Neviditelný pes  |  Zvířetník  |  Ekonomika  |  Věda  |  SciFi Pondělí 7.7.2003
Svátek má Bohuslava
  Výběr z vydání
 >ZAMYŠLENÍ: Poslanecká imunita - přežitek komunismu či výdobytek současných demokratů?
 >TÉMA: Reforma veřejných financí - cesta kupředu nebo trest za podnikání?
 >DOZNÍVÁNÍ: Od článku v Neviditelném Psu až k ústavní stížnosti
 >POLITIKA: Beneš se zasloužil o stát. Jenže který?
 >RODINA A PŘÁTELÉ: Jak jsem vyměkl s motorkou
 >PSÍ PŘÍHODY: Pes a psaní SMS zpráv
 >ZAMYŠLENÍ: Krásná moderátorka (2) a kdo je šedou eminencí v pozadí
 >ÚVAHA: Co je to za svátky?
 >NÁZOR: Demokracie a žurnalisté, její avantgardní předvoj
 >LITERATURA: Hotentotství v Čechách aneb Do Evropy přes Afriku?
 >NÁZOR: České černé ovečky
 >POSTŘEH: O zákazech focení
 >CHTIP: Co kdo vynalezl
 >TÉMA: Křížové cesty českých médií
 >MÉDIA: Červencová derniéra RRTV

 >>> HLAVNÍ STRÁNKA  >>  Společnost  >>  Média  
 
7.7. ZAMYŠLENÍ: Krásná moderátorka (2) a kdo je šedou eminencí v pozadí
Ladislav Kahoun

Kdo čtete moje články, tak už víte, proč čumím na tenhle pořad - ano, je to kvůli moderátorce, koukám se na ní. Nicméně nyní - při psaní druhého dílu - se tedy aspoň trochu zkouším dívat na zbytek televizní obrazovky, ať nepíšu o něčem, o čem vůbec nic nevím, ať moje úcta ke čtenáři sahá aspoň tak daleko, že budu psát o něčem, o "čem sem aspoň něco zaslech".
Tedy - na obrazovce v "Bloomberg" systému běží na krajích textově dost užitečné informace, pořad je dobrý a profesionální a moc užitečný - škoda jen, že užitečnost reverzně nekoreluje se schopností mě naštvat. Krátce pro úplnost, pořad se jmenuje "U nás v Evropě", díl je o vinařství a minule jsem o tomto pořadu psal v Neviditelném psu 25.5.2003. Tak tedy, co vidím na tom kraji obrazovky: vinaři mohou od EU dostat dotace třeba na přeložení vinice, změnu odrůdy vína, zavlažování vinice, přeměnu vinice na stylový erotický klub v přírodě … kontrolní otázky - co z toho je pravda a co je moje přání - odpověď, bohužel, vše kromě té erotiky je pravda (to se mi jen z chlastu a toho sluníčka zatemňuje mozek).
V mém slově bohužel nejde vůbec o vinaře a nejlépe to vysvětlím na dalším příkladu. Jiný pořad - myslím že Náš venkov - a pár týdnů zpátky. Ukazují snovou EU vesnici v Čechách, vlastně tedy úplně normální českou vesnici. Všechno tam mají od EU, věci veřejné - zastávky autobusu, věci soukromé - soukromá firma na výrobu kotlů dostala peníze od EU (a co zvýhodnění před ostatními kotlaři?), soukromý rodinný penzion s restaurací (na který provozující rodina chudák po prodeji bytu v Praze neměla) také dostal, soukromý jezdecký klub - nebo tak nějak - se zlobí, že ještě nedostal, nebo nedostal dost. Další příklady z té vesnice si už nepamatuji, nicméně byla to podobná sranda.
Aspoň jednu dobrou stránku to má, nemusím zkoumat, na co lze dostat dotace, lze to elegantně vyjádřit z druhé strany "Dotace lze dostat na vše, kromě případu, kdy otevřeně přiznám, že je chci prochlastat nebo pro…. - jeje, píšu přece o pořadu o vinařství a přeměně vinice na erotický klub.
A právě teď se mne kamarádka, co mi nakukuje přes rameno, ptá: "co ti na tom vadí?" Děvče, odpovídám, IQ v tom kvalitním IQ testu na Nově, co jsem ho v minulém článku v Nevyditelném psu tak chválil, ti vyšlo tak vysoké, ale správný "český" člověk nejsi. No přece JÁ CHCI TAKY!!!.
Co takhle, "méně známý mladý nadějný a pokrokový internetový publicista, co musí tenhle článek psát na už skoro rok starém značkovém notebooku a státu (stát, EU, jedna banda) furt něco sype, aniž cokoli čerpá, chce zaplatit nový notebook… - 70 hadrů to spraví, ať nežeru". Zakoupím fingovaně přes kamarádovu firmu, o 20 to nadsadíme a budeme mít za co chlastat. Nebo, když už si dělám tu srandu, abych nezapomněl na toho, kdo mě vydává, "Prestižní internetové noviny chtějí zaplatit novou grafiku, 200 hadrů to spraví" - mohou se mnou udělat smlouvu, kamarád mi to za 5 tisíc spíchne v pracovní době na služebním počítači ve státním úřadě, o zbytek se šábnem půl na půl po odečtení daní a po-/ú-/platků … ne, nebo raději ne, aby té srandy zas nebylo moc…

