení Ivoše Kvakoše. Byl tam i majitel podnikové restaurace Josef Mlha, jenž rozdával gastroturky - až po manifestaci, aby si mohli odboráři nakoupit v klidu. Jen přítomnost čápa marabu zůstala skryta. Inspiroval se totiž francouzskou revoltou proti globalizaci a převlékl se za Astérixe.

............................................

(Jména osob, jakož i názvy podniků a institucí zde uvedených, jsou pouhou literární fikcí. Jakákoli podobnost je čistě náhodná.)

Archiv deníčku od dubna 2000 do konce roku 2002
Leden 2003
Únor 2003
Kdo je kdo v Českých Textárnách - verze z dubna 2003

V březnu se deníček změnil na týdeníček, vychází v pátek nebo v sobotu a přesunul se do Šamanova doupěte. Takže od té doby jsou Mobyho zápisky uchovány po týdnech v archivu Š. doupěte.

Podněty, připomínky a výkřiky čtenářů Deníčku Moby Dicka můžete posílat na schránku moby.dick@seznam.cz.


Další články tohoto autora:

Počet přístupů na stránku:

Komentáře ke článku