Neviditelný pes  |  Zvířetník  |  Ekonomika  |  Věda  |  SciFi Sobota 9.8.2003
Svátek má Roman
  Výběr z vydání
 >PENÍZE: HVB: konec středoevropského snu?
 >POSTŘEH: O vodácích
 >MOBY DICK: Sbohem České Textárny, ať žije dovolená!
 >NÁZOR: Hanko neboj…
 >ROZHOVOR: O manželství gayů a lesbiček
 >POLITIKA: Kolik zdravých stran má naše Česko ?
 >NÁZOR: Stávka učitelů neřeší v postatě nic
 >STORY: Smutný osud dítěte vyhozeného do odpadků dojal mnohé
 >RODINA A PŘÁTELÉ: Případ zapomenuté přilby
 >PSÍ PŘÍHODY: Jak jsem chtěl uspíšit běh událostí
 >Z CEST: Kultura u níž chybí její ministerstvo
 >GLOSA: Česká nezávislost
 >POLITIKA: Obětí propagandy jsou občané!
 >MÉDIA: Miloš Zeman potřetí usvědčen ze lži
 >VÍKENDOVINY: Na obzoru plachta bílá - jsou to uši krokodýla! 9.

 >>> HLAVNÍ STRÁNKA  >>  Náš rybník  
 
9.8. NÁŠ RYBNÍK: Nechoď Vašku...
(JITA)

Nechoď Vašku s pány na led… napsal Borovský, z toho si měl vzít ponaučení Šíla, když lezl, ne sice na led, ale na plochu, kde se hrál amatérský zápas in - line hokeje a jedním z hráčů byl Hašek. Kdyby dal na klasika, neměl by teď pochroumané tělo.

Hašek v náhlém amoku, praštil dotyčného hokejkou do obličeje, pak, když napadený spadl na něj hupnul a ještě mu jich několik nandal přes záda (podle očitých svědků přítomných na zápase). Šílovi zlomil nos, způsobil otřes mozku a poranil mu krční páteř, zlomil dva zuby, ale je to v pohodě, vůbec nic se nestalo.

Okresní státní zástupkyně v Pardubicích Strnadová zastavila trestní stíhání hokejového brankáře Haška. Policie navrhovala obžalovat olympijského vítěze z Nagana z pokusu o těžké ublížení na zdraví, jehož se dopustil v květnu při extraligovém utkání v in- line hokeji v Pardubicích. "To, co se stalo, nenaplňuje skutkovou podstatu trestného činu. Mohlo by to být kvalifikováno jako přestupek," pro ČTK své rozhodnutí odůvodňovala Strnadová. Poté, co její verdikt nabude právní moci, postoupí spis úřadu městského obvodu Pardubice 1, do jehož kompetence projednání případného Haškova přestupku spadá.

No vidíte. Zkuste takto někomu pomačkat fasádu, pokud budete ten správný člověk, nic se vám nestane. A Haškovi se soud jistě poníženě omluví, policisté budou potrestáni a před soud půjde Šíla. Jistě on způsobil, že velký borec byl obtěžován policií a soudy a určitě ho vyprovokoval a zranění si udělal sám, aby význačného sportovce, který opět odjíždí za Vekou louži, očernil. Kde je sport? Kde je právo? …

Jeden z našich nejstarších sportovních klubů SLÁVIE má krásnou symboliku svých dresů. Myslím, že se sluší ji připomenout. Naštěstí hráči Slávie, pokud je mi známo, nenapadají takto spoluhráče ani při amatérských zápasech. Asi znají historii svého klubu a filosofii svých dresů (přesně ji ocituji):
Na první výborové schůzi zakládajících členů Slávie byly odsouhlaseny klubové slovanské barva červená a bílá s odůvodněním, že:
- bílá barva je čistota sportovní myšlenky a čestného boje, kde protivník není nepřítel, ale uznávaný soupeř,
- červená barva je symbolem srdce, které vkládáme do svých zápasů.
Při schvalování kroje-dresu na dvě poloviny bílé a červené barvy byla přidána do bílé plochy dresu červená pěticípá hvězda hrotem dolu, která představuje stále novou naději povznášející mysl a sílící ducha i v obdobích nezdaru a neúspěchu.
Odlišné sešívané poloviny bílá a červená ukazují, že žádný člověk, žádná věc nemají jen jednu stránku a že je nutné nalézt soulad mezi vůlí a citem, mezi silou a technickou jemností, mezi nadšením a zklamáním. Veselá nápadnost tohoto spojení svědčí o tom, že sport se musí pěstovat s bezprostřední upřímnou radostí, která přináší uspokojení na hřišti i za barierami.
K tomu netřeba co dodávat.

JITA Splítková


Další články tohoto autora:
(JITA)

Počet přístupů na stránku:

Komentáře ke článku