Neviditelný pes  |  Zvířetník  |  Ekonomika  |  Věda  |  SciFi Pondělí 23.6.2003
Svátek má Zdeňka
  Výběr z vydání
 >SPORT: Dublin: Světová speciální olympiáda byla zahájena
 >MÉDIA: Nehorázný Klinkhammer
 >POLITIKA: Vládnou nám lidé, které jsme si nezvolili
 >ZAMYŠLENÍ: České dráhy v rodině dospělých
 >LITERATURA: Hanebnost
 >HUDBA: Rozhovor s Jiřím Macháčkem
 >NÁZOR: Sváček nenavlékl fráček
 >SVĚT: Singapurské řešení
 >NÁZOR: Co Vy na to, pane Štěchu ?
 >GLOSA: Pomocná škola
 >MEJLEM: Ohlasy a názory čtenářů
 >CHTIP: Zákazníci
 >TÉMA: Hippokrates na věčné časy a nikdy jinak
 >SPORT: Dublin - Dnes začíná Světová speciální olympiáda
 >GLOSA:Omluva: za co vlastně?

 >>> HLAVNÍ STRÁNKA  >>  Společnost  >>  Právo  
 
23.6. NÁZOR: Sváček nenavlékl fráček
Karel Novak

Snad mi pan soudce JUDr. Jan Sváček, předseda městského soudu v Praze odpustí lehkou hříčku s jeho jménem. Pan soudce ( a záměrně zde zdůrazňuji slovo pan) si svůj titul soudce zřejmě zaslouží. O jeho práci se již psalo a i velmi kritická media nenašla nic k výtkám. Také kárná řízení pod vedením toho soudce dovedla k řadu pseudosoudců k abdikaci a jiní hříšníci mnohdy i veřejně odhalení a pranýřovaní si odnesli své tresty. Soudce Sváček tak svou prací chránil a chrání každého z nás občanů před zvůlí dnes již známé soudcovské mafie, která navzdory politickému popírání existuje a je společensky velmi nebezpečná. Členové této soudní Cosa nostry se neomezují jen na nějaké ty úplatečky za zápisy do obchodních rejstříků, ale záměrné obstrukční rozsudky vedoucí oklikou k vlastnímu obohacení se stále zvyšují. A vystopovat se rozhodně dají. Ostatně příklady bychom mohli nají i v nedávném rozboru JUDR. Hulíka uveřejněném právě na stránkách Neviditelného psa a zčásti i v projevu ministra Rychetského, který se právem stal ústavním soudcem.

Soudce Sváček mohl obléknout pomyslný fráček politického prominenta. Stal by se ministrem. Možná by měl i větší plat. Přesto odmítl. A zaplať Pán Bůh za to. Předseda soudu, který zavádí pořádky na soudu je moc potřebný. Byl by sice i jako ministr potřebný, ale tato funkce by nemusela mít dlouhého trvání. Koalice je zřetelně nestabilní a o pádu vlády se po hlasování do EU hovoří jako o zcela reálné možnosti. Soudce Sváček by tak mohl být jen letním ministrem a co by asi tak za takové období mohl pro zlepšení české justice udělat je nabíledni Proto je jeho odmítnutí správné. Nám občanům bude soudce Sváček mnohem užitečnější tam, kde je, nehledě na to, že pro něj samotného je taková existence podstatně jistější. Je totiž nepochybné, že by se na své místo těžko vracel a schválnosti soudní Cosy nostry by si užíval po zbytek života. A to za žádnou ministerskou židli ani třeba na čtyři roky nestojí. Návrh ministra Rychetského tedy není špatný, ale není dobrý. Daleko vhodnějším kandidátem by byl právník, který má špatné zkušenosti z řadou soudců a soudů a který by měl odvahu zpracovat návrh zákona, který by českou soudní Cosa nostru vymýtil. Takový ministr neztrácí své soudcovské postavení a jeho vlastní špatné zkušenosti ze soudní praxe by mohly vést k dobrým návrhům na řešení. Navíc lze očekávat, že většina slušných a poctivých soudců takového ministra podpoří, když už profesní komory mají nálepku lobbystických organizací, které úctyhodností svého jména často zakrývají podlosti a špinavosti svých členů přesně proti poslání, pro kterému byly vytvořeny.

Stejně tak musíme věřit, že se ministrem vnitra stane člověk, který přestane s trvalými líbánkami se svými policisty a jeho složky konečně začnou odhalovat organizovaný zločin, ve kterém někteří soudci (spíše pseudosoudci) hrají významnou roli. Také po vstupu do EU dnem 1.5.2004 se možná začnou objevovat jména soudců, jejichž doslovné zločiny proti lidskosti bude možné veřejně uvádět beze strachu, že tito použijí jakési divnoparagrafy na svou údajnou ochranu. Zatím se chrání jen před svým vlastním vězením. Nic jiného to v podstatě není. A stejně tak jako seznamy komunistických soudních katů vyplavaly na povrch, byť to trvalo 40 let, seznamy dnešních soudních parazitů a zločinců vyplavou v krátké době. Lze věřit, že si nakradené penízky moc neužijí. Je to jenom o konci české politické a exekutivní zbabělosti. Protože ta poskytuje takovýmto pseudosoudcům ideální prostředí ke skutečným zločinům. Ostatně stejně jako tomu bylo v minulých 40-ti letech.
Další články tohoto autora:
Karel Novak

Počet přístupů na stránku:

Komentáře ke článku