Neviditelný pes  |  Zvířetník  |  Ekonomika  |  Věda  |  SciFi Sobota 19.7.2003
Svátek má Čeněk
  Výběr z vydání
 >GLOBALISACE: Jsme jedné krve
 >POLITIKA: Bojem s médii si může prezident Klaus jen uškodit
 >NÁZOR: Vodáci, znásilnění a jak toho ksindla zneškodníte/zabijete.
 >MOBY DICK: Týden č. 29 v Českých Textárnách
 >POSTŘEH: O sauně
 >GLOSA: Že by schizofrenie?
 >MEJLEM: Ohlasy a názory čtenářů
 >TÉMA: Česko a rozpady federací
 >DOPIS: K jmenování prezidenta NKÚ
 >PRÁVO: Proč bejky střílet, když jim můžeme rozmlátit hlavu kladivem.
 >MÉDIA: Teze k oblasti programu, technického rozvoje a ekonomiky
 > RODINA A PŘÁTELÉ: Sežral jsem to i s navijákem
 >PSÍ PŘÍHODY: Změna postoje, nebo změna taktiky?
 >VÍKENDOVINY: Na obzoru plachta bílá - jsou to uši krokodýla! 6.
 >MÉDIA: Volba ředitele ČT

 >>> HLAVNÍ STRÁNKA  >>  Společnost  >>  Mejlem  
 
19.7. MEJLEM: Ohlasy a názory čtenářů

Nemocnice podruhé
LUBOMÍR PTÁČEK

V příspěvku Normalizační seriál uveřejněném zde dne 16.7. jsem se snažil pomocí nadsázky a ironie upozornit na bídu naší současné seriálové (televizní) tvorby. Dietlův normalizační seriál Nemocnice na kraji města jsem použil jako pomocný důkaz, nechtěl jsem jej hodnotit. Text příspěvku vzbudil, soudě dle komentářů, překvapující a až nezasloužený zájem čtenářů, na denním pořádku jsou přece mnohem důležitější věci. Dokonce i v kultuře.

Všem diskutujícím za zájem děkuji. Jejich názory jsou rozmanité a nelze je jednoduše shrnout ani rozškatulkovat. V mnohých komentářích jsou prezentovány současně názory souhlasné, nesouhlasné i něco mezi tím.

Děkuji i těm, kteří se staví k článku kriticky, i těm, kteří se staví kriticky ke mně jako k jeho autorovi. Za všechny bych se zmínil o komentáři pana Jezevce, s jehož názorem se řada diskutujících ztotožňuje a který mi na závěr klade otázku, zda ze sebe nebleju. Přiznám se, že někdy bleju, ale nevím, jestli je to ze sebe. Možná ano. Tato otázka mne velmi zaujala a mohla by být námětem k rozsáhlejšímu článku i diskusi.

Respektuji názory úplně všech diskutujících a chápu i to, že někteří nevedou diskusi přímo s textem, k němuž svůj komentář připojují, nýbrž chtějí prezentovat svůj názor s článkem nesouvisející nebo související jen částečně. Činí tak zřejmě proto, že se jim z nejrůznějších důvodů nechce psát samostatný příspěvek.

Někteří diskutující zase postupují tak, že podsunou autorovi názor ze své vlastní líhně, a pak mu zatnou tipec. Ale i taková diskuse má určitý smysl.

Rozumím i tomu, že ne všichni chápou nebo chtějí chápat ironii. Na druhé straně nepovažuji (zatím) za nutné označovat ironické pasáže třeba jinou barvou písma. Autor si nicméně musí být vědom skutečnosti, že ironie je chůzí po tenkém ledě a nemusí to být jen vina čtenáře, když ji nepochopí.

Oceňuji slušnost všech diskutujících.
Další články tohoto autora:

Počet přístupů na stránku:

Komentáře ke článku