Neviditelný pes  |  Zvířetník  |  Ekonomika  |  Věda  |  SciFi Středa 23.7.2003
Svátek má Libor
  Výběr z vydání
 >POLITIKA: Zachrání Špidlu Bush
 >POLITIKA: Odborníkům zelenou ?
 >POLITIKA: Socialistická ekonomická deforma
 >MROŽOVINY: Vzpomínka na Raymonda Chandlera
 >RODINA A PŘÁTELÉ: Zápas s elektronickými hlasy
 >PSÍ PŘÍHODY: Čekání na drama
 >MÉDIA: Televizní máma skončí špatně
 >TÉMA: Zdanění penzí v blízké době ?
 >MEJLEM: Ohlasy a názory čtenářů
 >EKOLOGIE: Pochyby o ekonomické výhodnosti větrných elektráren
 >EKONOMIKA: Oslabování koruny jde na vrub oslabování měn střední Evropy
 >GLOSA: Mladý odborník
 >MEJLEM: Ohlasy a názory čtenářů
 >PENÍZE: Hypotéka po americku
 >CHTIP: To rozkošné slůvko fuck

 >>> HLAVNÍ STRÁNKA  >>  Politika  
 
23.7. GLOSA: Mladý odborník
Vít Blaha

Hádejte, který politik má na svých webových stránkách motto : "POCTIVÁ PRÁCE PRO OBČANY JE PRO MĚ PRIORITOU" ? Měl jsem zpočátku podezření, že si dotyčný to zprofanované heslo zapůjčil z programových materiálů "Strany mírného pokroku v mezích zákona". Na rozdíl od Jaroslava Haška a jeho kamarádů to Karel Březina nejen se svou web stránkou ale i s politickou kariérou myslí zcela vážně. Z mladého sociálního demokrata se stal postupně funkcionářem městské organizace, obecním zastupitelem, šéfem sekretariátu předsedy sněmovny, vedoucím Úřadu vlády a svoji aktivní kariéru dovršil postem ministra bez portfeje. Ve funkci se osvědčil, takže po té co přihrál bez výběrového řízení miliardovou zakázku na státní informační systém společnosti Telecom očekával (zcela pochopitelně) nějaký teplý flek právě v této společnosti, kterou stále ještě čeká privatizace. V dubnu roku 2002, pár měsíců před volbami dokonce hlasoval proti okamžité privatizaci telekomunikačního molochu. S Telecomem to v roce 2002 bohužel nevyšlo.

Naštěstí pro exministra Karla Březinu existuje spousta dalších firem, které mají být proč sociálním demokratům zavázány. Například ČSOB, které Zemanova vláda přihrála zcela bezplatně IPB. Takže mladý fotbalista a odborník na řízení sekretariátů odešel do "soukromého sektoru" a nyní pracuje jako ředitel fondů Accord a Tritton (tzv. kajmanské fondy), je předsedou představenstva TRUSTFIN, a.s. a členem dozorčí rady VIPAP VIDEM Krško (papírna ve Slovinsku).

Rok se sešel s rokem a pan Březina na návrh politického grémia ČSSD byl předsednictvem této strany jmenován do čela odborné komise pro telekomunikace a informatiku. Ve funkci vystřídal dosavadního předsedu Jiřího Kofránka, který prý neměl ty nejlepší vztahy s ministrem informací Vladimírem Mlynářem. Mám radost, že se mladý odborník pan Březina bude na privatizaci Telecomu podílet s dalším mladým odborníkem panem Mlynářem. Když se ruka k ruce přidá, tak se dílo podaří !

Vít Blaha, 22. července 2003, blaha@angle.cz, www.angle.cz
Další články tohoto autora:
Vít Blaha

Počet přístupů na stránku:

Komentáře ke článku