Neviditelný pes  |  Zvířetník  |  Ekonomika  |  Věda  |  SciFi Úterý 24.6.2003
Svátek má Jan
  Výběr z vydání
 >MÉDIA: Jaká by mohla být Česká televize
 >POLITIKA: Už dost
 >POLITIKA: Evropané s.r.o. podruhé
 >POLITIKA: Benešovy dekrety lze zrušit a další předčasné volby
 >ŠAMANOVO DOUPĚ: Komunismus žije
 >ARCHITEKTURA: Římská zastavení
 >ŽERTÍK: Oženit se? Tůůůhle...
 >EKONOMIKA: Vystřídá růst korekce?
 >SVĚT: Singapur - Nenastal čas pro zrušení daně?
 >POLITIKA: Některé strany jsou si rovnější
 >NÁZOR: Zpověď podivína podruhé.
 >INFO: Konzervativní strana a EU
 >POSTŘEH: O somrácích a opilcích
 >PENÍZE: Chce vláda léčit zápal plic acylpyrinem?
 >MEJLEM: Ohlasy a názory čtenářů

 >>> HLAVNÍ STRÁNKA  >>  Společnost  >>  Mejlem  
 
24.6. MEJLEM: Ohlasy a názory čtenářů

Jedu si to takhle vlakem " Excelsior " z Liptovského Mikuláše směrem na hranice a pak dál do Hranic. To, abych dal odpočinout svým nohám, které mne spolehlivě donesli do a z Tater Vysokých.
Jedu si to takhle, tímhle vlakem rychlíkového typu a sedím si to v kupé poloplném, (neboť jak nazvat kupé určené pro osm standardních osob s batožinami), jež je využito jen čtyřmi lidmi z nichž jen dva jsou obtěžkáni těmi batožinami. Sedím si to takhle a divím se, že kolem naší sedící čtveřice prochází lidé bez toho, aby se někdo zaptal " Máte tady volno ?" nebo " Mátě tuná volˇno ? ".
Já si to však jedu a sedím a tak to moc neřeším. " Asi mají někde dost místa a tak tam jdou. " povídám si pro sebe. A krajina ubíhá. Nalevo - Ružomberok - vpravo zalesněný kopec a smrček a srnka a dva a půl roma sedí vedle mne.
A tak si říkám. " Sakra, tohle asi bude ten důvod proč si to tady sedíme jen ve čtyřech. " Sedí vedle mne jeden muž a jedna žena, která drží spícího kluka, který si to chrápe jako když pilou řeže. Po ospalém čele se mu koulí úplně stejné kapičky potu jako mně a mojí přítelkyni. Nejsou černé, nejsou ani trochu přičmoudlé. Dospělý muž nemá na sobe žádné tetování, nemá u sebe láhev pálenky nebo piva. Žena nevypadá zrovna na ten typ co Vás v Praze očorkuje aniž si toho všimnete. Jediný rozdíl mezi mnou a jimi je to, že oni se nemusí převlékat v létě do hnědé kúže.
A tak jsme pohodlně dojeli až do Žiliny, kde se vedlejší kupé uvolnilo od školní mládeže a bílí si přesedli, aby si udělali více místa na ležení. Jo, a nakonec. I Já jsem si je nejprve otipoval. I já jsem si nejprve řekl : " Hej to jsou Romáci ! Tam si sedneš ? ". Ale pak jsem si sedl. Ne, nejsem proto hrdina. Jen jsem v sobě překonal nějakou barieru.
Libor Ščerba


Další články tohoto autora:

Počet přístupů na stránku:

Komentáře ke článku