Neviditelný pes  |  Zvířetník  |  Ekonomika  |  Věda  |  SciFi Pátek 15.8.2003
Svátek má Hana
  Výběr z vydání
 >PSÍ VYPRÁVĚNÍ: Babí léto
 >VÍKENDOVINY: Na obzoru plachta bílá - jsou to uši krokodýla! 10.
 >REAKCE: Původně jsem nechtěl být osobní
 >RODINA A PŘÁTELÉ: Tma 2.0 je vymandlována v beta verzi
 >PSÍ PŘÍHODY: Rekordní vedro
 >NÁZOR: Naivita a nereálné sny jsou v politice katastrofou
 >LITERATURA: Neznámý básník Petr Štengl
 >GLOSA: Rada na prázdninách
 >PENÍZE: Vítr v plachtách neznamená vítr v peněžence
 >POSTŘEH: O automatech
 >POLITIKA: Návrh evropské ústavy - produkt evropské "konventitidy"
 >SVĚT: Pár odhadů budoucnosti Pacifických ostrovů
 >ŠAMANOVO DOUPĚ: Zločin jménem komunismus
 >SPOLEČNOST: Co Bůh nespojil, člověk rozděluje
 >RODINA A PŘÁTELÉ: Opravdu povedený Kájův comics

 >>> HLAVNÍ STRÁNKA  >>  Společnost  >>  Média  
 
15.8. GLOSA: Rada na prázdninách
Aleš Richter

Nejdříve se „potili“ vládní poslanci, vedeni teleministrem, než ovládli české mediální rady. Sotva se jim to podařilo (mj. i uplatněním všech silových prostředků a evidentním porušením řady předpisů a hlavně elementární morálky ), musela se potit Rada ČT s výběrem ředitele – i když podle některých to zase nepřeháněli, předem měli dohodnutého tzv.nekonfliktního kandidáta jako jistotu pro udržení vlastních pozic. Ani samotná volba nebyla obzvlášť dramatická.

Rada pro vysílání se potila jen na začátku, kdy její členové strávili asi 1 až 2 dny v týdnu při svých zasedáních. Dalším důvodem mohlo být i zjištění , kam se to vlastně „odborníci“ dostali. Není žádným tajemstvím, že ne všichni byli, jsou a budou mediálními (tedy rozhlasovými a televizními) odborníky. A k tomu přidejme docela velkou odpovědnost a navíc mimořádnou pozornost a sledování (špehování) jak ze strany novinářů, tak i dalších ne vždy viditelných „složek“… Nakonec je teleministr Dostál alespoň uklidnil odsunutím nedávno dramaticky ohlašovaným zrušením RRTV a následným vytvořením ministerského cenzurního úřadu ( a tím ukončení mandátů tak pracně vybojovaných). Budou totiž evidentně potřebovat „klid na svou práci“…

Naštěstí ten počáteční „pracovní záběr“ RRTV netrval dlouho, a hurá na prázdniny. Sice mediální branže má mnoho aktuálních problémů, mnoho „rozvrtaných“ zákonů, ale léto je léto, a jsou to jen nezávislí apolitičtí státní odborníci. Tak co. Jen mě zajímá, kdo jim tu dvouměsíční dovolenku schválil a podepsal? Teleministr? Nejvěrnější přítel amerických pravičáků Špidla? No snad jen aby se nezapomnělo na předvánoční besídky a poukázky na čokoládové kolekce.


Další články tohoto autora:
Aleš Richter

Počet přístupů na stránku:

Komentáře ke článku