Neviditelný pes  |  Zvířetník  |  Ekonomika  |  Věda  |  SciFi Pátek 8.8.2003
Svátek má Soběslav
  Výběr z vydání
 >ROZHOVOR: O manželství gayů a lesbiček
 >POLITIKA: Kolik zdravých stran má naše Česko ?
 >NÁZOR: Stávka učitelů neřeší v postatě nic
 >STORY: Smutný osud dítěte vyhozeného do odpadků dojal mnohé
 >RODINA A PŘÁTELÉ: Případ zapomenuté přilby
 >PSÍ PŘÍHODY: Jak jsem chtěl uspíšit běh událostí
 >Z CEST: Kultura u níž chybí její ministerstvo
 >GLOSA: Česká nezávislost
 >POLITIKA: Obětí propagandy jsou občané!
 >MÉDIA: Miloš Zeman potřetí usvědčen ze lži
 >VÍKENDOVINY: Na obzoru plachta bílá - jsou to uši krokodýla! 9.
 >LITERATURA: Čile obchodovaný šmejd
 >PENÍZE: Ruleta měnového rizika
 >CHTIP: Překlad inzerátů na byty a nemovitosti
 >TÉMA: Konec povinné školní docházky?

 >>> HLAVNÍ STRÁNKA  >>  Politika  
 
8.8. POLITIKA: Obětí propagandy jsou občané!
Milena Varadínková

Pan Pehe se ve svém článku ptá: "Je Klaus obětí propagandy?" (MF Dnes 4.8.2003) . Reaguje tím na můj článek "Prezident nás neprodává lacino" (MF DNES 1.8.2003) tak podrážděně, až to vyvolává otázku, zda se mu do tzv občanské společnosti, kterou tak rád propaguje, vůbec vejdou všechny různorodé názorové proudy? Nebo tam připouští jen takové občany či skupiny, kteří bezvýhradně souhlasí s jeho "pravdou a láskou"? Já jsem například svůj občanský postoj projevila poukázáním na praktiky, jakými se lidé jako Pehe snaží v našich médiích cíleně vytvořit dojem, že obraz prezidenta Václava Klause v zahraničí je negativní. A že vedlejším efektem jejich nekončícího tažení ve jménu prezidenta bývalého proti prezidentu současnému je poškozování nejen současné hlavy státu, ale především naší země jako takové. Nic více, nic méně. To ovšem pana Pehe rozčílilo do té míry, že mě začal nazývat "fanatickou přívrženkyní Václava Klause" a podsouvat mi "bolševické myšlení" a dokonce v té souvislosti připomíná jakousi "prezidentskou kamarilu" nebo dokonce "ekonomický tlak různých podnikatelských skupin". Opravdu netuším, kam na podobné paranoidní fantazmagorie pan Pehe chodí. Já jsem svůj názor projevila pouze jako jeden z řadových občanů této země - neboli této občanské společnosti, kterou se Pehe tak často zaklíná. Nepatřím do ničí "kamarily", narozdíl od pana Pehe jsem nikdy nebyla námezdním mediálním tlampačem Hradu a nehájím ani zájmy žádné lobby. Když mě pan Pehe častuje slovy "fanatická přívrženkyně", zní to od něj obzvlášť pikantně. Nikoliv já, ale on sám je přece proslaven tím, že již mnoho let soustavně zaplavuje média svými články a takřka v každém z nich se jméno Klaus skloňuje ve všech pádech, vždy a zásadně v negativním světle. Pokud by se dalo něco nazvat fanatismem, tak jsou to právě mediální exhibice pana Pehe.

Co je proboha špatného na tom, když si jako občan této země přeji, aby současní i bývalí politici nepřenášeli své osobní averze a rozmíšky do zahraničí, nebrali si v nich trapně za rukojmí osobu amerického prezidenta, nezatahovali cizí státníky a cizí velvyslance do našich vnitřních politických šarvátek? Vždyť tím dnes výrazně poškozují v prvé řadě česko-americké vztahy. Havel a jeho lidé se nám vlastně mermomocí snaží namluvit, že nikoliv my jako suverénní občané suverénního státu, ale opět nějaký "velký bratr", výhradně podle svých osobních sympatií a antipatií, bude za nás rozhodovat, kdo smí a kdo nesmí zastupovat naše zájmy. Cožpak klausobijcům nedochází, že v očích obyčejných českých občanů je těmito aktivitami bývalého prezidenta a jeho lidí poškozována mnohem více image USA, než image Václava Klause?

Nevím, proč mi pan Pehe podsouvá přesvědčení, že zahraniční novináři jsou úplní hlupáci. Z mého textu nic takového nevyplývá. Zahraniční novináři totiž zpravidla uvedou zdroj a napíší třeba: "Pehe říká, že…" , zatímco Pehe tato svá vlastní slova vzápětí přetlumočí českým čtenářům jako: "Zahraniční noviny píšou, že…" . Je to Pehe, nikoliv zahraniční novináři, kdo dělá hlupáky především z nás, českých občanů a kdo postupuje nekorektně, když svá vlastní slova vydává za názor zahraničních novin.

Komické je, jak si Pehe paranoidně vymýšlí, že já prý ho chci umlčet a zastrašit a na tom pak dokládá mé údajné "bolševické uvažování". Ujišťuji pana Pehe, že nic takového nejenže není v mých možnostech řadového občana, ale ani by mi to v životě nepřišlo na mysl! Naopak, čím více zlostných a prvoplánově agitačních článků Pehe napíše, tím více se lidem otevřou oči. Komunistické propagandě na jejím sklonku už také nikdo nevěřil. Takže jen ať Pehe píše dál. On je totiž už dávno "profláknutý" a jeho trapná klausofobní propaganda u občanů stejně přestává zabírat.

Milena Varadinková

5.8.2003

Tuto moji reakci na článek pana Pehe odmítla MF Dnes zveřejnit .
Další články tohoto autora:
Milena Varadínková

Počet přístupů na stránku:

Komentáře ke článku