Neviditelný pes  |  Zvířetník  |  Ekonomika  |  Věda  |  SciFi Sobota 23.8.2003
Svátek má Sandra
  Výběr z vydání
 >MÉDIA: Česká televize v letech 2002 a 2003 z pohledu financí
 >PENÍZE: Tajná databáze neplatičů
 >MOBY DICK: Brutalismus v Českých Textárnách
 >POSTŘEH: O pivu
 >MEJLEM: Dva vtipy o psech
 >INFO: Výstava WORK
 >ZE ŽIVOTA: Jak Český Telecom chrání Vasila Bilaka
 >POLITIKA: Evropská ústava a český zájem
 >POLITIKA: Co bylo pražské jaro?
 >POLITIKA: Uganda včera dnes a zítra
 >ZAMYŠLENÍ: Utkání Davidů s Goliáši
 >POLITIKA: Zastydlí disidenti u velkého bratra
 >KOMENTÁŘ: Pětatřicet let poté
 >VÍKENDOVINY: Na obzoru plachta bílá - jsou to uši krokodýla! 11.
 >MÉDIA: Hurááá na televizi!

 >>> HLAVNÍ STRÁNKA  >>  Zábava  
 
23.8. MOBY DICK: Brutalismus v Českých Textárnách

Pondělí 18. srpna 2003

Dva týdny jsem nebyl v práci a málem bych to tu nepoznal. Vstupní hala je zcela změněna. Máme novou recepci - namísto staré voliéry čápa marabu. Ten ji už nepotřebuje, když hřaduje v řídících orgánech firmy. Je to krásné!

Úterý 19. srpna

Vstupní hala je krásná, když je zhasnutá. Pokud se rozsvítí, uvidíte pod stropem všelijaké roury od klimatizace, kabely, trubky, táhla... Dokonalé hřiště pro Vetřelce. Prý už nezbyly peníze na podhledy. Podle Drna jde o moderní architektonický směr, zvaný "brutalismus". Ambrožova replika:
"Jo, aha, tak poslední dobou šéfují Českým Textárnám asi tyhle architekti!"

Středa 20. srpna

Konečně jsem se dostal k tomu, abych si z KECŮ stáhnul svou červencovou pásku. To nechápu - hrubou mzdu mám jako prase, ale na sporožiro jde žebrácká sumička! Ambrož mi to vysvětlil: "Daně máš jako dvě prasata!"

Čtvrtek 21. srpna

Něco se zase děje. Už jsem v práci čtvrtý den, a ještě jsem nezahlédl vedoucího ing. Duto Hlava. Zato u nás po dlouhé době hostoval mistr - superexpert Hola Mátoha. Informoval nás, že právě začal "proces optimalizace procesů". Irma Badavá se Holy optala, jestli se neplete. Podle jejích informací nastala naopak "optimalizace procesu optimalizace"!

Pátek 22. srpna

Přišel hromadný mail od velitele jednotky restrikce Archanděla Gabriela:
"Procházíme složitým obdobím mnoha změn. Konkurenční prostředí stejně jako prostředí v naší firmě je velmi dynamické, velmi turbulentní. Otázkou schopnosti každého jednotlivce a každé společnosti je umět se těmto změnám přizpůsobit. Nemá smysl pokoušet se konzervovat současný nevyhovující stav, zakopávat se na svých pozicích. Proto naše společnost nastartovala nový program Optimalizace. Aby České Textárny i nadále zůstaly úspěšné, musí podstatně zlepšit svou výkonnost. Kritickou součástí takového zlepšení, kromě dalších náležitostí ovlivňujících rozhodnutí manadementu, je úspora nákladů personálních."
To je novinka! Po zeštíhlování, vymísťování, transferu a liberalizaci přichází optimalizace. Jen jenom jestli voni nebudou zase vyhazovat zaměstnance!

(Jména osob, jakož i názvy podniků a institucí zde uvedených, jsou pouhou literární fikcí. Jakákoli podobnost je čistě náhodná.)

Archiv deníčku od dubna 2000 do konce roku 2002
Leden 2003
Únor 2003
Kdo je kdo v Českých Textárnách - verze z dubna 2003

V březnu se deníček změnil na týdeníček, vychází v pátek nebo v sobotu a přesunul se do Šamanova doupěte. Takže od té doby jsou Mobyho zápisky uchovány po týdnech v archivu Š. doupěte.

Podněty, připomínky a výkřiky čtenářů Deníčku Moby Dicka můžete posílat na schránku moby.dick@seznam.cz.

Anebo si poslužte komentářem.


Další články tohoto autora:

Počet přístupů na stránku:

Komentáře ke článku