Neviditelný pes  |  Zvířetník  |  Ekonomika  |  Věda  |  SciFi Pondělí 11.8.2003
Svátek má Zuzana
  Výběr z vydání
 >EKOLOGIE: Ženy, prosím, přestaňte nám ničit životní prostředí
 >FEJETON: Držet
 >SRPEN: 1969 - Dilema hasiče Lustiga
 >FIKCE: Češi - podkopávají se
 >RODINA A PŘÁTELÉ: Přirozením do nádrže
 >PSÍ PŘÍHODY: Svatyně odpornosti
 >DETEKTIVKA: Člověk a osud
 >ARBITRÁŽ: Lauderova hrubá chyba
 >ARBITRÁŽ: CME versus nebo plus Teleministr (a vláda)
 >PENÍZE: Kam až vedou předvolební sliby.
 >SVĚT: Portugalsko a my.
 >ZE ŽIVOTA: Bezpečné GSM bankovnictví?
 >NÁŠ RYBNÍK: Nechoď Vašku...
 >PENÍZE: HVB: konec středoevropského snu?
 >POSTŘEH: O vodácích

 >>> HLAVNÍ STRÁNKA  >>  Společnost  >>  Právo  
 
11.8. ARBITRÁŽ: CME versus nebo plus Teleministr (a vláda)
Aleš Richter

V horkém létě se na čtenáře vyvalila masivní vlna PR mašinérie doprovázející snahu CME ještě více vydělat (téměř bezpracně) a vytáhnout z České republiky další zdaňované miliardy ještě před budoucím zdaněním. Současně by se mohlo pomoci vládě vytvořit si bezproblémové mediální prostředí, nutné pro své přežití. Netřeba snad komentovat snahu získat ušlý zisk podle nových zákonů, když smlouva o partnerství podléhala úplně jiným podmínkám a zákonům. Zajímavá je také kalkulace ušlého zisku na mnoho let dopředu – a co kdyby byla někdy televize ve ztrátě či musela investovat apod.? Za zmínku snad stojí i snaha teleministra Dostála pokusit se veřejně spáchat trestný čin přijímání úplatku - jak naznačil v Lidových novinách (….peníze od CME přijmeme – jaké peníze a na základě čeho a co za to? Skrytě nebo snad za tajné protislužby? Bude to záloha nebo je to nějaký doplatek?). A co asi vůbec Špidla ještě domlouval v Americe?

Samotná CME a jejich parta českých dodavatelů a poradců (která mimochodem na jiném místě bojuje ve službách jiného investora proti České republice a to hned ve dvou arbitrážích (UNION Banka)) zdůvodňuje neodkladnost již tak sporných úkonů zdůvodněním , že se v Čechách nic neděje se soudním projednáváním ukončení jejich exkluzivity s CET 21. Snad se nedá zcela zamlčet, že v této věci soudy již několikrát rozhodly, rozhodl dokonce i Vrchní soud 14.12.2000 – ovšem negativně pro CME. Proto se využil zcela mimořádný postup dovoláním k Nejvyššímu soudu. Tedy k instituci, kde zasedala ve vedení Eliška Wagnerová (donedávna aktivní členka ODA), přítelkyně a později protekční ústavní kandidátka člověka, který …hned porozuměl co Lauder chce, co má vláda dělat a kdo je viník… (volná citace rozhovoru s F.Klinkenhammerem o Václavu H. v LN před několika měsíci). Tatáž paní jejíž manžel seděl v nedávno odvolané Radě pro vysílání ČR, kde byl úhlavním, monotématickým až nenávistným nepřítelem televize NOVA. Ten, který bez právních podkladů demonstrativně navrhoval odebrání licence této televizi jako na běžícím pásu. Nakonec to nikdy neprosadil a byl stejně odvolán, k velkému překvapení jej již nikdo znovu nenavrhl (alespoň zatím) a tak nastoupili jiní a zřejmě šikovnější členové novácké popravčí čety. Rada pro vysílání bude ta, která hned na podzim musí zapracovat na akci oficiálně odstartované před 14 dny na setkání nejvyššího partajního šéfa s Dostálem a dalšími lidmi z ČSSD. Přes velkou chuť dokázat sílu ale není všem dnům konec. Soud nároky CME znovu odmítl a projednává je po dalším odvolání – soudní přelíčení má pokračovat , nyní již ale pod velkým mediálním i politickým tlakem , v říjnu . Prostě podzim bude horký na všech frontách. Uvidíme zda na to bude mít tato vláda dost loajálních i když nezávislých vojáků (pardon , odborníků).

Přesto se ale vtírá otázka: Myslíte, že nová americká a 101% koaliční televize také nechá telemistra poskakovat v šaškovském obleku v televizních estrádách? Česká televize to udělala a má od něj podporu ve dne v noci. Nově, jak se zdá, ani nedávná repríza crazy štěku v Novotách nepomohla. Není to snad pravou motivací nejsilovějšího teleministra?


Další články tohoto autora:
Aleš Richter

Počet přístupů na stránku:

Komentáře ke článku