Neviditelný pes  |  Zvířetník  |  Ekonomika  |  Věda  |  SciFi Čtvrtek 24.7.2003
Svátek má Kristýna
  Výběr z vydání
 >POJIŠŤOVNY: Ostuda.
 >ENERGIE: Dotace na fosilní paliva.
 >ENERGIE: Mlžení kolem energetické koncepce aneb Jihočeské matky přicházejí
 >ŠAMANOVO DOUPĚ: Minimální daň je pokutou za svobodu
 >RODINA A PŘÁTELÉ: Že by se vilín zaklínil?
 >PSÍ PŘÍHODY: Strašlivá, leč nikoli nemožná vize
 >IZRAEL: Janusovská tvář Hamasu
 >POLITIKA: Otázka
 >SVĚT: Význam pokožky, váha jinakosti
 >HUDBA: Opilí potměchutí
 >KNIHY: Na dovolenou bez Gaimana
 >REAKCE: Na komentáře
 >MEJLEM: Ohlasy a názory čtenářů
 >PENÍZE: Nemovitosti v nerovnováze
 >POVÍDKA: Sny z ran

 >>> HLAVNÍ STRÁNKA  >>  Bartovy příhody  
 
24.7. PSÍ PŘÍHODY: Strašlivá, leč nikoli nemožná vize
Ondřej Neff

Popisoval jsem tu onehdy šmejdění našeho Barta při lovu imaginárního kocoura. Byl to imaginární kocour, nebo neimaginární... něco jiného? K tomu mi poslal jeden čtenář mail tohoto znění:

Vážený pane Neff! Jak dlouhodobě sleduji chod Vaší domácnosti a pozoruhodné chování Vašeho Barta, tak po dnešním článku docházím k nezvratnému přesvědčení, že se u Vás usídlila kuna skalní. Záhadné zmizení myší populace a Bartovi chaotické pátrací pokusy jsou toho důkazem. Nastávají Vám věru zlé časy . První stadium = posrání půdy ( to nelze skutečně jinak napsat). Druhé stadium = močení milými zvířátky na hlavu nešťastného Neffa. Třetí stadium = čpavý puch v celém domě Čtvrté stadium = nasrání se majitele, hledání prostředků k hubení, rady kamarádů nebo i pitomců, delší, avšak zcela nevýznamná kapitolka. Páté stadium = podpálení domu, Růžový palouček, emigrace. Bůh s Vámi. Cítím s Vámi a jinak Vás co nejsrdečněji zdravím. Váš letitý věrný čtenář, Petr Pavienský

No nazdar! Kéž by to byla jen vize. Jedno mě utěšuje, náš dům nemá půdu, je to krabice s plochou střechou. Kuna skalní se usadila na půdě domu mého tchána, už před lety.Vše se odehrálo více méně podle výše uvedeného scénáře. Pan Pavienský opomněl jeden fakt, že kuna, aby mohla sráti, musí žráti. Chytá všechno možné a tahá to na půdu a zbytky se tam hromadí, v místech, kam se dostane jen ona a nikoli majitel půdy. A dále: kuna dělá rambajs, zvláště v noci, jestiť to zvíře noční.
Kunu jsme tu před lety měli, běhala po klandru a skotačila ve sněhu na balkóně. Dokonce jsem ji při tom jednou v noci vyfotil, ale kde ty loňské kuny jsou, v archivu mám jen článek o Bartovi a kuně a ještě pár dalších podobných odkazů. Takže teorie není zcela nepravděpodobná.


Další články tohoto autora:
Ondřej Neff

Počet přístupů na stránku:

Komentáře ke článku