Neviditelný pes  |  Zvířetník  |  Ekonomika  |  Věda  |  SciFi Úterý 15.7.2003
Svátek má Jindřich
  Výběr z vydání
 >ARCHITEKTURA: Pozvání na Pražský hrad a jeho méně známé partie
 >PŘEKLAD: Přednáška G.Sorose o USA a otevřené společnosti
 >PARODIE: TAH na Hrad!
 >SPOLEČNOST: Vlastenci ve frontě
 >RODINA A PŘÁTELÉ: Mobil v hajzlu - příběh pokračuje
 >PSÍ PŘÍHODY: Procházka se ženským pokolením
 >PRÁVO: Dostál mě zase dostal
 >APOLLO 11: První člověk na jiném nebeském tělese
 >ŠAMANOVO DOUPĚ: Jak chytit lachtana?
 >MEDIA: Jaro 2003 s Českou televizí aneb Co lze vyčíst z údajů o sledovanosti?
 >ÚVAHA: Obchod s nadějí - od nigerijských dopisů až ke kampeličkám...
 >NÁZOR: Ať žije deflace!
 >EKONOMIKA: Americké trhy přinášejí investorům bohatství
 >GLOSA: Tiskový odbor Hradu pokračuje v boji.
 >GLOSA: Tento způsob reformy

 >>> HLAVNÍ STRÁNKA  >>  Společnost  >>  Média  
 
15.7. GLOSA: Tiskový odbor Hradu pokračuje v boji.
Václav John

Představitelé tohoto odboru, hned od svého nástupu, začali boj s ostatními novináři. Nejdříve to vypadalo jako začátečnické sebepřeceňování, ale postupem doby se z toho stává skutečný problém.

V největších celostátních novinách se již stalo pravidlem mít možnost si relativně často přečíst negativní reakci vedoucího tiskového odboru, případně dalšího pracovníka, na články redaktorů. Je to neobvyklé, ale když nic jiného, jsou ty reakce alespoň často zábavné, až směšné. Jako například minulý týden vysvětlení správného pohledu na to, že zatím americký prezident nepřijal našeho prezidenta.

Ovšem v závěru týdne tito úředníci přitvrdili. Už jim nestačí jen pohrozit prstíčkem, už chtějí přímo kádrovat a odvolávat. Nic na tom nemění to, že ČTK pochybila. Nakonec zprávu změnila a omluvila se.

Poprve jsem o nepříliš šťastném chování hradních novinářů-úředníků napsal 25.4. v NP, a spíše z legrace si dovolil připomenout, že Úřad pro tisk a informace byl zrušen, a také nikdy nesídlil na Hradě. Dnes pomalu začíná ten úsměv hořknout.

Je opravdu třeba na každé pochybení, v daném případě špatná citace a až deformování informace, se zřetelně a důrazně ozvat. Ovšem snažit se určovat kdo smí, kdo nesmí psát o Hradu, to je přece jen silné kafe. Snahy trestně stíhat novináře za jejich práci zatím neuspěly. Doufejme, že neuspěje ani tato měkká forma postihu.

Zatím žádný konflikt neměl tiskový odbor asi jen s Právem. S většinou dalších novin konflikty jsou. Co tak probrat objektivně všechny kauzy a připustit si, že třeba, možná, snad, není hlavní chyba na straně řady novinářů, ale na straně tiskového odboru?
Další články tohoto autora:
Václav John

Počet přístupů na stránku:

Komentáře ke článku