Neviditelný pes  |  Zvířetník  |  Ekonomika  |  Věda  |  SciFi Čtvrtek 17.7.2003
Svátek má Martina
  Výběr z vydání
 >TÉMA: Tumida, nová hrozba včelařství.
 >ENERGIE: Temelín... a holubi
 >ZAMYŠLENÍ Z FLORIDY: Čisté svědomí a nesmrtelnost, jako finanční produkt
 >MÉDIA: Moc novinářů
 >RODINA A PŘÁTELÉ: Patálie s modrozubem
 >PSÍ PŘÍHODY: Setkání s Fanynkou
 >ŠAMANOVO DOUPĚ: Dějiny ve špajzce
 >SVĚT: Mnoho devítek k ošálení ovcí
 >POVÍDKA: Mám o foťák víc!
 >DOPRAVA: Neumírá někdo zbytečně ?
 >GLOSA: Mystika korunovačních klenotů
 >POSTŘEH: O písmenku
 >MEJLEM: O dodávce časopisu
 >PENÍZE: Domeček z karet
 >MEJLEM: Ohlasy a názory čtenářů

 >>> HLAVNÍ STRÁNKA  >>  Rodina a přátelé  
 
17.7. RODINA A PŘÁTELÉ: Patálie s modrozubem
Neff

Neberte to tak, že si stěžuju, naopak, mě ta patálie baví. Zároveň mě udivuje, že může nastat.
Pro informaci neinformovaným: "modrozub" neboli Bluetooth je způsob komunikace mezi dvěma elektronickými udělátory pomocí rádiových vln. V daném případě mezi mobilním telefonem a počítačem.
Můj postup byl takový: Koupil jsem si telefon Nokie, nedotovaný stojí pakatel v řádu 10 tisíc. V manuálu jsem si našel kapitolku o Bluetooth. Podle kapitolky jsem si stáhnul z příslušného nokiáckého serveru software, nainstaloval, spustil - a nic.
Načež přátelé odborníci mi sdělili, že to nefunguje protože to fungovat nemůže a že mám jít do střediska technické podpory.
Šel jsem - včera - do střediska technické podpory. Přijal mě moc milý pán, sdělil mi, že musím mít úplně jiný software, vypálil mi ho na cédéčko, pečlivě vysvětlil, jak mám postupovat, načež mě odvedl k počítači, aby mi předvedl, jak to funguje.
Nefungovalo mu to. Zasmušil se, pravil že bude muset soft reinstalovat a já se tiše vzdálil, aby - až bude třískat laptopem o zem, si to náhodou nerozmyslel a neposlal mi to na hlavu. Naštěstí se odpoledne u mě zastavil hodný pan Richard Klíma, který už prošel trnitou cestu rozcházení modrozubu a po hodině se mu podařilo věc zprovoznit. Dnes ráno jsem strávil rozkošných 45 minut objevováním metody, jak to udělat, aby spojení minutu po začátku samo nespadlo. Nakonec se mi to podařilo, jenže jsem při tom nedával pozor a teď fakt nevím, jak jsem to vlastně dokázal!

Aspoň se člověk u toho nenudí.
Jenom se ptám, jak je možné, že někdo může prodávat a veřejně šířit něco tak evidentně uživatelsky odporného a nezvladatelného? Stát ochraňuje zákazníky, takže u kapesníku musí být přiložen návod na smrkání a když vám prodají mikrovlnku, je tam upozornění, že není vhodná k sušení mokrých kocourů a zároveň jsou schopni prodat zařízení, které potřebuje magické obřady a zasvěcení minimálně třetího stupně! Producenty takových paskvilů by měli máčet v řece, jako se to dělávalo s šidícími pekaři.


Další články tohoto autora:
Neff

Počet přístupů na stránku:

Komentáře ke článku