Neviditelný pes  |  Zvířetník  |  Ekonomika  |  Věda  |  SciFi Sobota 19.7.2003
Svátek má Čeněk
  Výběr z vydání
 >GLOBALISACE: Jsme jedné krve
 >POLITIKA: Bojem s médii si může prezident Klaus jen uškodit
 >NÁZOR: Vodáci, znásilnění a jak toho ksindla zneškodníte/zabijete.
 >MOBY DICK: Týden č. 29 v Českých Textárnách
 >POSTŘEH: O sauně
 >GLOSA: Že by schizofrenie?
 >MEJLEM: Ohlasy a názory čtenářů
 >TÉMA: Česko a rozpady federací
 >DOPIS: K jmenování prezidenta NKÚ
 >PRÁVO: Proč bejky střílet, když jim můžeme rozmlátit hlavu kladivem.
 >MÉDIA: Teze k oblasti programu, technického rozvoje a ekonomiky
 > RODINA A PŘÁTELÉ: Sežral jsem to i s navijákem
 >PSÍ PŘÍHODY: Změna postoje, nebo změna taktiky?
 >VÍKENDOVINY: Na obzoru plachta bílá - jsou to uši krokodýla! 6.
 >MÉDIA: Volba ředitele ČT

 >>> HLAVNÍ STRÁNKA  >>  Náš rybník  
 
19.7. NÁŠ RYBNÍK: Týden v trapu
JITA Splítková


Narozeniny slaví různí hajzlíci a hajzlové, každý se totiž prostě někdy narodil. Narozeniny tento týden slavil i náš milovaný hajzlík… toaletní papír. A tady v Evropě té potřebné roličce je 75 let. V době svého vzniku budila prý pohoršení (všimněte si, že u určitých lidí vždy vše užitečné budí pohoršení).
Co nikdy nebudí pohoršení je blbost. Při čtení politických novinek, to vypadá, že právě ona velectěná dáma vládne světu a naši politici jsou konečně světoví:
Ministr zahraničí Cyril Svoboda v pátek na lodi v americkém Houstonu oznámil, že v pondělí se sejde Bezpečnostní rada státu. Hlavním tématem jejího jednání bude návrh nové strategie, v níž bude navržen odklon od výlučného rozhodování Rady bezpečnosti OSN.
Pokud by se k této strategii Česká republika přiklonila, znamenalo by to, že v případě vážného ohrožení světové bezpečnosti by nemusela čekat na rozhodnutí Rady bezpečnosti OSN o použití síly, tak jako tomu je dosud. Podobnou myšlenku počátkem července v Praze nastínil i bývalý ministr zahraničí Spojených států Henry Kissinger.
Svobodovo oznámení přichází v době, kdy je společně s premiérem Vladimírem Špidlou a ministrem obrany Miroslavem Kostelkou na oficiální návštěvě Spojených států a kdy mají za sebou jednání s nejvyššími představiteli. Předseda české vlády byl prezidentem USA Georgem Bushem ujištěn, že americké firmy budou v otázce spolupráce při obnově Iráku s českými dodavateli vážně jednat.
(haha a ha)

Spolek Sisyfos každoročně uděluje svoji anticenu pro prznitele vědy a medicíny a okrádače lidí, je s podivem, že tuto cenu mají jen pro malé rybky, přitom taková ministryně Součková si o ní svým chováním v resortu medicíny přímo říká (a bývalý prezident Havel rovněž):
Součková nejdříve chtěla zlikvidovat obor pediatrie, teď pro jistotu míří na pacienty - V rozporu s Ústavou ČR a s Listinou základních lidských práv a svobod navrhuje ministryně zavedení přímých plateb pacientů za poskytnuté zdravotnické služby. Podívat se na zoubek (tedy na finance) VZP, to si netroufne a tato pojišťovna má problémy.

V Argentině už je asi už setsakra horká půda. Tak je lepší přesídlit (proč asi?):
Kinský chce z Argentiny přesídlit do Prahy. Své sídlo by si rád zřídil v prostorách Paláce Kinských na Staroměstském náměstí. Pokud se mu podaří vyhrát soud o palác, Národní galerii, která v něm sídlí, nevystěhuje. Pokud budou platit nájem, dodal Kinský v rozhovoru pro týdeník The Prague Post.
"Asi požádám o nějaké místnosti a zařídím si ložnici a kuchyni...Je to dobrá adresa," řekl listu Kinský, který nyní zaplavil české soudy 157 žalobami na určení majetku, mezi nimi i Paláce Kinských.

Zajímavé je, že děd páná hrááběte zemřel v roce 1904, jak mohl podle platných zákonů odkázat něco někomu, kdo se ještě nenarodil? Zázrak! A dalším je, že se o našeho občana dojemně stará stát Argentina - Argentina v roce 1991 poslala ministerstvu zahraničí dopis se žádostí, aby československý stát do doby, než budou objasněna majetková práva Františka Oldřicha Kinského, nemanipuloval s jeho údajným majetkem.
Tady vidíte, že ne každý se musí nejdříve narodit, aby mohl slavit a dědit... A ještě je tady jeden problém - kdo vymůže spravedlnost pro popravené české pány, kterým Habsburkové zabavili majetek a pro ty, kteří museli v následujících letech po bitvě 21. června 1621 opustit svoji zem? No, kdo? (To by byly škatulata, hejbejte se).

Chudoba - bohatství, malost - velikost - vše je stavem ducha dotyčného… kdy už se na naší politické scéně objeví lidé velcí svým "duchem", s jasnou a sebevědomou řečí, bez praktikování anální politiky? (O úřadech, soudcích a matrikářkách ani nemluvě.) Každý chce nějak žít - může někdo namítnout a ještě, že košile je vždy bližší než kabát…


JITA Splítková
Další články tohoto autora:
JITA Splítková

Počet přístupů na stránku:

Komentáře ke článku