Neviditelný pes  |  Zvířetník  |  Ekonomika  |  Věda  |  SciFi Středa 20.8.2003
Svátek má Bernard
  Výběr z vydání
 >HISTORIE: Morava
 >MEJLEM: Homosexualita, registrované partnerství atd.
 >MROŽOVINY: Osmičkové gambity
 >MÉDIA: Vliv elektronických médií na děti a mládež - ČR v roce 2003
 >RODINA A PŘÁTELÉ: Opět uvidím Londýn
 >PSÍ PŘÍHODY: Dvě procházky, může být, dvě snídaně...
 >ZE SVĚTA: Antikomunismus jako nadávka
 >JOSEF LAUFER: Dopis Svobodné Evropě
 >NÁZOR: Internet - jediná záchrana?
 >EKONOMIKA: Týden ve znamení dluhopisů
 >ROZHOVOR se skupinou -132min.
 >GLOSA: Nejvyšší kontrolní úřad, další zkouška našich politiků.
 >MEJLEM: Ohlasy a názory čtenářů
 >FEJETON: Úvaha nad smyslem života i nad žehličkou
 >PENÍZE: Kde začíná cesta do pekel

 >>> HLAVNÍ STRÁNKA  >>  Společnost  >>  Mejlem  
 
20.8. MEJLEM: Ohlasy a názory čtenářů

Kdy se může nepořádek hodit

O tom by mohli vyprávět zástupci pražské správy sociálního zabezpečení. Jak uvádí poslední vydání časopisu Týden – zčista jasna se „někdo“ rozhodl, že odvod sociálních a zdravotních dávek za státní úředníky – členy Rady pro rozhlasové vysílání - byl celých deset let prováděn špatně, v rozporu s nějakým ustanovením, a proto je třeba věc ihned řešit a alespoň část těchto dávek vrátit. Tím se dnes nepohodlní exúředníci Rady vystavují do diskriminující pozice, kdy mají pokorně žádat úřady o zmírnění účinků dopadu zákona… (budou-li hodně prosit, možná že nakonec ani nebudou potrestáni - za jiné..) - a především řešit na vlastní náklady něčí šlendrián. To, že to má dopad hlavně na výměr důchodu zejména starších členů RRTV je evidentní.

Nelze přeci věřit, že by se snad mohlo jednat o účelovou šikanu exradů ze strany státem (vládou) řízených úředníků a jakousi úřednickou podporu poslanců ve sporu s členy RRTV kvůli nesporně spornému odvolání? Sice už je známo, že klíčovým argumentem žalob na evidentně politický důvod parlamentního odvolání může být i porušení zákoníku práce a právě toto by mohlo být sníženo časově náhodným zjištěním jakéhosi anonymního kontrolního pracovníka ze sociálky, které by mohlo pomoci eliminovat působnost pracovního práva na členy RRTV. A opravdovou shodou náhod je k tomu současný stav, kdy zástupce žalovaných, podepsaný na výpovědích, je i šéfem resortu spravedlnosti (tedy i se vztahem na soudy). A nakonec ještě sněmovna paradoxně vzala na vědomí výroční zprávu zpropadené RRTV (neschválení by mohlo být tím jediným regulérním důvodem k odvolání). Nějak se to prostě zamotává.

Takže asi opravdu snad jen pouhá ministersko-úřední náhoda. Vždyť místo aby sociálúředníci čekali na nějakou poslaneckou pochvalu za své „zjištění a rychlé rozhodnutí…“, rozhodli se v září stávkovat.

Aleš Richter
Další články tohoto autora:

Počet přístupů na stránku:

Komentáře ke článku