Neviditelný pes  |  Zvířetník  |  Ekonomika  |  Věda  |  SciFi Sobota 2.8.2003
Svátek má Gustav
  Výběr z vydání
 >POLITIKA: Chybí účinný zákon o střetu zájmů
 >DOPRAVA: Hloupost, závist nebo ...?
 >MÉDIA: Rozpaky nad rozhodnutím RRTV
 >MOBY DICK: Týden č. 31 v Českých Textárnách
 >AUTA: Pohled z okna aneb Přilepte si náklad!
 >TÉMA: Nakupujme české výrobky.
 >PENÍZE: Banky ve víru změn
 >VÍKENDOVINY: Na obzoru plachta bílá - jsou to uši krokodýla! 8.
 >MÉDIA: Země oplývající televizními experty
 >HUDBA: Beatles zmodrali
 >ŽIVOT: Co se jeden naučí za 37 let.
 >PENÍZE: Proč nechci byt na hypotéku
 >RODINA A PŘÁTELÉ: Lahůdka pro milovníky silných zážitků
 >PSÍ PŘÍHODY: Záhada ztracené rukavice
 >MÉDIA: A v kantýně jsme ještě nebyli, generále…

 >>> HLAVNÍ STRÁNKA  >>  Šamanovo doupě  
 
2.8. MOBY DICK: Týden č. 31 v Českých Textárnách

Pondělí 28. července

Tak sláva, vedoucí Duto Hlav je konečně na dovolené, bohužel v podnikovém škol+rekre středisku v Bludné Noře, takže má k dispozici firemní stabil. Ale zavolal mi z něj až v osm: "Řekněte Badavé, aby vám odemkla mou kancelář a přečtěte si na stole můj vzkaz." Bylo tam napsáno: "Vzkažte Ambrožovi, aby vám přeposlal můj sobotní mail!" Co psal Ambrožovi? "Připojenou přílohu nečtěte a přepošlete určené osobě." Takže mně. Co skrývá ona tajemná příloha? "Po dobu nepřítomnosti jmenuji Drna svým zástupcem. Sdělte mu to! DH".
K prázdninám chyběla už jenom nějaká takováhle bojovka!

Úterý 29. července

Duto volal v půl osmé rovnou Drnovi. Cože taková rychlovka? Ale, zapomněli jsme mu připomenout, že kromě hodnocení komplexního, které vyrobil v pátek, je třeba ještě vyrobit hodnocení našeho profesního chování. Máme si být sami sobě svým hodnotitelem. Nejdříve však musíme podstoupit školení na elektronických KECECH. Přístup k němu bude uzavřen dnes večer. Jeho trvání je odhadnuto na 6 hodin. No nazdar!

Středa 30. července

Duto volal v sedm. Vyčinil nám, že jsme si náročné hodnotitelské samoškolení dělali na poslední chvíli. "Vaše chyba, že jste se o něm neinformovali!" Nakonec to nebylo tak hrozné, onen kurz jsme zvládli za pouhou hodinu. A jak jsem ohodnotil své chování? Dal jsem si 120 procent - víc to nejde.

Čtvrtek 31. července

Ohodnocení profesní je kompletní, ale komplexní hodnocení pokulhává. Dostali jsme hromadný mail, ve kterém to provinilcům vytkl sám šéf jednotky restrikce Archanděl Gabriel. A veřejně všechny jmenoval. Byl to dlouhý seznam! Objevili se v něm i Junior Bambas, Mrva Cymbuch, Jobová, Makoš, Nunvář, Trn...
Jen jestli to není tím, že po nastavení nových procesů a struktur, zeštíhlování a liberalizaci již nemají ve firmě několik měsíců i let místo.

Pátek 1. srpna 2003

Dnes jsem přišel do práce trochu dřív. Hlav volal ve tři čtvrti na sedm. Přikázal mi, abych vzkázal Drnovi, ať mu zavolá. Drn mu volal hned v osm a Duto Hlav mu řekl, aby mi řekl, že je nespokojen s mou prací. Prý jsem měl ohodnotit chování Duta. Já? Není mi známo. Protože jsem tak neučinil, daly mu KECY automaticky nula bodov.
Hlav měl do včerejška čas na vyjádření, ale byl na dovolené. Kdo není přítomen, mlčí, kdo mlčí, souhlasí, takže našeho pana vedoucího asi formálně odvolají KECY pro nedodržení parametrů profesního chování!
Duto je krajně rozhořčen, Drn musel držet sluchátko metr od ucha. Co jsem slyšel, opravňuje nulové ohodnocení chování našeho pana vedoucího.

Sobota 2. srpna

V pět ráno mi doma zazvonil stabil. Do Duto Hlavova ječení jsem klidně pravil: "Promiňte, ale asi máte nějakou poruchu na svém přístroji. Vůbec vás neslyším. Zkuste mi zavolat za dva týdny do práce. Právě odjíždíme na dovolenou. Děkuji." A vytáhl jsem telefon ze zásuvky. Ještě jsem zaslechl křik: "Jen počkej, Moby Dicku!" - a byl klid.
Otočil jsem se na druhý bok a spal dál. Na dovolenou jedeme až v pondělí.

........................................

(Jména osob, jakož i názvy podniků a institucí zde uvedených, jsou pouhou literární fikcí. Jakákoli podobnost je čistě náhodná.)

Archiv deníčku od dubna 2000 do konce roku 2002
Leden 2003
Únor 2003
Kdo je kdo v Českých Textárnách - verze z dubna 2003

V březnu se deníček změnil na týdeníček, vychází v pátek nebo v sobotu a přesunul se do Šamanova doupěte. Takže od té doby jsou Mobyho zápisky uchovány po týdnech v archivu Š. doupěte.

Podněty, připomínky a výkřiky čtenářů Deníčku Moby Dicka můžete posílat na schránku moby.dick@seznam.cz.

Anebo si poslužte komentářem.


Další články tohoto autora:

Počet přístupů na stránku:

Komentáře ke článku