A odkud se ty peníze - dotace na dávání dotací - berou. Když pomineme trochu čarování s odvody v různém dlouhodobém časovém období, víte sami, že z NAŠICH daní a podobných vy dobytku.

Aby nedošlo k nedorozumění, já všechny ty prachy přeju jak vinařům, tak kotlařům, a ještě více koňařům (nový koník by se mi hodil taky) - JÁ JEN CHCI TAKY!!! Mám ale trochu problém ve svém postoji k životu, chci aby mně stát /EU co nejmíň dojil a buzeroval a na oplátku od něj chci co nejmíň a vůbec mne nenapadá chtít něco, co se neposkytuje plošně jako třeba obrana a bezpečnost, ale o co se musí jakýmisi formuláři žádat. Ostatně nejde to ani zdravotně, při zaslechnutí slova formulář začínám spolehlivě zvracet. Schopní vinaři a kotlaři, nebo aspoň ti co vědí jak a s kým se rozdělit a kdo jim to sepíše, sepíší pošlou a dostanou. Já ne, potřebuji profíka. Co takhle nějakou agenturu, co třeba "Dojení odkud se dá - znalost všech potencionálních zdrojů - naše agentura má přehled a styky a ví o co a kde může žádat", deset procent bych jim dal rád, mohou mi to vyúčtovat třeba jako poradenství při projektu, na který chci dotaci. Teď si ale srandu nedělám, kdo o takových šíbrech víte, napište do diskuse u článku. Jen bych jim popsal vše čím se zabývám - chlast - povalování - zahraniční satelitní vysílání - cestování - koně - psaní článků - pobuřování - trocha sportu (no, také trochu pracuji) a oni by za mne vymysleli co mi kdo může nasypat na dotacích, pro provizi a podobné dávky budu fakt uznalej. A tento odstavec s žádostí o spojení na specializovanou agenturu fakt myslím vážně. Pokud se snad o takové agentuře v Psovi někde psalo, omlouvám se, ale neměl jsem ho posledních pár týdnů čas číst.

