Neviditelný pes  |  Zvířetník  |  Ekonomika  |  Věda  |  SciFi Středa 16.7.2003
Svátek má Luboš
  Výběr z vydání
 >FEJETON: Legenda o zdi svatého Johna
 >ZAMYŠLENÍ: Bude ve Vatikánu také ekonomická reforma(ce)?
 >MROŽOVINY: Záhada "Novorossijsku" vysvětlena?
 >KULTURA: Normalizační seriál
 > RODINA A PŘÁTELÉ: Mobil v hajzlu - potřetí
 >PSÍ PŘÍHODY: Co je to Brdský jelen?
 >MÉDIA: Český duální systém dnes - nezisková elektronická média.
 >GLOSA: Blbý a blbější
 >EKONOMIKA: Příznivý inflační vývoj pokračuje
 >HUDBA: Duben v Pešti
 >GLOSA: Poznámka k reformě zdravotnictví.
 >RECENZE: Spor Čechů a Němců
 >PENÍZE: Konec mincí na jedno použití
 >Když mafiáni vládnou
 >BODYPAINTING: Několik pěkných ukázek

 >>> HLAVNÍ STRÁNKA  >>  Společnost  >>  Média  
 
16.7. GLOSA: Blbý a blbější
Vít Blaha

Kdybych se chtěl snížit na argumentační úroveň Miloše Čermáka se kterou on pracoval ve svém článku “Neúspěšní manipulátoři z Hradu” v pondělních Lidových novinách, napsal bych že “Blbý a blbější” je oblíbená dvojice novinářů v redakcích našich hlavních deníků (a zejména pak v jedné, kde nyní působí právě on, novinář, který ještě nedávno skýtal jisté naděje, že by se při troše snahy mohl vyšvihnout nad tu prachmizernou úroveň většiny našich “hlídacích mopslíků demokracie”). V té shora zmiňované dvojici ten “blbější” něco tradičně sprasí a ten “blbý” ten paskvil potom omlouvá způsobem odpovídajícím jejich mentálnímu průměru. Nevím proč si ale oba dva myslí, že jejich čtenáři jsou na tom obdobně.

 

V restauraci vám číšník vylije polévku za límec. Když se vám to stane vícekrát, zavoláte si vrchního a snažíte se mu naznačit, že sice chápete, že se podobná věc může jistě přihodit komukoliv, ale pokud se to číšníkovi, který vás pravidelně obsluhuje stává každý druhý den, nebylo by možná špatné, kdyby na něj dohlédl. V ten okamžik z druhého konce lokálu vystartuje člověk, který si myslí, že když někde roznáší už dva roky pivo, je z něj profesionální pinkl, a ječí na vás přes půl lokálu, kde že berete tu drzost stěžovat si na kolegu přímo vrchnímu, takové praktiky jsou přece unfair. Bylo by prý daleko více košer, pokud by u vás byla snaha si to nejprve vyříkat s tím dotyčným obsluhujícím číšníkem a pochopit jeho pohnutky a problémy. Pak se dotyčný jen tak mimochodem zmíní, že se vůbec diví jak někdo kdo ještě před pár lety chodil do závodky má vůbec tu odvahu chodit mezi slušné lidi do toho jejich nóbl vyhlášeného lokálu. Úplně na konec pronese svoji tradiční objevnou úvahu na téma hostů ve Spojených státech, kteří by si nikdy, vzhledem k jejich vrozenému šarmu, slušnosti a citu pro demokracii, nedovolili jakkoliv kritizovat náročnou a zodpovědnou práci číšníků i kdyby hosty polévali každý den.

 

Pan Čermák se bohužel nevyjádřil ani k jednomu argumentu, který pan Hájek uvedl. Místo k podstatě, se vyjadřoval k osobě pisatele. A místo argumentace jej urážel a zesměšňoval. Poněkud nechápu jak zrovna v tomto článku mohl použít slovo “manipulátor” ve spojení s někým jiným než sám se sebou. Jako ty pomyslné vidle z hnoje trčí z celého článku frustrace Miloše Čermáka z toho, že si někdo dovolil, byť i nepřímo, kritizovat úroveň profesionálních výstupů lidí, kteří jsou sami sobě tím nejlepším fanklubem. Fanklubem Samolibých Nedotknutelných.

 

 

Vít Blaha, 14. července 2003, blaha@angle.cz , www.angle.cz
Další články tohoto autora:
Vít Blaha

Počet přístupů na stránku:

Komentáře ke článku