Neviditelný pes  |  Zvířetník  |  Ekonomika  |  Věda  |  SciFi Středa 30.7.2003
Svátek má Bořivoj
  Výběr z vydání
 >EKONOMIKA: Středoevropským měnám se nedaří
 >MROŽOVINY: Špidla postupuje do dalšího ročníku
 >TÉMA: Sociální demokracie programově ničí podnikatele
 >ZAMYŠLENÍ Z FLORIDY: Pozitivní diskriminace je nedorozumění
 >RODINA A PŘÁTELÉ: Na poradu ke zkušenému
 > PSÍ PŘÍHODY: Pošťačka na mušce
 >HUDBA: Creamfields - masivní hudební atak
 >POLITIKA: Skvělý přítel Špidla
 >POSTŘEH: O mapách
 >PENÍZE: Cesty důchodové reformy
 >POLITIKA: Nekriminalizovat interrupce
 >POLITIKA: Vládní koalice: normální je lhát
 >SVĚT: Instruktáž o kanibalismu
 >CO KDYŽ: Kdo svalil kámen? (2)
 >RODINA A PŘÁTELÉ: Se Zhoufem na výletě

 >>> HLAVNÍ STRÁNKA  >>  Politika  
 
30.7. TÉMA: Sociální demokracie programově ničí podnikatele
Tomáš Hajdůšek

Návrh tzv. "reformy veřejných financí", který předložila vláda do parlamentu, mi pouze potvrdil to, o čem, jsem již dlouho přesvědčen - pro sociální demokracii jsou podnikatelé, a to zejména živnostníci, úhlavním nepřítelem a parazitem na jejich štědrém a "spravedlivém" sociálním státu.
To, že zejména a v první řadě podnikatelé, nikoliv stát a jeho úřady, zaměstnávají lidi, platí daně a vytváří hodnoty, v očích sociální demokracie nic neznamená. Naopak to, že je někdo úspěšný a poctivým způsobem nabyl majetek, je bohužel v naší zemi v této době smrtelný hřích a každý takovýto podnikatel musí být po zásluze potrestán.
Zavedení minimální daně pro všechny živnostníky a zemědělce bez rozdílu, tedy i pro ty, kteří při podnikání dosahují minimálního zisku či jsou ve ztrátě a i pro ty, kteří podnikají po práci, znamená návrat k melouchaření před listopadem 1989. Vždyť pouze naprostý hlupák by oficiálně podnikal na živnostenský list, když by pak za svoji úctu k zákonu byl potrestán tím, že na dani zaplatí třeba i více, než je jeho výdělek.
Zavedení minimální daně, zvýšení sociálního a zdravotního pojištění a povinnost vést podvojné účetnictví od ročního obratu 3 mil. Kč není žádným reformním krokem, ale naopak krokem k likvidaci drobných podnikatelů. Rozdíl mezi poúnorovými komunisty a naší vládou je pouze ten, že zatímco komunisté po únorovém puči zlikvidovali soukromé podnikání a zemědělství šmahem, tak sociální demokracie po svém dvojnásobném volebním vítězství likviduje podnikání sice pomaleji, ale o to důsledněji. A to, že jí při tom ve snaze zachovat si postavení a moc asistují rádoby "pravicoví" křesťanští demokraté a unionisté, považuji za skandální a za podvod na voličích. Předpokládám, že jim to voliči v nejbližších volbách spočítají. A čím dříve se tak stane, tím lépe.

Ing. Tomáš Hajdušek, daňový poradce
Další články tohoto autora:
Tomáš Hajdůšek

Počet přístupů na stránku:

Komentáře ke článku