Neviditelný pes  |  Zvířetník  |  Ekonomika  |  Věda  |  SciFi Čtvrtek 31.7.2003
Svátek má Ignác
  Výběr z vydání
 >MÉDIA: Země oplývající televizními experty
 >HUDBA: Beatles zmodrali
 >ŽIVOT: Co se jeden naučí za 37 let.
 >PENÍZE: Proč nechci byt na hypotéku
 >RODINA A PŘÁTELÉ: Lahůdka pro milovníky silných zážitků
 >PSÍ PŘÍHODY: Záhada ztracené rukavice
 >MÉDIA: A v kantýně jsme ještě nebyli, generále…
 >POSTŘEH: O noze
 >NÁZOR: Pindík krále Leara a všelidové vlastnictví.
 >MEJLEM: Čekání na Mesiáše II - aneb o odpovědnosti
 >NÁZOR: Saddámovi synové
 >Súdánské peklo na zemi
 >EKONOMIKA: Středoevropským měnám se nedaří
 >MROŽOVINY: Špidla postupuje do dalšího ročníku
 >TÉMA: Sociální demokracie programově ničí podnikatele

 >>> HLAVNÍ STRÁNKA  >>  Bartovy příhody  
 
31.7. PSÍ PŘÍHODY: Záhada ztracené rukavice
Ondřej Neff

Když jsem odcházel z garáže, na lavičce ležely dvě motocyklistické rukavice. Teď jsem tam našel jen jednu. Bart o tom ví své.

"Kdybys je dal do přilby, nestalo by se to," komentoval David, můj syn. Svatá pravda! Motocykl učí kázni. Poznal jsem to v červnu, když jsme byli s Davidem na cestách ve Francii. Je to na motorce trochu jako na,. lodi, jak si představuji život na lodi: co není uvázané, co není na svém místě, co není pořádně ošetřené, to smete voda - na lodi. Na motorce to urve vítr. A v garáži to sežere pes.

Nemůžu se na Barta zlobit. Rukavice byla špinavá, pořádně propocená, promaštěná, umolousaná, jen já jsem v ní najezdil 14 tisíc kilometrů a přede mnou ji používal David. Pořádně jetý kus kůže. Který pes by odolal? Některý snad, Bart nikoli.

Nemáme zahradu o rozměru Průhonického parku, to opravdu ne. Ale přesto že má komorní rozlohu, najde se na tí tisíc a jedno místo, kam se dá rukavice zahrabat. Jistě že ji zahrabal! Měl frňák od hlíny. Jednou ji najdu, ale to už bude plesnivá a prolezlá červy - jako jsem onehdy našel boxerskou rukavici. Má své místo na horní polici, nechal jsem ji v dolní polici. A Bart, tento věčně bdělý strážce pořádku, ji okamžitě popadl a zmizel s ní.

Kdyby tak bylo možné s ním komunikovat ve smyslu "hledej..." Nebo kdyby bylo možné mu dát tu zbylou rukavici a sledovat, kam ji ponese, v naději, že ji zahrabe vedle té první. Nevedlo by to k výsledku. Bart není logik. Bart je živel.


Další články tohoto autora:
Ondřej Neff

Počet přístupů na stránku:

Komentáře ke článku