Neviditelný pes  |  Zvířetník  |  Ekonomika  |  Věda  |  SciFi Úterý 19.8.2003
Svátek má Ludvík
  Výběr z vydání
 >STORY : Vesničané donutili otce a bratra k popravě muže podezřelého z donášení Američanům
 >VESMÍR: Smrtonoš aneb Mars je za humny
 >DOPRAVA: Proč stavět dálnice?
 >ŠAMANOVO DOUPĚ: Jak si nechat ukrást auto
 >RODINA A PŘÁTELÉ: Zenová metoda jak najít brýle
 >PSÍ PŘÍHODY: Mezi ohněm a hlubokou vodou
 >KULTURA: Sexy opera a ne-sexy novinář
 >NA TÉMA: Blackout
 >NÁZOR: Soumrak politických mesiášů
 >EKONOMIKA: Trhy budou v nejbližších dnech hledat směr
 >NÁZOR: Malá úvaha nad doslovy
 >PRAHA: Zakázat vjezd a dál nehnout prstem!
 >PENÍZE: Když se chce, tak to jde
 >CHTIP: Jak učinit ženu šťastnou
 >TÉMA: Zažili jsme blackout.

 >>> HLAVNÍ STRÁNKA  >>  Společnost  >>  Doprava  
 
19.8. PRAHA: Zakázat vjezd a dál nehnout prstem!
Jiří Wagner

V pátek 15.8. dopoledne se v Roháčově ulici na Žižkově objevily značky zákazu zastavení s dodatkem, že oprava vodovodního a kanalizačního potrubí začne 18.8., v pondělí. Značky sice vymezovaly pouze nepříliš dlouhý úsek ulice, ale ani tak nebyly respektovány - naši řidiči zřejmě mají s Pražskými vodovody a kanalizacemi své zkušenosti a domyslili si, že přes víkend se zaměstnanci jistě prací nepřetrhnou, takže v ulici se klidně parkovalo dál. Kromě toho nebyl v pátek na dispečinku PVK nikdo, kdo by mohl odpovědět na jednoduchou otázku: O jakou opravu se jedná a jak dlouho bude trvat (na internetových stránkách PVK nebyla o plánované opravě rovněž ani zmínka). Nicméně datum 18. srpna bylo natolik varovné, že většina nájemníků v okolních domech si v neděli raději napustila vodu do vany a do kastrolů, aby bylo čím splachovat, čím umýt pár kousků nádobí a z čeho si uvařit polévku nebo kafe.
V pondělí se sice žádní zaměstnanci firmy PVK neobjevili, zato dopravní značky se v ulici rozmnožily. Uprostřed byly postaveny dva zákazy vjezdu, vymezující onen krátký úsek opravy, a na obou koncích ulice byly postaveny značky další, které z jednosměrky vytvořily slepou obousměrku. Přestože značky zákazu vjezdu byly umístěny uprostřed vozovky, nikdo si z nich nic nedělal a v klidu je objížděl. Z nepříliš široké jednosměrné ulice se tak během minuty stala úzká obousměrka.
Bohužel ani v pondělí se na dispečinku PVK nenašel nikdo odpovědný, kdo by dokázal říci, kdy a zda vůbec se v ulici nějaká oprava bude provádět. Pouze jedna slečna byla schopna "velmi obsažné" odpovědi, když do telefonu sdělila, že značky si objednává směnový mistr! Kromě tohoto úžasné zprávy byli jediným zdrojem kusých informací pouze dělníci pracující na renovaci jednoho domu (kvůli této stavbě se oprava potrubí zřejmě bude konat). Dělníkům totiž bylo řečeno, že oprava je plánovaná až na středu...!
Aniž by bylo mým úmyslem zlehčovat jistě náročnou práci lidí, kteří se starají o naši vodovodní a kanalizační síť, bylo by záhodno, kdyby se vedení PVK zamyslilo a pokusilo se napravit absenci informací, a to jak na svých internetových stránkách, tak na dispečinku, a zrovna tak i přístup zaměstnanců k plánování a provedení potřebných prací. Bohužel musím souhlasit se svou matkou, která po vylíčení situace rezolutně prohlásila, že je to jak za komunismu, že na svých místech sedí pořád ti samí a levá ruka neví, co dělá ruka pravá.
Jedna kraťoučká a na pár dní zavřená pražská ulice jistě není problémem, kvůli němuž by se musel premiér chytat za hlavou a vystupovat s ospravedlňujícími prohlášeními před televizními kamerami (každý řidič by kupříkladu mohl vyprávět o uzavřených dálničních pruzích, na nichž se nehne ani noha, ale všem kromě šoférů je to šumafuk), nicméně s takovými firmami jako jsou Pražské vodovody a kanalizace nám bude v Evropě asi dost krušno.
Další články tohoto autora:
Jiří Wagner

Počet přístupů na stránku:

Komentáře ke článku