Neviditelný pes  |  Zvířetník  |  Ekonomika  |  Věda  |  SciFi Pátek 15.8.2003
Svátek má Hana
  Výběr z vydání
 >PSÍ VYPRÁVĚNÍ: Babí léto
 >VÍKENDOVINY: Na obzoru plachta bílá - jsou to uši krokodýla! 10.
 >REAKCE: Původně jsem nechtěl být osobní
 >RODINA A PŘÁTELÉ: Tma 2.0 je vymandlována v beta verzi
 >PSÍ PŘÍHODY: Rekordní vedro
 >NÁZOR: Naivita a nereálné sny jsou v politice katastrofou
 >LITERATURA: Neznámý básník Petr Štengl
 >GLOSA: Rada na prázdninách
 >PENÍZE: Vítr v plachtách neznamená vítr v peněžence
 >POSTŘEH: O automatech
 >POLITIKA: Návrh evropské ústavy - produkt evropské "konventitidy"
 >SVĚT: Pár odhadů budoucnosti Pacifických ostrovů
 >ŠAMANOVO DOUPĚ: Zločin jménem komunismus
 >SPOLEČNOST: Co Bůh nespojil, člověk rozděluje
 >RODINA A PŘÁTELÉ: Opravdu povedený Kájův comics

 >>> HLAVNÍ STRÁNKA  >>  Rodina a přátelé  
 
15.8. RODINA A PŘÁTELÉ: Tma 2.0 je vymandlována v beta verzi
Ondřej Neff

Je to vždycky zvláštní pocit, když se práce na knížce blíží k závěru. To, že jsem Tmu 2.0, to jsem tu anoncoval už před časem. Teď jsem čtrnáct dní pracoval na konečné redakci. Ze starého textu původního románu Tma zbyla jeho první polovina, jenže ta teď tvoří - objemem - jednu třetinu 2.0, text se silně rozrostl, takže ten původní tvoří první dvě kapitoly a následuje osm kapitol nových!
Vždycky dělám beta verze, tedy výtisky, které nechám kolovat mezi kamarády v naději, že mi pomohou vichitat chibi. Někdy skutečně na nějakou tu chybu přijdou, gramatickou i logickou. A stejně, když pak otevřete knihu na libovolném místě, najdete nějakou nepřístojnost.
Je to ruční práce, říkám v takových případech, ale stejně mě to mrzí.
Tentokrát jsem ručně vyrobil i obálku. Bude to třetí varianta obálky. Ta první, to bylo logo v duchu mé edice EFF. Paperbackové vydání mělo obálku s obrněným parníkem a hořícími Hradčanami. Na třetí obálce bude smutná hrdinka příběhu, postižené dítě Kateřina, s růží v krvavé ruce. Vytvořil jsem tu obálku v desetiminutovém záchvatu inspirace a večer, když jsem završení díla s kamarádkou oslavoval šumivou Bohemkou v Mediterrane u Village Cinemas, přijel Marin Zhouf na motorce a kroužkovým hřbetem svázaný výtisk jsem mu předal - ještě skoro zatepla, jak vylezl v Copy General ze xeroxu. A Zhoufík proti mému grafickému výponu kupodivu nenamítal! Buď se mi to povedlo, nebo už na něho, chudáka, taky leze horko.

No a k dovršení všeho v Americe kiksla elektrika. Robert Rameš mi esemeskoval, jestli jsem si zaplatil reklamu u Al Kajdy! Kdepak, nic jsem si nezaplatil. Pravda je taková, že civilizace je skutečně velmi, velmi křehká a stačí malé KLAP a civilizace půjde do kelu. Jako v mé knize Tma 2.0.


Další články tohoto autora:
Ondřej Neff

Počet přístupů na stránku:

Komentáře ke článku