Neviditelný pes  |  Zvířetník  |  Ekonomika  |  Věda  |  SciFi Pátek 25.7.2003
Svátek má Jakub
  Výběr z vydání
 >ZDRAVOTNICTVÍ: Flikování, či nová omítka?
 >POLITIKA: Faktor jménem Hojdar aneb ČSSD v krizi
 >MÉDIA: Státní návštěva - analýza
 >VÍKENDOVINY: Na obzoru plachta bílá - jsou to uši krokodýla! 7.
 >RODINA A PŘÁTELÉ: Příhoda z multikina
 >PSÍ PŘÍHODY: Že ty zase vaříš?
 >NÁZOR: Bezpečené peníze
 >GLOSA: Boj o finanční reformu, kdo víc klame?
 >NÁZOR: Politika je si všude moc podobná
 >PENÍZE: Žít a zemřít se životní pojistkou
 >MEJLEM: Ohlasy a názory čtenářů
 >POJIŠŤOVNY: Ostuda.
 >ENERGIE: Dotace na fosilní paliva.
 >ENERGIE: Mlžení kolem energetické koncepce aneb Jihočeské matky přicházejí
 >ŠAMANOVO DOUPĚ: Minimální daň je pokutou za svobodu

 >>> HLAVNÍ STRÁNKA  >>  Společnost  >>  Mejlem  
 
25.7. MEJLEM: Ohlasy a názory čtenářů

Jako zakládajícín člen " Svazu Majitelů Nefiremních Vozidel " jsem se rozhodl oficiálně požádat ministra dopravy pana Ing. Milana Šimonovského o zásah na záchranu všech majitelů jednostopých a dvoustopých soukromých vozidel.

Tato iniciativa byla vyvolána úspěšnou žádostí o dotace nahrazujících ztráty způsobené deštěm, suchem, kroupami, bouřkami, mrazem, sněhem a několika dalšími přírodními vlivy pro svaz našich zemědělců. Je snad vliv přírody na naše vozidla menší než vliv na plodiny či půdu ?

Není ! Vždyť vliv těchto nepředvídatelných změn vlhkosti, teplot a tlaků ničí naše plechové, plastové nebo duralové miláčky se stejnou bezohledností s jakou napadá úrodu na polnostech našich zemědělských přátel a kamarádů. Náš svaz tedy nechce nic než spravedlnost.

Budeme se snažit o záchranu všech uživatelů motorových i nemotorových vozidel pro osobní dopravu, kteří jsou každoročně decimováni pohyby cen pohoných hmot, maziv , náhradních dílů, dálničních známek, servisních prací. Jsou nám také na obtíž déšť, plískanice, prach, sucho, mráz a kroupy. I nám, naše vozidla ničí slané cesty v zimním období. A kdo za to může ?! Že se jako majitelé vozidel musíme pohybovat za těchto neustále se měnících povětrnostních a chemických podmínek v otevřeném prostoru, po komunikacích jež se mnohdy kvalitou nerovností neliší od polí hlubokou orbou poznamenaných. Samozřejmě že vláda a správa dálnic a silnic ! Tyto dvě instituce by tudíž měly být činěny odpovědnými za škody na vozidlech, které jsou způsobeny solením, protahováním, škvárou a dírami v cestách. Také SMNV má právo na dotace z rozpočtu, které mohou zachránit náš stav. A tak jménem našeho svazu požaduji na letošní rok 3,5 miliardy korun a pro rok následující 7 miliard, protože naši meteorologové předpověděli na příští rok ještě větší mrazy, sucha a deště. Tyto finanční prostředky budou převedeny na konta členů svazu. A na závěr snad jen zopakuji. Naši členové nepožadují nic, nač by neměli nárok. Chceme jen zacelit rány, jež nám byly a jsou každoročně způsobovány přírodními cykli.

Libor Ščerba


Další články tohoto autora:

Počet přístupů na stránku:

Komentáře ke článku