Neviditelný pes  |  Zvířetník  |  Ekonomika  |  Věda  |  SciFi Sobota 9.8.2003
Svátek má Roman
  Výběr z vydání
 >PENÍZE: HVB: konec středoevropského snu?
 >POSTŘEH: O vodácích
 >MOBY DICK: Sbohem České Textárny, ať žije dovolená!
 >NÁZOR: Hanko neboj…
 >ROZHOVOR: O manželství gayů a lesbiček
 >POLITIKA: Kolik zdravých stran má naše Česko ?
 >NÁZOR: Stávka učitelů neřeší v postatě nic
 >STORY: Smutný osud dítěte vyhozeného do odpadků dojal mnohé
 >RODINA A PŘÁTELÉ: Případ zapomenuté přilby
 >PSÍ PŘÍHODY: Jak jsem chtěl uspíšit běh událostí
 >Z CEST: Kultura u níž chybí její ministerstvo
 >GLOSA: Česká nezávislost
 >POLITIKA: Obětí propagandy jsou občané!
 >MÉDIA: Miloš Zeman potřetí usvědčen ze lži
 >VÍKENDOVINY: Na obzoru plachta bílá - jsou to uši krokodýla! 9.

 >>> HLAVNÍ STRÁNKA  >>  Šamanovo doupě  
 
9.8. MOBY DICK: Sbohem České Textárny, ať žije dovolená!

Pondělí 4. srpna

Děti jsou se skauty za severním polárním kruhem, se ženou si užíváme dovolenou v chatkovém areálu na Čuřini na břehu Plasské přehrady. Tentokrát jsme dali na rady přátel a poněkud si připlatili. Vyplatilo se to: Kraťoučká tráva kolem chatek i na pláži je znakem skutečného luxusu, stejně jako prázdné odpadkové koše. Máme celou chatičku pro sebe. Ve skříni je spousta ramínek! Ve vybavení nechybí mikrovlnka, ani varnou konvici jsme si nemuseli brát svoji!! A poprvé v historii našich dovolených máme i ledničku!!! A dokonce i stabilní telefon...

Úterý 5. srpna

Večer jsme si moc nepočetli. Do luxusu jsem si nebral trapnou prodlužovačku a vlastní žárovky. Ve svítidlech tu však mají klasické pětadvacítky. Když jsem poprosil na recepci aspoň o jednu stovku, bylo mi odpovězeno: "Musíme šetřit energiemi!"
Jenom mi řekni, můj deníčku, proč tu mají pod okny přímotopy. A co ten elektrický bojler? A vlastně - i v lustru jsou ty pětadvacítky čtyři...

Středa 6. srpna

Ráno nás probudil děsný rachot. Kolem naší chatky kroužil maník s motorovou sekačkou. Další řídil traktůrek na odvoz zelené hmoty. Do valníčku ji nakládali mladí brigádníci, kteří si přitom vyprávěli vtipné příběhy - bylo je slyšet i přes ten řev motorů.
Pak kolem pojížděl vůz pro odpadky. Dlouho. Máme tu hodně odpadkových košů! Inu - luxus.

Čtvrtek 7. srpna

Když už máme vlastní telefon, zavolali jsme dětem na Nordkap. No, zavolali. Nejdřív jsem zavolal na recepci, aby nás spojili. Máme si prý zavolat přes nulu. Při volání přes nulu se ozvalo: "Volte svůj osobní kód". Zavolal jsem na recepci. Slíbili, že mne během pěti minut "zalogují do ústředny". Po hodině jsem zavolal na recepci. Prý jsem již "zalogován". Ale telefon po mně stále chtěl můj kód. Zavolal jsem na recepci, aby mi řekli můj kód. Takhle to prý nefunguje. Po nule mám nejdřív vložit čtyři jedničky, položit sluchátko - a pak už to půjde i bez kódu. Udělal jsem to. Telefon chtěl po mně kód i nadále. Zavolal jsem na recepci. Řekli mi, že nejdřív přeci musím vytočit "těch sedmdesát vosum", pak už to půjde. Nešlo. Volal jsem na recepci, že mi nejde prozvonit se ven. Odpověděli mi: "Všechno jde, když se to umí."
Měli pravdu. Dětem jsme nakonec zavolali - z manželčina mobilu.

Pátek 8. srpna

Máme tu báječné koupání a dokonalou travnatou pláž. Po hladině krouží parníky. Na víkend už přijela spousta lidí, ani se do té Čuřině nevejdou. Po hladině krouží plachetnice a motorové čluny. Lidi parkují hned u pláže, jinde to nejde, i když parkovné je mastné. Po hladině krouží veslice a šlapadla. Na hajzlík se platí zvlášť tři koruny vstupného. Po hladině krouží hovna.

Sobota 9. srpna

Minulé dvě dovolené jsme jejich druhý týden raději trávili doma. Tentokrát neprchneme. Čuřiňa není ani Ouhor, ani Varná Voda. Zaplatili jsme za luxus dost peněz, bylo by nám jich líto.

.........................

(Jména osob, jakož i názvy podniků a institucí zde uvedených, jsou pouhou literární fikcí. Jakákoli podobnost je čistě náhodná.)

Archiv deníčku od dubna 2000 do konce roku 2002
Leden 2003
Únor 2003
Kdo je kdo v Českých Textárnách - verze z dubna 2003

V březnu se deníček změnil na týdeníček, vychází v pátek nebo v sobotu a přesunul se do Šamanova doupěte. Takže od té doby jsou Mobyho zápisky uchovány po týdnech v archivu Š. doupěte.

Podněty, připomínky a výkřiky čtenářů Deníčku Moby Dicka můžete posílat na schránku moby.dick@seznam.cz.

Anebo si poslužte komentářem.


Další články tohoto autora:

Počet přístupů na stránku:

Komentáře ke článku