No, celá věc má ještě jeden úhel pohledu. Principielně se vlastně od lidí peníze na daních vyberou a zase se jim pošlou zpátky na dotacích a podobně. Proč se toto přerozdělování tam-a-zpět děje? Když pomineme obvyklá vysvětlení, že vy-dobyt-čení přerozdělovatelé z toho žijí (myslím jejich legální platy … samozřejmě ...), kdo z toho má prospěch. Probereme si od začátku, jak se věc technicky děje. Zaplatíme poštou daně (fakt, že můžeme platit z banky, v tomto článku zanedbávám, banky mají na dobré a drahé právníky a mají jich hodně… - já jen jednoho (i když dobrého) - pane doktore nezvyšujte mi taxu…). Zaplatíme tedy poštou daně, pošta je doručí přerozdělovatelům, ti je přežvýkají a pošlou nám je, nejlépe poštou - tedy těm z nás, co umí vyplnit formuláře - zpátky. Stále vám nedochází, kdo za tím vším tajemně stojí v pozadí, a směje se. No přece Česká pošta!!! Kardinál Richelieu přerozdělování beroucí si svůj desátek na poštovních poplatcích, nemusící to nikomu zdůvodňovat a neohrožena obviněním z korupce. Tajemná organizace, která má své buňky v podobě poštovních úřadů a poštoven v každé vesnici, jejíž agenti denně pod záminkou roznášení pošty obcházejí všemi ulicemi státu/EU a vše pozorují. Jediná organizace, jejíž lidé vědí úplně všechno o svých sousedech v ulici. Česká pošta, člen to mezinárodní tajemné organizace pošt již snad někdy od konce středověku.
A mám je! Zkuste se na jejich agenty (pošťáky) pozorně podívat, když je míjíte, uvidíte tajemný vědoucí úsměv.

Tak jsem to všechno odhalil a vidím, že toho je pro článek napsáno až dost. Vstup do EU byl - bohužel - jedinou možnou alternativou (když už nám to Česká pošta na tajné schůzce evropských pošt kdoví před kolika desetiletími tak naplánovala). Šlo - bohužel - hlasovat jen ANO nebo NE. Nešlo např. říci - já beru jen Minority report pana Zahradila. V referendu jsem hlasoval pro - ach jo…

Rychle to ještě vše musím napsat, využít ústavou mi zaručenou svobodu slova. Než nám ji evropskou poštou skrytě řízená EU stačí změnit … (a to si nedělám srandu), kdo jste snad koncem minulého týdne neviděl TV zpravodajství, tak p. Nečas varoval před tím "aby nám orgány EU nezměnily ústavu" a myslel to zcela vážně. JEŽIŠMARJA, on to myslel zcela vážně, tak to jsem dost mimo, nenapsal by o tom někdo krátce do diskuse u článku...
KONEC ČLÁNKU (příští můj článek se bude jmenovat "Úloha sítí vodovodů a kanalizací při odposlechu občanů - 1984)

DODATEK (ZCELA VÁŽNĚ MÍNĚNÝ)
Pokud by to snad někdo z článku nepochopil, s tou Českou poštou jsem žertoval. Naopak, k jejím službám mohu říci, že od revoluce se mi neztratil jediný balík nebo dopis. Zásilky chodí do druhého dne - a to nejen v Praze - a naší paní pošťačce to moc v uniformě sluší... Oni jsou dokonce tak dobří, že dokážou doručovat Vaše EMAILY doporučeně, jako doporučené dopisy. Fakt nežertuji (fakt ale opravdu fakt ne, zavolejte si 800 10 44 10 (ať se zavděčím ještě Telecomu), oni Vám to potvrdí), taky jsem tomu nejdřív absolutně nechtěl věřit. A na to už musí mít pošta techniku hodně špičkovou. Mimochodem, která že organizace má v Itálii nejvyspělejší technické vybavení ...

DOVĚTEK (NEBO JAK UŽ TO MÁM POJMENOVAT)
Toho hodného člověka, jehož identitu neznám, nechci znát a kdybych znal nikdy nikomu neprozradím, moc prosím, aby mi, pokud je to jen trochu možné, emailoval stenozáznam toho pořadu Náš venkov. V rámci plné objektivity ho, hned jak ho obdržím, dám na své stránky (viz. níže u podpisu). Díky ti moc za pomoc, děláš větší veřejnou službu než mnoho mediálních profíků.

... a fakt už poslední, omlouvám se za pravopis, nemám tady svoji gramotnou sekretářku a já z češtiny moc neprospíval ...

Ladislav Kahoun www.volny.cz/kahounuvcirkus
Další články tohoto autora:
Ladislav Kahoun

Počet přístupů na stránku:

Komentáře ke článku