Neviditelný pes  |  Zvířetník  |  Ekonomika  |  Věda  |  SciFi Středa 30.7.2003
Svátek má Bořivoj
  Výběr z vydání
 >EKONOMIKA: Středoevropským měnám se nedaří
 >MROŽOVINY: Špidla postupuje do dalšího ročníku
 >TÉMA: Sociální demokracie programově ničí podnikatele
 >ZAMYŠLENÍ Z FLORIDY: Pozitivní diskriminace je nedorozumění
 >RODINA A PŘÁTELÉ: Na poradu ke zkušenému
 > PSÍ PŘÍHODY: Pošťačka na mušce
 >HUDBA: Creamfields - masivní hudební atak
 >POLITIKA: Skvělý přítel Špidla
 >POSTŘEH: O mapách
 >PENÍZE: Cesty důchodové reformy
 >POLITIKA: Nekriminalizovat interrupce
 >POLITIKA: Vládní koalice: normální je lhát
 >SVĚT: Instruktáž o kanibalismu
 >CO KDYŽ: Kdo svalil kámen? (2)
 >RODINA A PŘÁTELÉ: Se Zhoufem na výletě

 >>> HLAVNÍ STRÁNKA  >>  Kultura  >>  Hudba  
 
30.7. HUDBA: Creamfields - masivní hudební atak
Kamil Pittner

Hudební festival Creamfields se bude v Česku konat podruhé konat v pátek 8. srpna na letišti u Roudnice nad Labem. Hlavními hvězdami akce, na které organizátoři očekávají 30 tisíc návštěvníků, jsou britští Massive Attack.

Výčet hlavních hvězd festivalu hovoří za vše: Massive Attack, Andy Fletcher z Depeche Mode, Roni Size & MC Dynamite (držitelé anglického hudebního ocenění Mercury Music Prize), DJ Tiësto (podle časopisu DJ Magazine současná světová DJská jednička), Dirty Vegas (získali letos cenu Grammy za nejlepší taneční nahrávku), Mauro Picotto, Richie Hawtin, Jeff Mills, Layo & Bushwacka, Westbam a řada dalších zahraničních i českých skupin a DJs.

Rychlost zvuku a světla

Po loňských problémech s nedostatečným ozvučením hlavního pódia by letos výkon aparatury měl dosahovat 200 kW, což má postačit pro prostor s 50 tisíci diváky. Přitom pořádající agentura JPA, která má na Creamfields pro ČR licenci, počítá celkem se 30 tisíci lidmi.

Výkon světelné aparatury na všech pódiích bude 1000 kW, čili 1 MW. To by pohodlně stačilo na osvícení plochy celého Václavského náměstí intenzitou, která by vyhovovala natáčení filmu. Elektrickou energii budou v areálu Creamfields vyrábět agregáty, jejichž celkový příkon bude 2000 kW, čili 2 MW. Během festivalového odpoledne a noci spotřebují agregáty 10000 litrů nafty, což je množství, které by vystačilo běžnému automobilu s dieselovým motorem na cestu z Prahy do Bagdádu.

Kilometry kabelů

Na festivalu bude použito 180 km různých kabelů , což je téměř vzdálenost mezi Prahou a Brnem. Na přepravu techniky a na zásobování bude třeba 25 kamionů. Na letiště do Roudnice nad Labem přivezou celkem 1500 palet plných materiálu. Na pódiích bude instalováno 25 gramofonů Technics, 10 mixážních pultů a 10 mixovacích CD přehrávačů Pioneer. Bude použito přes 50 gramofonových jehel a přes jednu tunu podložních betonových desek pod gramofony, které tlumí otřesy a minimalizují tak riziko "skákání gramofonových desek".

Prostor nejen pro bary

Prostor pro festival se oproti loňskému roku zvětšuje na podstatně větší kapacitu. K dispozici bude o 20 000 m2 více (počet očekávaných návštěvníků je 30 000). Na stavbě a na technickém zabezpečení festivalu bude po několik dní pracovat kolem 400 lidí. Délka plotu okolo areálu bude 6000 metrů.

V areálu bude proto k dispozici cca 450m zastřešených barů a restaurací, na kterých bude obsluhovat 165 barmanů. Ve všech restauracích, barech a stáncích se bude letos platit českými korunami, odpadly tedy vloni velmi kritizované žetony a s nimi spojené fronty.

Krémový internet

Ve spolupráci se společností Contactel vyroste v areálu festivalu zdarma přístupná Internet zone. Na www.creamfields.cz najdete další službu Contactelu. Po registraci lze získat e-mailovou adresu ve tvaru jméno@creamfields.cz, jejíž platnost není omezena datem konání festivalu a po 8. srpnu bude stále funkční. Součástí této služby je bezplatné připojení k internetu.

Plzeňský vlak

Zajímavostí je speciální vlak Pilsner Urquell Creamfields Express určený pro návštěvníky festivalu Creamfields se speciálním lístkem. Vlak jede z několika míst ČR a návštěvníky odveze do Roudnice nad Labem a po skončení akce zpět. Součástí každého vlaku bude speciální vagón, ve kterém budou hrát DJs Rádia 1. Toto rádio bude také každou hodinu přímo z vlaku vysílat živé vstupy.

Den D se blíží

Pokud se splní přání pořadatelů, měl by být Creamfields minimálně jedním z největších hudebních festivalů v ČR. Dva týdny před dnem D mělo být prodáno kolem 7 500 lístků, což ovšem podle pořadatelů není problém, protože podle jejich zkušeností zájem kulminuje právě během posledních 14 dnů.

Kamil Pittner
Další články tohoto autora:
Kamil Pittner

Počet přístupů na stránku:

Komentáře ke článku