Neviditelný pes  |  Zvířetník  |  Ekonomika  |  Věda  |  SciFi Středa 13.8.2003
Svátek má Alena
  Výběr z vydání
 >LÉTO: Teploty v Železném Brodě 11.8.2003
 >MROŽOVINY: Raketou k raketě
 >ŽIVOT: Soudruh K. aneb prasečí emigrace
 >PRAHA: Auto na Václaváku a na jeřábu
 >RODINA A PŘÁTELÉ: Přirozením do nádrže ještě jednou
 >PSÍ PŘÍHODY: Astronomické fiasko
 >POVODNĚ: Hučí voda po lučinách?
 >ZAMYŠLENÍ: Ekonomika a předpisy:
 >EKONOMIKA: Dnešní aukce st. dluhopisu určí další směr
 >PRÁVO: Proč by z nás Hitler měl radost?
 >GLOSA: Osudový omyl velvyslance Stapletona
 >PRÁVO: Opět o myslivosti - ústavní stížnost na špatný zákon je podána
 >PENÍZE: Nevěřte bankéřům, ne vždy mluví pravdu
 >POSTŘEH: O vodácích (3)
 >CHTIP: Dopis mužů všem ženám

 >>> HLAVNÍ STRÁNKA  >>  Politický cirkus  
 
13.8. Černá ruka kontrolorů
(eff)

Nejvyšší kontrolní úřad řádí jako černá ruka. Zatímco se my normální smrtelníci válíme u vody , kontroloři kontrolují. Nepořádky odhalili v Havlově kanceláři na Hradě i na Úřadu vlády. A dnes dokonce Nejvyšší kontrolní úřad podává trestní oznámení kvůli projektu Internet do škol. Policie má prozkoumat, kdo prohospodařil nejméně 884 miliony korun. Mně na celé věci diví, že se někdo diví. Vždyť i ze zveřejněných cen muselo být každému jasné, že to není normální obchod. Ale tady je potřeba říci, že teprve po příchodu Petry Buzkové do úřadu ministryně školství se začalo kolem akce Internet do škol něco dít. Do té doby nemnozí z nás protestovali - ve vědomí, že je to házení hrachu na stěnu, protože pánové, kteří si dovedou obstarat kšeft za sedm miliard, jsou neprůstřelní jako Terminátor. Až Petra Buzková. Že by to byla Terminátorka té nejnovější generace?

Trestní oznámení podává i týdeník Respekt a speciálně se zaměřil na ministra školství Eduarda Zemana. Jsem skeptický stran možnosti nalézt odpovědné osoby - na kolektivní neodpovědnosti je založena správa celého tohoto státu. Bylo by ale možné rozkrýt ten plán, který stál za Internetem do škol. Tam totiž nešlo jen o prodej předražených počítačových sestav. To byla jen třešeň na dortu. Ty největší peníze měly jít na správu systému, na exkluzivní dodávání softwaru do škol, nemalé zdroje měly být z "řízené reklamy", tedy: na školních počítačích měla běžet reklama vybraných firem, samozřejmě vybraných skupinkou osob, které za celou tou Podbabou stály.
Podotýkám, že nedělám chytráka dnes. Psal jsem o tom a mluvil od samého začátku ve stejném duchu. Jenže, to je úděl novináře v této zemi. On není vláda, není soud, není kat. On může jen ukázat prstem a nápravu mají zjednat orgány k tomu zřízené a poplatníkem daní placené. Teprve Špidlova vláda se snaží nepravosti napravovat. S aparátem prolezlým lumpy a podvodníky to jde samozřejmě těžko, ale snaha je tu zřetelná a to je velký plus této vlády. Kontrolní úřad jen realizuje to, co by mohl realizovat kdokoli jiný, kompetentní, kdyby třeba četl webový server Lupa.cz. Tam to všechno bylo napsáno - velmi kvalifikovaně a dokumentovaně - od samého začátku. Pánové se nemohou vymlouvat, že neměli informace. Měli je, všechny. Jenomže až teď mají "politický pokyn".

Aston


Další články tohoto autora:
(eff)

Počet přístupů na stránku:

Komentáře ke článku