Neviditelný pes  |  Zvířetník  |  Ekonomika  |  Věda  |  SciFi Středa 20.8.2003
Svátek má Bernard
  Výběr z vydání
 >HISTORIE: Morava
 >MEJLEM: Homosexualita, registrované partnerství atd.
 >MROŽOVINY: Osmičkové gambity
 >MÉDIA: Vliv elektronických médií na děti a mládež - ČR v roce 2003
 >RODINA A PŘÁTELÉ: Opět uvidím Londýn
 >PSÍ PŘÍHODY: Dvě procházky, může být, dvě snídaně...
 >ZE SVĚTA: Antikomunismus jako nadávka
 >JOSEF LAUFER: Dopis Svobodné Evropě
 >NÁZOR: Internet - jediná záchrana?
 >EKONOMIKA: Týden ve znamení dluhopisů
 >ROZHOVOR se skupinou -132min.
 >GLOSA: Nejvyšší kontrolní úřad, další zkouška našich politiků.
 >MEJLEM: Ohlasy a názory čtenářů
 >FEJETON: Úvaha nad smyslem života i nad žehličkou
 >PENÍZE: Kde začíná cesta do pekel

 >>> HLAVNÍ STRÁNKA  >>  Kultura  >>  Film  
 
20.8. ROZHOVOR se skupinou -132min.
Jan Sehnal

Jak se vám hrálo na festivalu Hamilton ranch ve Vyškově? Bylo o vás organizačně dobře postaráno? Co říkáte publiku?

Musím říci, že organizace festivalu byla famózní. Bylo o nás skvěle postaráno - nemám co dodat. Co se týče publika - při menším počtu, které bylo na festivalu, jsou lidi více procítěnější, více nám naslouchají, a to nám velice pomáhá.

Vaše poslední deska Home? vyšla minulý rok. Chystáte již novou desku? Máte představu, kdy vyjde? Budete hrát ještě před ní na nějaké větší akci?

Home? není moc dlouho venku. Nyní se více soustředíme na hraní ať už v zahraničí nebo v České republice. Na podzim tohoto roku vystupujeme také v New Yorku, a poté v Belgii. Po návratu ze zahraničí budeme hrát v českých klubech, kde s námi vystoupí různí hosté. Podzim a zimu máme tedy plnou. Co se týče nové desky, tu připravujeme na jaro roku 2004.

Texty písniček skupiny -132min. jsou v angličtině. Nehodláte přejít na češtinu? Proč jste vůbec začali zpívat v angličtině?

Odmalička jsem byl hodně ovlivněn černošskou hudbou. V naší rodině se často pouštěla a já jsem postupem času začal napodobovat zpěváky, zpíval jsem si s nimi. To byl takový prvopočátek mého zpívání v angličtině. S angličtinou se nádherně pracuje a velmi dobře se v ní zpívá, je taková melodická. Na rozdíl od češtiny, která je moc těžkopádná.

Takže nehodláte přejít na češtinu?

Ne, vůbec.

Přejdeme na jiné odvětví - na jídlo. Představ si situaci, kdybych před tebe položil pořádně propečený steak. Dal by sis ho? ;)

Ne, já jsem již 8 let vegetarián a zcela mi to vyhovuje. Hodně mě ovlivnilo několik drastických věcí ohledně zvířat a zacházení s nimi. To mě natolik utvrdilo v tom, že mám tu šanci to alespoň u sebe změnit - proto jsem se rozhodl pro vegetariánství. Uvědomil jsem si, že rozdíl mezi psem a telátkem není zas tak velký. A když mám tu možnost to změnit, tak to udělám. Od té doby jsem vyrovnanější.

Hrajete raději před sedícím obecenstvem nebo před skákajícím a tancujícím?

V Holandsku, kde hrajeme v různých jazz klubech, nám lidé více naslouchají a nemusí jich být ani tolik. A dokáží se bavit i když sedí. Ale co se týče nás .. (zamyslí se) asi před tancujícím obecenstvem.

Letos jste již hráli v zahraničí - Belgie, Holandsko. Když porovnáte festivaly v zahraničí a v ČR, kde raději vystupujete? Co každému z nich chybí?

V zahraničí jsou na tom po technické stránce lépe. Jsou technicky již rozvinutější než tady. Pokud vystupujete v zahraničí, lidé vás tam neznají - berou vás jako neznámou kapelu, což je možná někdy výhodnější. Pokud ale přijedete do Čech, lidé vás tu již znají a samotné hraní je o něco těžší - musíme si to vydřít. Je fakt, že od českých fanoušků je vidět větší cit. Ale nejšťastnější jsem stejně v Čechách.

Všiml jsem si, že za několik let působení skupiny -132min. jste vystřídal již několik bubeníků. To se Vám nikdo z nich nelíbil?

Ne, ne - všichni se mi líbili. Velký zlom ale nastal, když přišel Fredrik. Byli jsme jako bráchové, nyní spolu píšeme texty a hudebně se výborně doplňujeme. Taková symbióza se těžko hledá. Mohu klidně říct, že současné složení kapely je nejlepší. Vládne u nás pohoda a mír - to jsem v kapele dlouho nezažil.

Děkuju za rozhovor, ať se daří.
Jan SehnalDalší články tohoto autora:
Jan Sehnal

Počet přístupů na stránku:

Komentáře ke článku