Neviditelný pes  |  Zvířetník  |  Ekonomika  |  Věda  |  SciFi Úterý 29.7.2003
Svátek má Marta
  Výběr z vydání
 >POLITIKA: Nekriminalizovat interrupce
 >POLITIKA: Vládní koalice: normální je lhát
 >SVĚT: Instruktáž o kanibalismu
 >CO KDYŽ: Kdo svalil kámen? (2)
 >RODINA A PŘÁTELÉ: Se Zhoufem na výletě
 > PSÍ PŘÍHODY: Zrodil se nový rituál?
 >ŠAMANOVO DOUPĚ: Co odešlo k nožům
 >HUDBA A ZVUK: Pražská mobilní zvonohra
 >PRAHA: Starostenská zlovůle
 >PRAHA: Anonymní galerie v tunelu
 >EKONOMIKA: Trhy čekají na impuls
 >GLOSA: Kdo se nestará
 >MEJLEM: Ohlasy a názory čtenářů
 >PENÍZE: Epidemie stavebního spoření
 >MEJLEM: Ohlasy a názory čtenářů

 >>> HLAVNÍ STRÁNKA  >>  Společnost  >>  Mejlem  
 
29.7. MEJLEM: Ohlasy a názory čtenářů

Dobrý den,
tento dopis píši s velkým rozhořčením na celé vedení tohoto státu. Jde mi o získání bytu,které ovšem je v této zemi (zvláště pak pro mladé rodiny) stejně těžké a nekonečné jako Sisyfova snaha o to dostat kámen až na vrchol hory.
Myslíte si,že je normální, aby si člověk podal žádost na úřad a dostal odpověď,že je tam asi 1000 dalších žádostí a tak asi za deset let by bylo možné byt získat? Nepříjde vám to jako žert??? Mílovými kroky "kupředu pravá" se ženeme do Evropské Unie. Považujete za naprosto samozřejmé,že ve státech tohoto společenství se dostávají byty okolo 20 let věku žadatele bez problémů??? Myslím,že ano tak jako já!
Dá se srovnat naše desetiletá čekací lhůta (v lepším případě) s nulovou čekací dobou v Evropské Unii? Zvláště pak ,když má člověk rodinu je středem pozornosti všech státních orgánů a úředníků,kteří se snaží udržet si prestiž svých občanů a svoji vlastní.Ne jako u nás!Jakto,že my,kteří se chystáme na velký skok do Evropy toto nemáme?Zkuste se někdy zamyslet nad listinou práv a svobod!!!!Možná že se tam dočtete až nečekaná věci. A nestydíte se vy,kteří pořád naříkáte jak je malá porodnost a že jsou malé daně a že je málo lidí kteří by vydělávali na stát se svojí politikou "rodina základ státu" jí tak tvrdě hájit. Vždyť co to je čekat deset let?
My máme své jisté!Byty v Nerudově ulici!A mnohé další výhody. Oni nám to ti občané zaplatí!
Já pracuji ve zdravotnictví!Myslíte,že člověk ve zdravotnictví má na to aby si postavil malý baráček nebo snad lepší byt??? Žena pracuje jako pokladní a také má "manažerský plat" jako já. V případě,že si vezmeme půjčku,kterou nám ovšem stejnak nedají protože máme malý plat tak ji budeme splácet až do důchodu,kterého se stejnak nedožijeme po vaší novele,která chce zvednout věkovou hranici pro odchod do důchodu!!! A do toho živit děti? Nenechte se vysmát pánové a dámy. Máme stavební spoření!!! K čemu nám je????
Podle toho jak vypadá trh s byty (stálo by za to aby jste si občas rozšířili obzory než něco vypustíte z úst) tak bychom měli asi tak na půlku 1+1.Což pro informaci se pohybuje okolo asi 20 metrů čtverečních.
V tak "velké místnosti" mají žít dva lidé s dětmi??? Platíme oba se ženou daně jak mourovatí!!!! A pak se dozvíme,že pár miliard za tamten dluh a pár za tamten a jěště tenhle!!!!
Vadí vám,že jsou lidé nespokojení nebo je vám to jedno??? Já doufám,že ano.Protože až se tenhle národ,kterému to trvá dlouho a neumí nic dokončit,vzbouří,tak pak konečně něco dokončí,ale to uvidíte ten fofr!!!!!
Teď dobře čtěte!!! Jste voleni občany pro to,aby jste jim posloužili jak nejlépe umíte a ne proto aby jsme my posloužili vám jak nejlépe umíme!!!! My jsme zvolili vás a ne vy nás!!!
Četl někdo z vás někdy Hypokratovu přísahu??????? Vím.Vy ji k práci nepotřebujete,ale přečtětě si ji!!Možná se něčemu naučíte!!!!
V tomto státě jsou tísíce bytů pronajímány za 10 až třeba 100 000 za měsíc!!!
Deset tisíc???? To není ani průměrný plat v tomto státě!!!!!Pokud do toho ovšem nezapočítáte ty manažerské!!!!
Z tohoto vydělávají ti bohatí co si byty koupí a pronajmou!!!! A ne ti co byty nemají a musí čekat těch deset let!!!!! Ano můžete mi říct ať jsme rádi jak se máme dobře co teprve tamhle někde v Zaire!!! Ale my žijeme tady a musíme se rovnat státům,kterým chceme být rovni což znamená Evropské Unii.A těm nesaháme ne ani po kotníky,ale ani po palce u nohou!!!!!!
Ovšem ne naší zásluhou prostých občanů tohoto státu,ale vás poslanců,ministrů a dalších vládních úředníků!!!! Já mužu kritizovat,protože já jsem něco dokázal narozdíl od lidí co vedou tento stát!!!!!
Je mi jedno jestli to takhle špatně začala ODS nebo ČSSD nebo komunisté!!!!
Já chci výsledky pro lidi a je mi taky jedno jestli to budou komunisté nebo ODS a ČSSD!!!!
Proboha už se někdy dohadujte o něčem jiném než o tom kdo je v jaké straně a kdo co zavinil!!
Snažte se to zlepšit!!! To je cílem této hry!!
S pozdravem Zvolský Petr


Další články tohoto autora:

Počet přístupů na stránku:

Komentáře ke článku