Neviditelný pes  |  Zvířetník  |  Ekonomika  |  Věda  |  SciFi Čtvrtek 14.8.2003
Svátek má Alan
  Výběr z vydání
 >POLITIKA: Návrh evropské ústavy - produkt evropské "konventitidy"
 >SVĚT: Pár odhadů budoucnosti Pacifických ostrovů
 >ŠAMANOVO DOUPĚ: Zločin jménem komunismus
 >SPOLEČNOST: Co Bůh nespojil, člověk rozděluje
 >RODINA A PŘÁTELÉ: Opravdu povedený Kájův comics
 >PSÍ PŘÍHODY: Ve vinárně na zahrádce
 >FEJETON: Úspěch a peníze
 >MÉDIA: Kdo za to může? aneb českotelevizní alibi
 >GLOSA: Lauder v roli povedeného číšníka
 >PENÍZE: Nebudeme se přece soudit se studenty
 >POSTŘEH: O ceduli
 >GLOSA: I mistr tesař se někdy utne...
 >NÁZOR: Spor o homosexualitu.
 >MEJLEM: Dopis brance
 >MEJLEM: Vzkaz ženám

 >>> HLAVNÍ STRÁNKA  >>  Rodina a přátelé  
 
14.8. RODINA A PŘÁTELÉ: Opravdu povedený Kájův comics
Ondřej Neff

Kája Saudek je hodný člověk. Tentokrát nedokázal odmítnout zakázku ekologistů z Budějovic jakož i OÖ Platform gegen Atomgefahr se sídlem v Linci a vzniklo půvabné dílko nazvané Velký den v Temelíně. Na osmi stránkách pokrytých Kájovými obrázky se z bublin dozví, že solární energie může pokrýt celou naši spotřebu elektřiny, je to možné technicky, avšak "politicky neprosaditelné". Na poslední stránce je pak vize, jak by to mělo vypadat: větrné elektrárny, pak přehrada a dva vodní mlýny jak pro vodníka Česílka plus vilka s osmi solárními panely na střeše, to je vize, kterou skrze Káju Saudka nabízí OÖ Platform gegen Atomgefahr k věření.

O těch česílkovských mlýnech snad nemá smysl se bavit, jděte se podívat do Prahy na Kampu, tam jsou dva. O solární panely se zajímám třicet let. V odborné instituci ještě za minulého režimu,jmenovala se UTRIN, mi odborník sdělil: "Ano, vyplatí se to, ale pod podmínkou, že si je postavíte z ukradeného materiálu." Od té doby jsem problém neztratil ze zřetele. Naposledy, když jsem byl v poradně v Jungmannově ulici, mi sdělili, že návratnost investice bude za třicet let.

Pokud jde o ty větrné elektrárny, to je snad už vůbec největší nesmysl, jakým ekologisté ohlupují obecenstvo. Tato zařízení z vysoce kvalitních materiálů je možno vyrobit jen s nasazením velkého množství energie. Nebavme se o tom, kolik stojí peněz, bavme se o tom, kolik energie je užito k jejich výrobě. Za celou svoji životnost nedokáží vyrobit tolik energie, kolik stála jejich výroba. Poslední Kájův obrázek v tomto povedeném komiksu bezděčně odhaluje, jak bezobsažný blábol je celá tahle aktivistická ideologie.


Další články tohoto autora:
Ondřej Neff

Počet přístupů na stránku:

Komentáře ke článku